Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?

header
  • збірник матеріалів
  • публікація на сайті genezum.org безкоштовна
  • заочна участь
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • постійний доступ
  • можна проходити у будь-який час
  • дистанційне навчання
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • безкоштовний перегляд
  • інтерактив зі спікером
  • онлайн формат
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
СКОРО

Конспект заняття за освітньою лінією «Дитина в соціумі» з використанням освітньої технології «едьютейнмент»

Мета: в ігровій формі закріпити уявлення дітей про різні види транспорту – наземний, повітряний, водний,їх призначення та особливості пересування; збагачувати словник дітей словами,на позначення різних видів транспорту; закріпити узагальнююче слово «транспорт»; удосконалювати навички наслідування звуків транспорту; розвивати кмітливість, уяву, увагу, спостережливість; виховувати дружелюбність, повагу до працівників транспорту, інтерес до занять.

Обладнання: телевізор, іграшки робокарів, планшет-гра з теми «Транспорт», силуети водіїв транспорту, стенд-макет міста із сортувальними предметами.

Хід заняття

Вихователь: Доброго ранку, діти! Сьогодні чудовий день і нас чекають цікаві пригоди. Скажіть, ви любите подорожувати? Тож давайте заплющимо очі та прислухаємося, в яке місце ми з вами потрапимо. (Діти заплющують очі, звучить музика із мультфільму «Робокар Полі»).

Вихователь: Здогадалися? Ми потрапили до міста Брум. Тут живуть відважні герої робокари . Сьогодні тут відбувається щось незвичайне. Ой, а хто це тут? (дістає іграшку ). Це – Полі, ви його впізнали? Він не знає, куди поділися його друзі. Ми йому сьогодні спробуємо допомогти і вирушимо в подорож разом з ним. Кожен із вас погодиться, що будь-яка подорож буде цікавішою, якщо здійснити її на чомусь такому, що їздить, літає або пливе. Чи знаєте ви, яким словом ми називаємо те, на чому можемо подорожувати? Правильно, діти, – це транспорт.

Отже, розпочнемо подорож, але на чому ми вирушимо вам треба спочатку відгадати. Послухайте загадку:

Вирушає від перону,
Дружний, ладний стрій вагонів.
Всілись люди по місцях,
Чути стукіт: «Чух-чух-пах!».
Залізницею він їде…
Що це? Певно, знають діти! (потяг)

Правильно, діти, ми відправимося на потязі. А хто мені розповість про цей транспорт? До якого виду транспорту він відноситься?

Вихователь пропонує малятам створити свій «чарівний потяг».

Рухлива гра «Потяг»

Діти стають за вихователем, кожен малюк кладе руки на пояс того,хто стоїть попереду. Перший у колоні – «машиніст». Він виконує колові рухи руками,зігнутими перед грудьми, і веде «потяг» у довільному напрямку по кімнаті. Решта гравців злагоджено рухаються за «машиністом». Упродовж гри, діти вимовляють відповідні звуконаслідування: «Чух-чух-пах», «Ту-ту-у». (Діти сідають на свої місця)

На яку зупинку нас потяг привіз? Діти, погляньте,хто нас тут чекає. Впізнали? Це ж Рой – відважний пожежник та друг Полі.

Що ж тут сталося? Весь транспорт зупинив свій рух. Якась сила зачарувала і техніка не знає, в якому напрямку йому рухатися. Допоможемо?

Зупинка 1. Дидактична гра «Віднови транспорт»

  • Який транспорт рухається по дорозі? Це – наземний транспорт.
  • Який транспорт рухається по воді? Це - водний транспорт.
  • Який транспорт рухається у повітрі? Це – повітряний транспорт.

Молодці, діти ви справилися з цим завданням. Тепер ми можемо вирушати далі, а чим, послухайте уважно наступну загадку:

Мчить завжди у день погожий,
Він на птаха дуже схожий,
Бо і хвіст, і крила має,
А зерна він не дзьобає. (літак)

А хто мені скаже, зручно подорожувати літаком? Хто розповість, який літак? До якого виду транспорту він належить? Тож давайте сядемо в літак і полетимо.

Фізкультхвилинка «Літак»

Руки в сторони став так-
І з’явився наш літак
Мах крилом туди-сюди
Та гляди не підведи
Полетіли вище, вище,
А тепер все нижче, нижче.
Наш літак був у польоті
Стали льотчиками ми!
Ну,  а сядем всі на місце-
Знову станемо дітьми.

Приземляємось на аеродромі. Нас зустрічає Ембер – машина швидкої допомоги. Розумна, добра і чуйна. Що ж  сталося? Кожен водій забув, яким транспортом вони керують. Давайте, допоможемо їм пригадати.

Зупинка 2. Дидактична гра «Хто, яким транспортом керує»

(картинки-силуети водіїв та іграшковий транспорт)

Завдання: до кожного транспорту дібрати водія. Потяг – машиніст, літак – пілот, трактор – фермер, корабель – капітан, поліцейське авто – поліцейський, таксі – таксист. Молодці. Ви справились з цим завданням.

А, ось і Хейлі – ратувальний гелікоптер. Що ж сталося? Давайте поглянемо.

Зупинка 3. Дидактична гра «Полагодь місто»

(стоїть стенд, на якому несправний світлофор із кольорових кришок, герої міста без колес, кольорові гаражі без автомобілів та будиночки без вікон, які у вигляді геометричних фігур).

Завдання: відновити світлофор, відремонтувати колеса машинам, посортувати  машинки за кольором, та віднайти кожній геометричній фігурі місце-віконечко у будинку.

Вихователь: Ну, що ж, дітки! Яка чудова подорож у нас вийшла! Ми знайшли всіх героїв і допомогли місту Брум. Сподобалось вам подорожувати? Ви героям сподобались теж, і вони вдячні вам за те, що ви допомогли їм врятувати місто. А за це, Полі запрошує вас переглянути мультфільм про пригоди Робокарів.