Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?

header
  • збірник матеріалів
  • публікація на сайті genezum.org безкоштовна
  • заочна участь
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • постійний доступ
  • можна проходити у будь-який час
  • дистанційне навчання
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • безкоштовний перегляд
  • інтерактив зі спікером
  • онлайн формат
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
СКОРО

«Сучасний урок  – це твір мистецтва, де педагог уміло використовує всі можливості для розвитку особистості учня. Учитель готується до хорошого уроку все життя”, – писав В. Сухомлинський. Даний вислів є дуже актуальним і в наш час, оскільки педагог створює справжній шедевр мистецтва, плануючи сучасний урок, бо вчителю варто звертати увагу і продумувати кожну деталь уроку, де не лише важливо створити урок за всіма вимогами і чіткою структурою, керуючись навчальною програмою та іншими нормативними документами, дотримуючись програмно-методичних вимог.    Справжній урок іноземної мови – це витвір мистецтва, оскільки вчителю важливо вміти зацікавити учнів своїм предметом, мотивувати їх до вивчення іноземної мови, використовувати різноманітні форми і методи проведення, урізноманітнити навчальний матеріал, не боятися експериментувати, бути креативним, творчим, залучати учнів до креативності, добре володіти навчальним матеріалом і вміти знаходити індивідуальний підхід для кожного учня тощо.

Слід наголосити, сучасний урок – це урок, проведений в демократичному стилі спілкування, де учні вчаться здобувати знання і не боятися висловлювати власні думки, погляди, переконання. Вчителю варто в своїй діяльності застосовувати різноманітні методи, підходи, методики від інноваційних до традиційних, вміти вдало їх комбінувати, бути гнучким, вміти співпрацювати з учнями, вміти створити позитивний мікроклімат на уроці, спонукати учнів до самостійності, впроваджувати інноваційні технології, формувати необхідні компетентності, навички, важливі для досягнення успіху та подальшої самореалізації, професійного зростання в сучасному світі.

Аналізуючи досвід роботи автора, зазначимо, було використано традиційні методики навчання. Пропонуємо до вашої уваги переглянути фрагмент уроку у 11 класі на тему: “Моя майбутня професія”. Дана тема є актуальною для вивчення, особливо для учнів старшої ланки, оскільки сприяє професійному самовизначенню особистості, професійній орієнтації, спонукає учнів до вибору майбутньої професії, формуванню важливих навичок для подальшого кар’єрного успіху та професійної реалізації.

Тема: Моя майбутня професія (My future profession)

Цілі: активізувати лексичний запас учнів, повторити та систематизувати вивчений матеріал, удосконалити лексичні, граматичні навички читання та перекладу, оволодіти навичками аналізу тексту, розширити знання учнів про вибір професії, розвивати пізнавальну активність учнів, вміння застосовувати знання в новій комунікативній ситуації, навички самостійного опрацювання тексту, розвивати інтелектуальні здібності, креативні здібності, критичне мислення, виховувати повагу до носія мови, культуру спілкування, інтерес до вивчення іноземної мови, шанобливе ставлення до представників різних професій.

Обладнання: картки із завданнями, відео «Make up your mind», картки із прислів’ями.

Хід уроку

I. Початок уроку

1.1 Організація класу

T: Good morning, children! Sit down, please. I am glad to see you. Who is on duty today? Who is absent?  I hope everybody is fine and you are ready for the lesson.

1.2 Фонетична зарядка

Today we shall start with some proverbs in English. Listen to them and repeat after me. Find Ukrainian equivalent. Для дитини з вадами слуху, зору роздається окрема картка із завданнями.

  • One today is worth two tomorrow. (Одне сьогодні краще двох завтра).
  • Nothing is impossible to a willing heart. (Хто хоче – шукає можливість, а хто не хоче – причину).
  • Experience is the mother of wisdom. (Життєвий досвід – мати навчання).
  • Handsome is that handsome does. (Красивий той, хто гарні справи робить).
  • Business before pleasure (Спочатку – справи, а потім – розваги).

T: Good for you! Now repeat it once again.

1.3 Мовленнєва зарядка

What can you say about proverb “Nothing is impossible to a willing heart”? Do you agree or disagree with it? Prove your own opinion.

ІІ. Основна частина уроку

Pre-reading activity:

Today we shall talk about future profession. So we watch video “Make up your mind”. Then tell me your thoughts about your future profession. Which one is the most attractive for you? Which one is well-paid? What are the main reasons for choosing future profession? Well done!

While reading activity:

Now read the text about professions at page 61. It is exercise 4. Read and guess the jobs of the people.

Andy – journalist
Linda – hospice nurse
Fred – accounting
Ruth – salesperson
Martin – landscape gardener

After reading activity:

Now do exercise b at page 63. Match the people with their jobs according the text:

Andy – journalist
Linda – hospice nurse
Fred – accounting
Ruth – salesperson
Martin – landscape gardener.

Work in pairs and match people with their personality types. Then make notes on what they say to justify your answer:

Andy – living live to the full
Linda – warm-hearted
Fred – reliable
Ruth – nothing ventured nothing gained
Martin – worried.

T: Exellent! Now working in pairs discuss the following questions:

-Do you think the above people have right personalities for their jobs?
-How important do you think it is for people to have the right personalities for their jobs?

T: Good for you! Now open your books at page 64 and do exercise 7. Read the  short article and discuss the questions.

  1. Do you want to live away from here?
  2. Do you want to live on campus?
  3. Are the societies which are interested for you?
  4. What is the cost of living in different areas in Ukraine?
  5. How quickly can you get home for weekends and holidays?

T: Now open your books at page 60 and look through exercise 2. Choose the correct word to complete each sentence.

  1. I don’t think there is much possibility for us choosing him for the job.
  2. I only wear this suit for special
  3. Did you get an opportunity to speak to Matt yesterday?
  4. She’s just written to our company applying for a
  5. I am a qualified engineer, so my aim is to find job in that field if I can.
  6. One of my work was to count the money at the end of the day [1, c. 60].

T: Well done! Now interview your classmates about their future profession. Use the questions below. Work in pairs.

  1. Have they already made decisions?
  2. Do they realize what they particularly enjoy about their jobs?
  3. Do they know what they should learn and be good at in order to be successful in their jobs?

III. Заключна частина уроку

T: Our lesson is going to the end. Any questions? Today we have  learnt more about choice of professions, so I hope the lesson will help you to make right choice of choosing profession.

Отже, сучасний урок іноземної мови – це справжній витвір мистецтва, який поєднує професійну майстерність педагога та красу іноземної мови, спонукає учнів до пошуку знань, спрямований на те, щоб зацікавити учнів, мотивувати їх до вивчення іноземної мови, використовувати різноманітні форми і методи проведення, оптимально їх поєднувати, раціонально і комплексно застосовувати різноманітні засоби навчання, не боятися експериментувати, бути креативним, творчим, викликати інтерес до вивченого, створити позитивний психологічний мікроклімат на уроці.

Література

  1.  Карпюк О.Д, Англійська мова 11 клас / О.Д. Карпюк – Тернопіль: Астон, 2019. – С. 256.