Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?
- збірник матеріалів
- публікація на сайті genezum.org безкоштовна
- заочна участь
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
- постійний доступ
- можна проходити у будь-який час
- дистанційне навчання
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
- безкоштовний перегляд
- інтерактив зі спікером
- онлайн формат
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
Мета. Узагальнити і закріпити знання учнів з вивченої теми. Удосконалювати навички усної лічби, вміння розв’язувати приклади і задачі на знаходження суми і різниці, опираючись на знання складу чисел, порівнювати числа. Вчити розрізняти геометричні фігури за їхніми властивостями. Розвивати творче мислення, самостійність, увагу. Виховувати старанність, наполегливість, бажання вчитися; вміння працювати колективно, групами.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
- Діти, в народі говорять, що добрий гість – дому радість. Ми всі раді нашим гостям.
(Діти розвертаються, вітаються з гостями)
(Презентація – слайд 1)
ІІ. Емоційне налаштування на урок.
Сіли, дітки , всі рівненько,
Посміхнулися гарненько.
Настрій на урок потрібно взяти
І почати працювати.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
(Чути стук у двері. «Влітає» Смішарик Нюша)
- Ой (плаче), добрий день, дітки.
- Що трапилося, Нюшо?
- Я і мої друзі Смішарики летіли до вас на урок з цікавим завданням. Але тут повіяв вітерець і вони всі розлетілися. Допоможіть мені зібрати їх.
- Діти, допоможемо Нюші?
Діти. Да.
- Добре. Але щоб зібрати всіх Смішариків і отримати подарунок, ми повинні виконати різноманітні завдання. Для цього нам знадобляться математичні знання, розум, кмітливість та винахідливість.
(Учитель вивішує на дошку Нюшу)
ІV. Робота над темою уроку.
- Хвилинка каліграфії.
(Презентація – слай 2)
-Щоб знайти Кроша, потрібно виконати хвилинку каліграфії. Красиво та охайно напишемо уже знайому цифру 9. Подивіться на дошку і пригадайте.
(Презентація – слайд 3)
- Пропишіть каліграфічно рядок цифри 9. Пригадайте, як лежить зошит на парті. Спинки – рівненько.
(Учні пишуть у зошитах цифру 9)
«Мікрофон»
- Розкажіть все, що знаєте про число 9.
- 9 – найбільше одноцифрове число.
- 9 – непарне число.
- 9 утворюється із 8 і 1.
- Сусідами числа 9 є 8 і 10.
- 9 більше від усіх чисел, які стоять перед ним.
- Число 9 позначається цифрою 9.
- Число 9 менше за число 10.
- Молодці. Виконавши це завдання. Ми знайшли Кроша.
(Учитель вивішує на дошку малюнок Кроша.)
- Рівності і нерівності. (Презентація – слайд 4)
- Лосяш трішки неуважний і по дорозі загубився разом зі знаками «=», « > », « ˂ ». Щоб знайти Лосяша, потрібно порівняти числа, використовуючи ці знаки. Коли ми говоримо «Рівність»?
(Діти відповідають. Презентація – нажати.)
- Коли ми говоримо «нерівність»?
(Діти відповідають. Презентація – нажати.)
- Працюємо за підручником (ст.56, вправа 1). Утворіть рівності і нерівності.
(Діти пишуть у зошитах, один учень на дошці по черзі.
Після цього підручники і зошити закривають і кладуть на край парти.)
- Молодці. Знайшли і Лосяша.
(Вчитель вивішує на дошку малюнок Лосяша.)
- Фізкультхвилинка (кісті рук).
(Презентація – слайд 5…
- Склад чисел.
(Презентація – слайд 14)
- Щоб знайти Бараша – мрійника, потрібно виконати наступне завдання. На партах є кольорова кулька, яка вказує на склад числа. Працюємо в парах. Ви повинні разом виконати це завдання.
1 ряд заповнює склад числа 8,
2 ряд – склад числа 9,
3 ряд - склад числа 10.
