Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?

header
  • збірник матеріалів
  • публікація на сайті genezum.org безкоштовна
  • заочна участь
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • постійний доступ
  • можна проходити у будь-який час
  • дистанційне навчання
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • безкоштовний перегляд
  • інтерактив зі спікером
  • онлайн формат
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
СКОРО

Однією з найголовніших проблем розвитку освітньої галузі на даному етапі є впровадження нових інформаційних технологій (НІТ) у навчально-виховний та управлінський процеси навчального закладу.

Про ефективність переходу на використання НІТ свідчить те, що інтегровані автоматизовані виробництва, використовувані у промислово розвинених країнах, дали змогу знизити витрати на виробництво на 35% і зменшити тривалість виробничих циклів на 60%. Якщо ці дані перенести на освітню галузь, можемо побачити, що левова частка часу вивільняється тільки  при переході від паперової до комп’ютерної обробки інформації. Не говорячи вже про її збереження, пошук, аналіз тощо.

Наш навчальний заклад відносно добре оснащений комп’ютерною технікою (маємо два комп’ютерні та мультимедійний клас) на базі яких створено загальношкільну комп’ютерну мережу. Для ефективного використання її в майбутньому, нами здійснено проєкт зі створення інформаційного ресурсу школи.

Робота над проектом “Інформаційний ресурс” розпочиналася з визначення етапів за якими він буде створюватися, а саме:

  1. Визначення цілей та завдань проєкту.
  2. Планування проєкту.
  3. Створення робочих груп за напрямками.
  4. Чіткий розподіл завдань серед учасників проєкту.
  5. Збір, опрацювання та перевід інформації в електронну форму.

Конкретизуючи етапи слід зазначити, що даний проєкт з одного боку може використовуватися як допоміжний елемент у навчально-виховному процесі, а з іншого, як довідкова система для учнів та вчителів – це і є завдання проекту.

Наступним є планування проєкту. На цьому етапі слід чітко продумати саму структуру інформаційного ресурсу з розрахунку надання можливості додавати нові структурні елементи (малюнок 1)

Малюнок 1

Третій етап — створення робочих груп за напрямками. Тут доцільно призначити керівників (представники адміністрації, вчителі-предметники, кращі учні), котрі будуть супроводжувати (допомагати та контролювати) виконання завдань учасниками проєкту.

Наступним кроком для реалізації проєкту є чіткий розподіл завдань та обов’язків між учасниками (хто збирає матеріал, хто опрацьовує його, хто здійснює перевід інформації у електронний вигляд тощо).

І нарешті останній етап. Він є найбільш трудомістким та довготривалим. Полягає у зборі необхідної інформації, аналізі її та опрацюванні, а також переводі (за потреби) у електронний вигляд. Тут доречно зазначити, що компонування готових електронних матеріалів у єдине ціле, періодичне оновлення структурних елементів повинно здійснюватися учнями які дуже добре володіють комп’ютером під керівництвом викладача інформатики.

Описаний нами проєкт був довготривалим з виходом у майбутньому на WEB-сайт школи. До його реалізації залучалися і на даний час залучаються всі не байдужі до цього задуму вчителі та учні.

Нижче наводимо три структурні елементи інформаційного ресурсу “Рідна школа” (малюнок 2), “З історії”(малюнок 3), “Наша гордість”(малюнок 4.

Малюнок 2

Малюнок 3

Малюнок 4

А також структурні елементи WEB-ресурсу “Головна” (Малюнок 5), “З історії” (Малюнок 6), “Вчителі” (Малюнок 7), “Наші медалісти” (Малюнок 8), “Наша гордість” (Малюнок 9)

Малюнок 5

Малюнок 6

Малюнок 7

Малюнок 8

Малюнок 9

Оскільки наш WEB-сайт був створений на безкоштовній платформі UCOZ, на даний час виникли певні проблеми з підтримкою домена, тому ми розпочали ще один проєкт, який дозволить перенести потрібну інформацію з попереднього домена на теперішній.

На завершення зазначимо, що працюючи над проектом “Інформаційний ресурс”, ”WEB-ресурс”, ”WEB-ресурс новий” учні школи, з одного боку, глибше знайомляться з історією свого навчального закладу, з персоналіями котрі закінчили школу у минулому, з творчістю своїх ровесників та вчителів.

З іншого боку інформаційні ресурси таких типів можуть використовуватися вчителями та учнями в процесі вивчення тих чи інших предметів, а гостями, колишніми учнями навчального закладу для ознайомлення з історією школи, її персоналіями тощо.

Література

  1. Інформатика. Комп’ютерна техніка і комп’ютерні технології. За ред. О. І. Пушкаря. К.: 2001.
  2. Н. Ф. Талызина, Т. В. Габай. Пути и возможности автоматизации учебного процесса. – М.: Знание. 1977.
  3. Р. Вильямс, К. Маклин Компьютеры в школе. – М.: 1988.
  4. Керри Праг, Майкл Ирвин. Access 2002. Библия пользователя. – М.: Диалектика, 2004.
  5. IntelèНавчання для майбутнього. Електронний посібник.