Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?

header
  • збірник матеріалів
  • публікація на сайті genezum.org безкоштовна
  • заочна участь
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • постійний доступ
  • можна проходити у будь-який час
  • дистанційне навчання
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • безкоштовний перегляд
  • інтерактив зі спікером
  • онлайн формат
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
СКОРО

Сучасний урок — це дзеркало, в якому відображається розвиток педагогічної культури вчителя, мірило інтелектуального скарбу, кругозору, ерудиції. Організація і проведення сучасного уроку є одним з ключових аспектів педагогічної діяльності. метою якого є забезпечення реалізації змісту та завдань навчання, умов для ефективної взаємодії вчителя з учнями.

Слід зазначити, в педагогічній діяльності вчителю варто застосовувати різноманітні методи, підходи, методики, починаючи від інноваційних та традиційних, вміти успішно їх поєднувати, бути цікавим, творчим, вміти співпрацювати з учнями, створити приємний позитивний мікроклімат на уроці, спонукати учнів до самостійності, лідерства, формувати необхідні компетентності, важливі для успішної подальшої самореалізації в житті.

Пропонуємо до вашої уваги переглянути фрагмент уроку, проведеного у 11 класі на тему: “Урок домашнього читання. Літні школи для учнів”. Дана тема є актуальною для вивчення, оскільки розширює кругозір учнів і ознайомлює з особливостями системи освіти у Великобританії, мотивує учнів до навчання, сприяє формуванню важливих навичок для життєвого успіху, спонукає учнів задуматися стосовно важливості розвитку освіти для успішної професійної реалізації.

Клас: 11

Тема: Урок домашнього читання. Літні школи для учнів. (Home Reading. Summer schools for students).

Цілі: активізувати лексичний запас учнів, повторити та систематизувати вивчений матеріал, удосконалити лексичні, граматичні навички вживання умовних речень, читання та перекладу, оволодіти навичками домашнього читання, розширити знання учнів про систему освіти у Великій Британії, розвивати пізнавальну активність учнів, вміння застосовувати знання в новій комунікативній ситуації, навички самостійного опрацювання тексту, розвивати інтелектуальні здібності, пам'ять, увагу, критичне та логічне мислення, формувати мотивацію до вивчення іноземної мови, виховувати шанобливе ставлення до носія мови, естетичний смак, культуру спілкування, інтерес до системи освіти у Великій Британії.

Обладнання: ілюстрації до твору,  картки із завданнями, презентація «System of Education in Great Britain».

Хід уроку

  1. Початок уроку

1.1 Організація класу

T: Good morning, children! Sit down, please. I am glad to see you. I hope everybody is fine and you are ready for the lesson.

1.2 Фонетична зарядка

T: We shall  start  with  training  and  practice  your  pronounciation. For the first I will read some proverbs, then you will repeat it.

  1. Сhoose an author as you choose a friend.
  2. There is no royal road to learning.
  3. The only jewel which will not decay is knowledge.
  4. Knowledge is power.
  5. Money spent on the brain is never spent in vain.

T: Great job for everyone! Repeat it once again.

1.3 Мовленнєва зарядка

  1. How can you understand the proverb “Сhoose an author as you choose a friend?”
  2. Do you like read books?
  3. What is your favorite author?
  4. Why is it important for intelligent person to read books?
  5. Are you a bookworm? Prove or deny it.
  6. Основна частина уроку

T: Today we have home reading at the lesson. I hope you are ready for the lesson and you have read the text about summer schools for students.

  1. So, what is the text about?
  2. Do you want to attend such summer school?
  3. Name the main activities at summer schools.
  4. Tell me please about educational system in summer schools.

Well done! And we shall watch presentation and illustrations about educational system of Great Britain.

  1. Have you enjoyed watching presentation?
  2. What is special in British educational system?
  3. Do you want to study in Great Britain?
  4. What can you say about components of education in Great Britain?

Now we move on and you should find Ukrainian equivalents from the text and match it.

Popular                                 рівень

Level                                     курс

Cricket                                   популярний

Knowledge                            знання

Course                                   опанувати

Master                                    крікет

Popular-популярний

Level-рівень

Cricket-крікет

Knowledge-знання

Course-курс

Master-опанувати

T: Well done! Now separate the words from the sentences and translate them.

  1. Thosewhostudyatstramfordschoolareinterestedinsportespeciallysoccercrickethockeytennisvolleyballbasketballrugbyand
  2. Atthesametimetheyarewelcomeattheschool
  3. Otheractivitiesarediscostabletenniscompetitionsand
  4. Theyalsoteachstudentshowtomanageordinary
  5. Studentsgoingtothesummerschoolshouldhavebeenlearningenglishforatleastone

T: Choose the right variant according to the plot of the text.

  1. Summer schools in England are for:

-foreigners

-English children
-English children and foreigners.

  1. Stamford is:

-90 miles west
-95 miles north
-90 miles north.

  1. The students may live:

-at the school hostel
-with a family
-at a school hostel or with family

  1. Students prefer:

-to stay with a family
-live at the school hostel

  1. Students going to the summer school should have been learning English for at least:

-a year and a half’
-one a year
-two years

  1. Students have:

-4
-5
-3 lessons every day

  1. The lesson lasts:

-40 minutes
-45 minutes
-50 minutes

  1. ––––– is the main aspect in learning English at Summer School

-reading
-speaking
-writing

  1. Students who live with a family spend evenings:

-with their friends at school
-with their friends at the hostel
-with a family

  1. Students have two things in common:

-their interest in sport and in English
-their interest in sport and discos
-their interest in competitions and films.

Excellent! Now we shall remember words from previous lessons. MATCH it with Ukrainian equivalents.

Average-середній
To steer clear-уникати
To pace-крокувати
Target-ціль
To take responsibility for-взяти відповідальність
Memorable-незабутній
Superstition-забобон
Distraction-відволікання
Cheat-обманювати.

Cheat                                  забобон       
Distraction                         обманювати
Superstition                        взяти відповідальність              
Memorable                         уникати
To take responsibility for    крокувати
Target                                  мета
To pace                               середній
To steer clear                      відволікання
Average                              незабутній

T: Well done! And now make sentences with these words in written form, using Conditional Mood.  It’s time to remember Conditionals. Remember the rules. I Type Of Conditionals is built with If + підрядне речення у Present Simple + головне речення в Future Simple.

 II Type of Conditional Mood is built with If + підрядне речення в Past Simple + would + дієслово без частки to.

 Now come to blackboard and write down such sentences, using right form:

  1. If I were you, I will / would come to the party.
  2. She is very excited unless / even if you calm her.
  3. If it rains / will rain, I will stay at my friend’s house.
  4. If I see Jane, I will ask / ask him about John.
  5. I would / will travel through USA if I had enough money.
  6. He will not / would not go to cinema even if you get tickets.

T: Well done! I see you English is getting better and better.

III. Заключна частина

T: Our lesson is going to the end. Any questions? Today we have learnt more about Educational system in Great Britain and about Summer schools for students in Great Britain.

3.1 Повідомлення домашнього завдання.

  • Виставлення оцінок з мотивацією.

3.3 Очікувані результати учнів.

Отже, зазначимо, сучасний урок іноземної мови є справжнім дзеркалом педагогічної діяльності вчителя, який спрямований на вміння педагога зацікавити учнів, викликати інтерес до вивченого, мотивувати учнів до навчання, використовувати різноманітні форми і методи навчання, вміти вдало їх комбінувати, вміти знаходити індивідуальний підхід до кожного учня, обирати цікаві теми для вивчення тощо.