Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?
- збірник матеріалів
- публікація на сайті genezum.org безкоштовна
- заочна участь
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
- постійний доступ
- можна проходити у будь-який час
- дистанційне навчання
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
- безкоштовний перегляд
- інтерактив зі спікером
- онлайн формат
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
Мета заняття: виявити отримані знання, уявлення, вміння; удосконалювати вміння знаходити місце числа в ряду, уточнити знання про прямий, зворотній і порядковий рахунок до 10, вчити вирішувати приклади на додавання і віднімання; удосконалювати знання про геометричні фігури, закріпити знання про склад числа з двох менших; закріпити знання про послідовність днів тижня, закріпити вміння орієнтуватися на аркуші паперу в клітинку, розвивати розумові операції, увагу, вміння орієнтуватися в просторі, розвивати допитливість, кмітливість, зорову пам'ять, уяву, виховувати дружні взаємини між дітьми, прагнення радувати старших своїми досягненнями, виховувати інтерес до занять з математики.
Обладнання: карта-схема (пошук скарбу), картки з цифрами, таблиця «Цифри сховалися», таблиця-ялинка «Вгадай числа», таблиця-будиночки «Склад числа», скринька з золотими монетами, рахункові палички, таблиці-схеми з побудовою фігур , головоломка «Танграм», таблиці «Танграм», іграшки, таблиця-коло «Дні тижня», кольорові таблиці «Запиши цифрою», таблиця «Математичний диктант», схема-таблиця «Намалюй відсутню форму», зошити з математики для старшої групи, розвиваюча гра «Рибалка для вирішення прикладів».
Хід заняття
Вихователь. Діти, у мене є карта, яку я знайшла по дорозі в дитячий садок. Давайте розглянемо її. Що ви на ній бачите?
– Як ви думаєте, що ми будемо сьогодні робити?
– Так, ми будемо шукати скарб, рухаючись по маршруту карти: з міста в місто. Так, як карта древня, деякі міста на ній зруйновані, їх треба буде відновити, що б знати, куди рухатися далі. Отже, з якого міста починається наша подорож?
Завдання 1. Місто «Переплутаних цифр»
– Діти, подивіться – всі числа в числовому ряду переплуталися. Давайте розставимо їх по порядку.
- Розстановка цифр 0-9, числа 10
- Прямий рахунок
- Зворотній рахунок
- Порядковий рахунок
- Рахунок на слух
- Називання сусідів чисел 3, 5, 7
– Діти, а тут цифри сховалися, давайте допоможемо їх знайти (робота з таблицею «Цифри сховалися»).
– А тепер вгадаємо числа, які пропущені (робота з таблицею-ялинкою «Вгадай числа»).
– У цьому місті є ще завдання: потрібно розселити в будиночку числа, давайте розповімо про склад числа 4.
– Завдання ви виконали, молодці, ми розставили всі цифри на місця.
Завдання 2. Місто «Невирішених прикладів»
– Подивимося на карту, як називається наступний пункт?
– Математичні знаки просять допомоги. Вони забули, навіщо вони потрібні. Скажіть, що показують ці знаки? Як вони називаються? (< > =).
– Математичні знаки згадали своє призначення: порівнювати і показувати, яке число більше, яке менше.( Робота з картками з зображеннями звіряток.)
– А зараз ми з вами перетворимося в рибалок і підемо на риболовлю. А риби не прості,а з невирішеними прикладами. (Гра «Рибалка» з вудкою і рибками на магнітах).
Рішення прикладів і запис їх на дошці.
Математична фізхвилинка
Завдання 3. Місто «Геометричних фігур»
- Математичний диктант
- (Орієнтування на аркуші паперу)
- Давайте поселимо все геометричні фігури в один будинок. Вони будуть сусідами і ніколи один одного не втратять: поселите коло в лівий верхній кут, овал - в правий нижній, трикутник - в правий верхній кут, квадрат - в лівий нижній кут, ромб - між колом і трикутником, прямокутник - над квадратом.
