Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?

header
  • збірник матеріалів
  • публікація на сайті genezum.org безкоштовна
  • заочна участь
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • постійний доступ
  • можна проходити у будь-який час
  • дистанційне навчання
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • безкоштовний перегляд
  • інтерактив зі спікером
  • онлайн формат
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
СКОРО

В умовах подальшої модернізації загальноосвітньої школи різних типів (загальноосвітня школа, ліцей, гімназія) робиться  акцент на підвищенні якості освіти, а отже – підвищується роль і відповідальність учителів за навчання і виховання учнів, за підготовку до самостійного життя. Звертаючись до вчителів, завжди наголошую, щоб пам′ятали : « Вчите дітей не для школи, а для життя, яке вони прикрашатимуть своїм сумлінням і добрими вчинками». А це означає, що вчитель – це людина, спрямована в майбутнє. Від його педагогічної майстерності залежить майбутнє нашої держави. Високоосвічені, добрі і чуйні учні – важлива передумова процвітання соціальної сфери нашої держави. Працювати на майбутнє неможливо без постійного підвищення професійного рівня учительських кадрів. Цьому сприяє уміла організація методичної роботи в школі. Модель методичної роботи в школі має бути спрямована не лише на вдосконалення знань, умінь та навичок педагога, а й створення умов для реалізації особистісних якостей вчителя, підвищення рівня його професійно-особистісного саморозвитку, готовності до інновацій.

Виявляти, розвивати та зрощувати творчі паростки діяльності кожного вчителя – пріоритетний напрямок методичної роботи в школі.

Через систему методичної роботи відбувається вдосконалення навчально-виховного процесу. Методична робота в школі побудована на принципі системності, колективної та індивідуальної праці вчителів над підвищенням своєї науково-теоретичної підготовки, професійної майстерності.

Єдність та взаємозв’язок усіх компонентів системи методичної роботи забезпечують цілісність і сприяють підвищенню її результативності.

Систему методичної роботи в школі ми намагаємося будувати на досягненнях науки та передового педагогічного досвіду, на аналітичній, організаційній, діагностичній, пошуковій, дослідницькій, науково-практичній та інформаційній діяльності з підвищення наукового та загальнокультурного рівнів учителів школи, і як  наслідок підвищення ефективності навчально-виховного процесу.

Уже другий рік педагогічний колектив працює над науково-методичною проблемою: «Професійна компетентність вчителя, як умова забезпечення  якості навчально – виховного процесу». Своє завдання вчителі вбачають у розкритті індивідуальності кожної дитини, задоволенні її інтелектуальних здібностей і стимулюванні розвитку через різні види діяльності. Робота педагогічного колективу над науково-методичною проблемою є результативною. Це підтверджується як загальними результатами функціонування школи, так і результатами діяльності окремих педагогів.

  1. Фактичне зростання кваліфікації педагогів.
  • педагоги, які мають звання «старший вчитель»;
  • педагоги, які мають вищу кваліфікаційну категорію;
  • педагогів, які мають першу кваліфікаційну категорію;
  • педагоги, які мають другу кваліфікаційну категорію.
  • учитель нагороджений  Почесною грамотою Міністерства освіти.

Забезпечена участь учителів у конкурсі «Учитель року»; зростає кількість досвіду педагогів, узагальненого під час атестації. Матеріали з досвіду роботи вчителя математики були підготовлені та представлені на виставку передового педагогічного досвіду «Освіта Черкащини» «Плани – конспекти уроків з геометрії у 10 класі» 2016 рік. Також на виставку ППД «Освіта Черкащини – 2018» був представлений навчально – методичний посібник «Застосування сучасних форм, методів і засобів бібліотечної роботи, спрямованих на виховання зростаючої особистості» (автор бібліотекар Гоменюк О.І.)

Педагоги школи здійснюють самоосвітню діяльність через різні форми методичної роботи: ознайомлення з новинками фахових видань, підготовка до засідань педагогічної ради (педагогічна рада вирішує актуальні питання шкільного життя, націлює педагогічний колектив на підвищення якості й ефективності освітнього процесу, стимулює розвиток творчого потенціалу, зростання професійної майстерності вчителя. Наприклад, у нашій школі за останній рік педагогічна рада проводилась у таких формах: засідання за круглим столом, перепідготовка, робота над науково-методичною проблемою, презентації перед колегами.

