Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?

header
  • збірник матеріалів
  • публікація на сайті genezum.org безкоштовна
  • заочна участь
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • постійний доступ
  • можна проходити у будь-який час
  • дистанційне навчання
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • безкоштовний перегляд
  • інтерактив зі спікером
  • онлайн формат
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
СКОРО

Постановка. Значення англійськоїмови в сучасному світі настільки велике, що її знання не є розкішшю. Будь-яка освічена людина просто зобов'язана неюволодіти. Саме вона є ключем до подальшої самоосвіти та самовдосконалення. [3]

У нинішніх умовах перед сучасною школою постала проблема втрати інтересу учнів до навчання, а саме до вивчення англійської мови. Відповідно до цього, сучасному вчителеві необхідно використовувати в навчанні такі ресурси, що пробуджуватимуть і підтримуватимуть в учнів інтерес до пізнання нового, сприятимуть позитивній мотивації.

Метою даної статті є розкриття доцільності організації пришкільних мовних таборів як однієї із форм заохочення учнів до вивчення іноземної мови в сучасному освітньому процесі.

Англійська мова зараз найважливіша й найпоширеніша у світі. Це – державнамова у п'ятикраїнах: Великобританії, Канаді, CША, Австралії і НовійЗеландії, однаіз шести офіційнихмовОрганізаціїОб'єднанихНацій, друга робоча мова в Європейському Співтоваристві. Політичне, економічне, наукове, спортивне життя всього світу «протікає» англійською мовою. [2]

Останнім часом у нашій державі багато уваги приділяється вивченню англійської мови. Проводяться професійні конкурси, олімпіади та інші змагання, діють програми взаємного обміну учнями та студентами між навчальними закладами України та державами,  де англійська мова є основною мовою спілкування, активізовано участь загальноосвітніх навчальних закладів України у програмі Європейського Союзу E- TwinningPlus, тощо.

Міністерство освіти і науки України, починаючи з 2015 року,ініціювало великий загальнонаціональний проект літніх мовних таборів. Його мета - підвищити рівень володіння іноземними мовами серед учнів усіх шкіл країни, зацікавити дітей, започаткувати моду на вивчення іноземних мов в Україні, привернути увагу суспільства до цієї теми. [1,2]

Завданнямовного табору – показатидітямінший, відміннийвідшкільного стиль викладання, де акцент ставиться на знання, які можна застосовувати в інших областях. Саме через таку діяльність діти суттєво розширюють свій кругозір і дізнаються багато нового.

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 03.02. 2015 року № 89 «Про здійснення заходів щодо організації літніх мовних таборів» наш освітній заклад долучився до трансформування оздоровчого табору, де б відпочивали і підвищували рівень знання англійської мови учні після закінчення навчального року.

Так як контингент учнів - це діти 1-х - 5-х класів, то й програма табору була спланована згідно діючим навчальним програмам МОН та з урахуванням особливостей формування й розвитку пізнавальних інтересів дітей цього віку, їхньої поведінки, емоційно-вольової та мотиваційної сфер, своєрідного характеру діяльності та мовлення.

Дотримуючись рекомендацій МОН, ключовими напрямками діяльності нашого мовного табору були:

1. Музичний напрямок. Пісні є засобом більш міцного засвоєння і розширення лексичного запасу, тому що включають нові слова та вирази. У них вже знайома лексика зустрічається в новому контекстуальному оточенні, що допомагає її активізації, краще засвоюються граматичні конструкції. Пісні сприяють вдосконаленню навичок іншомовної вимови. 

Серед найулюбленіших пісень наших вихованців хотілось би виділити наступні: "What's your name?", "Hello!", "Head Shoulders Knees and Toes.", "Family Members Song for Kids!", "What Is It Song", "Halloween Night".

2. Проектні роботи. Вони дають можливість учням по новому розкрити себе незалежно від рівня володіння мовою, навчають їх прийомам співпраці і взаємодії в роботі, допомагають розвивати творчі здібності і навички дослідження. Під час роботи над проектом формуються лінгвістична, навчальна, соціально-культурна та професійна компетенції, що є невід'ємною складовою становлення особистості.

Діти нашого мовного табору були задіяні в таких проектах: "AllAboutMyself", "Виготовлення листівок "Write A Letter To Your Friend", “Myfamilytree”, "We Protect Our Environment", “Birthdaytrain”.

3. Інсценування. Під час вивчення дітьми сценаріїв краще засвоюється лексичний запас англійських слів, мовних структур, зворотів, запитань. Інсценуючи казки, уривки, жартівливі епізоди школярі розвивають творчі здібності.

Творчим звітом для таборян закінчувалася зміна. Діти показували здобуті вміння та навички. Вони демонстрували свій акторський талант, говорячи англійською мовою.

Основним підходом у вивченні іноземної мови з мешканцями нашого табору був комунікативно-ігровий метод навчання.

Серед ігор, що були цікавими для наших вихованців, хотілось би виділити наступні: “Family” Мовний пінг-понг (запитання — відповідь),настільна гра “HappyBirthday!”, вікторина «Найрозумніший», розгадування кросвордів, ребусів, ігри Frog;  Lion’sCub; AnimalAlphabet.

Кожен день перебування у таборі мав певну тематику. Наприклад,

День знайомств

1.     Знайомство учнів між собою ( гра з м’ячем).

2.     Самопрезентація.

3.     Підготовка проектів "All About Myself".

День дружби

1.Конкурс малюнків "Я малюю друга".

2.Виготовлення листівок та їхпідпис.

3.Повторення і активізація лексики по темі "Зовнішність. Частини тіла".

День англійської мови

1.Диспут на тему:The Importance of Learning English”. Складання MindMap.

2.Let'sImproveOur Grammar SkillsПовторення часових форм дієслів.

3.«Tongue – twistersandrhymes». Конкурс на найкращого знавця  скоромовок на англійській мові.

За допомогою організації "Євроклуби Сумщини"до роботи у мовному таборі були залучені волонтери з Італії, які ознайомили наших учнів з історією та культурою своєї країни, а також поділилася приємними враженнями про Україну, українців та українську мову. Окрім того, учасники табору мали змогу вивчити кілька фраз і слів італійською мовою, дізнатися своє ім’я на рідній мові волонтерів, взяти участь у вікторині.

Таким чином, підсумовуючи все вище сказане, можна з впевненістю заявити, що в літніх мовних таборах дитина може:

  • здобути необхідні мовні навички та подолати мовний бар'єр;
  • поєднати навчання із захоплюючим відпочинком;
  • отримати мотивацію для подальшого удосконалення англійської мови;
  • участь у мовних літніх таборах дає можливість розкрити свої здібності дітям, які протягом навчального року не проявляли себе активно у процесі вивчення англійської мови.

 Література

  1. Методичні рекомендації щодо організації літніх мовних таборів у 2014 / 2015 н.р.
  2. Значення англійської мови в сучасному світі. - [Електронний ресурс]. – Harvard Language Club https://www.harvard.in.ua/blogs/242
  3. Положення про літню мовну школу. - [Електронний ресурс]. - https://drive.google.com/file/d/0BxWYIt2OEpXTTENQSE1tTDRnZTg/view