- Намалюй відсутню форму (робота з індивідуальними схемами)
- Робота в зошитах з математики (завдання по геометричним формам)
Завдання 4. Місто «Кмітливих»
– А це моє улюблене місто, в якому живуть кмітливі веселі люди, і навіть завдання у них не звичайні. Я пропоную вам їх вирішити (Гра «Мовчанка» - вихователь задає питання, діти відповідь показують цифрою)
- Скільки пальців на правій руці?
- Скільки очей у сови?
- Скільки кутів у квадрата?
- Скільки носів у двох собак?
- Скільки очей у світлофора?
- Скільки вух у двох мишей?
- Скільки хвостів у двох котів?
- Скільки пір року?
- Скільки кольорів у веселки?
- Скільки раз на рік буває день народження?
– А тепер порахуйте і запишіть цифрою відповідь (робота з індивідуальними таблицями).
– А ще кмітливі люди в цьому місті добре знають дні тижня, а ви?
– Скільки днів у тижні?
– Давайте назвемо їх.
– Сьогодні який день?
– Який за рахунком цей день тижня?
– Якого він кольору? (Використання таблиці-коло «Дні тижня»)
– Який завтра день тижня?
– Якого він кольору?
– Який вчора був день тижня?
– Якого кольору?
– Які ви знаєте вихідні дні?
Фізхвилинка для очей
- Подивіться вгору, вниз, праворуч, ліворуч не повертаючи голови.
- «Далеко - близько». Витягніть праву руку вперед і 5 с. дивіться на великий палець. Перевести погляд у далечінь. Дивимося 5 с на будь-який предмет (3 рази).
- Малюємо геометричну фігуру очима.
Показати фігуру обвівши очима.
- Малюємо цифру очима.
- Поморгай очима.( Вихователь показує іграшку, діти дивляться на неї, сховали іграшку - діти моргають (3 рази).
Завдання 5. Місто «Головоломок»
– Подивіться на карту. Як називається наступне місто?
– Щоб пройти через це місто належить подумати. Згадайте, як називається ця гра? («Танграм»).
– Де її придумали? (Стародавня китайська головоломка).
- Діти складають силует котика з елементів головоломки (використання таблиць).
- Діти складають силует зайчика (на ускладнення).
– Наступне завдання в цьому місті - головоломка з рахунковими паличками.
Побудуйте фігуру:
- З п'яти паличок – два рівних трикутника
- З семи паличок – два рівних квадрата
- У будиночку з шести паличок, перекласти дві палички так, що б вийшов прапорець.
- Побудуйте фігуру оленя; а тепер перекладіть дві палички так, щоб олень дивився в іншу сторону – назад.
– Діти, ви впоралися з таким складним завданням, так як ви були уважними і наполегливими. Я пишаюсь вами. Ми пройшли всі міста, виконали всі завдання. Ми підійшли до скарбів, і зараз будемо шукати скарб.
Завдання 6. Пошук скарбів
– Щоб знайти скарб, нам потрібно пройти лабіринт. Лабіринт має пройти найактивніша дитина. Ви повинні вирішити, хто сьогодні на занятті був найактивнішим?
– Лабіринт такий: потрібно встати біля столу, зробити два кроки вперед, повернутися наліво, зробити п'ять кроків вперед, подивитися вниз і ти побачиш скарб (дитина знаходить скриньку- скарб із золотими шоколадними монетами).
Висновок заняття
– Діти, вам сподобалося подорожувати?
– А які завдання вам здалися найважчими?
– З якими завданнями ви легко впоралися?
– А зараз я пропоную вам оцінити свою роботу. Той, хто вважає, що повністю впорався із завданням, нехай візьме сонечко. А той, хто вважає, що не все у нього сьогодні вийшло, той, хай візьме повітряну кульку.( Діти вибирають предмет і оцінюють себе)
– Мені дуже сподобалося, як ви сьогодні займалися. Ви були наполегливими, уважними, кмітливими і тому вам вдалося відшукати скарб.