Особливим видом діяльності педагогів є науково-дослідна робота та поширення ідей кращого досвіду педагогів школи через активні форми методичної роботи. Результатом такої роботи є публікації у фахових журналах. Достойна робота Румен Л.Ю. «Формування корпоративної  культури навчального закладу» опублікована в газеті «Директор школи»; Попик С.І. «Впровадження інтеграції в навчальний процес» , опублікована в журналі « Історія та правознавство». Виховний проект класного керівника Бондаренко О.М. «Батько і мати – два сонця гарячих» опублікований в журналі «Виховна робота в школі». Найбільш змістовна робота учителя математики  та інформатики Печенюк С.В.  у Всеукраїнському конкурсі-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук.

На базі школи неодноразово проводилися районні семінари.  Проведено семінар-практикум для вчителів хімії  та засідання школи молодого вчителя іноземної мови за темою «Навчання іноземної мови молодших школярів»; практичний семінар для новопризначених бібліотекарів «Бібліотека - стратегічний партнер освіти»;  інтегрований семінар для вчителів математики і інформатики на якому  учителі математики та інформатики  поділилися досвідом своєї роботи  на тему: «Розв’язування задач на всі дії з дробами»», «Довідкова система текстового процесора»; інтегрований семінар вчителів суспільно – гуманітарного циклу на тему: «Духовне виховання та краєзнавча робота на уроках та в позакласній діяльності».

Зростає якість досвіду педагогів, який виявляється насамперед у прагненні і вмінні постійно удосконалювати свою майстерність, вивчати свою роботу і своїх колег. Результативність роботи педагогів залежить від додаткових занять та індивідуальної роботи з олімпійським резервом. Забезпечена участь учнів у Всеукраїнських олімпіадах. На належному рівні проходять предметні тижні, які представляють результати методичної роботи в школі. Результативність самоосвітньої діяльності наших педагогів забезпечується наявністю в школі методичного кабінету, який має матеріали, що наочно представляють практичні результати методичної діяльності в школі:

  1. Узагальнений досвід роботи педагогів школи.
  2. Матеріали засідань педагогічної ради школи.
  3. Матеріали засідань методичної ради.
  4. Матеріали роботи шкільних методичних об’єднань.
  5. Матеріали науково-методичних семінарів, предметних тижнів.

Усі ці матеріали систематизовані і доступні для використання.

Наші педагоги школи запроваджують різні типи уроків (інтегровані, уроки між предметних зв’язків, ділові ігри, конкурси, екскурсії), впроваджують технології особистісно-орієнтованої моделі та диференційованого підходу, вчать дітей працювати з додатковою літературою, інформацією. З кожним роком зміцнюється методичне забезпечення дітей та вчителів. Підсумком плідної роботи педагогів є гарні результати учнів. Після закінчення нашої школи вони продовжують навчання за кордоном, зокрема м.Дравсько – Поморськ Польша (комплекс шкіл «Готелярство»).

Цікаво, в неординарній формі проходять педради, семінари, на яких зароджуються нові творчі ідеї, обдумані і обґрунтовані рішення.

Мета діяльності методичної роботи в школі полягає у створенні належних умов формування особистості вчителя-новатора. Саме тому ми приділяємо значну увагу організації методичної роботи в системі шкільної освіти для розвитку інноваційного потенціалу вчителя, тому що саме інноваційність забезпечує умови для розвитку вчителя, здійснення права на індивідуальний творчий внесок, особистісну інноваційну свободу саморозвитку.

Література

  1. Десятов Т.М. Наука управління загальноосвітнім процесом/ Десятов Т.М. – – С.79-80.
  2. Догару Г.Г. Моделювання науково-методичної роботи школи / Г.Г. Догару // Завуч. Усе для роботи. – 2017. – № 5-6. – С. 2-12.