(Діти працюють, учитель допомагає індивідуально)
- Перевіряємо. Який ряд уже готов?
(Учитель по черзі відкриває відповіді кожного ряду)
- 1 ряд, подивіться, чи так ви написали. У кого нема жодної помилки? У кого – 1-2 помилки? У кого більше? Молодці. і т.д…
- Молодці, знайшли і Бараша.
(Учитель вивішує на дошку малюнок Бараша)
- Робота над задачами.
(Презентація – слайд 15)
- Совуня – мудра й енергійна. Щоб її знайти, потрібно розв’язати задачі. А з яких частин складається задача?
(Діти відповідають. На дошці задачі обох варіантів)
І варіант
ІІ варіант
- Подивіться на дошку. Задачі за варіантами. На партах у кожного на листочках є своя задача. Підніміть руки, хто перший варіант… хто другий варіант. ІІ варіант тихо думає над своєю задачею.
- І варіант, про кого ваша задача? Скільки було сов? Скільки ще до них прилетіло? Їх стало більше чи менше? Яку дію вибираємо? Складемо задачу.
(Учитель під совами викладає ці числа в пустих клітинках)
Учен. Я - умова. Було 5 сов. Прилетіло ще 3 сови.
Учень. Я – питання. Скільки сов стало?
Учень. Я - розв’язання. 5+3 = 5 сов.
Учень. Я – відповідь. 5 сов стало.
- Діти І варіанту розв’язують задачу на своїх листочках.
(Аналогічно розбираємо і розв’язуємо задачу ІІ варіанту)
- І варіант, перевіряємо.
(Учитель на дошці виставляє листок - розв’язання задачі І варіанту)
- Подивіться, чи так ви написали. У кого нема жодної помилки? У кого – 1-2 помилки? У кого більше? Молодці.
- ІІ варіант, перевіряємо.
(Учитель на дошці виставляє листок - розв’язання задачі ІІ варіанту)
- Подивіться, чи так ви написали. У кого немає жодної помилки? У кого – 1-2 помилки? У кого більше? Молодці.
- Виконали і це завдання. Знайшли Совуню.
(Учитель вивішує на дошку малюнок Совуні.)
- Фізкультхвилинка – розминка. (Презентація – слайд 16)
- Геометричний матеріал. (Презентація – слайд 18)
- Якщо виконаємо завдання з геометричним матеріалом, то знайдемо Їжачка. У вас на партах є кольорові пазли, з яких ви викладаєте свою геометричну фігуру. Працюємо в парах. Ви повинні разом виконати це завдання.
(Діти працюють, учитель допомагає)
- У кого яка фігура вийшла?
(Діти відповідають. Презентація – нажати слайд 19 з’являються фігури)
- Яка фігура зайва? Чому? (Круг не має кутів, вершин, сторін.)
- У яку множину можна об’єднати останні фігури? (многокутники.)
- Чому? (Вони мають кути, вершини, сторони.)
- Молодці. Виконали це завдання.
(Учитель вивішує на дошку малюнок Їжака)
- Виходить Нюша.
- Діти, я вам дякую, що ви зібрали моїх друзів.
- Нюша, діти чекають на приз – гру-тренажер.
(Нюша «дарує» дітям гру-тренажер. Презентація – слайд 20)
- Гра-тренажер.
(Діти виконують гру-тренажер.)
V. Підсумок уроку.
- Молодці, дітки, ми з вами гарно попрацювали. Дивіться, зібрали всіх друзів - Смішариків, і вони будуть разом.
- Які завдання були найцікавішими?
- Які труднощі виникали на уроці?
- Що слід робити, щоб ці труднощі подолати?
- Оцінювання.
- Візьміть конвертики, дістаньте кульки різного кольору.
- У кого на уроці не було жодної помилки – візьміть зелену кульку, у кого були 1-2 помилки – візьміть жовту кульку, у кого було більше – візьміть червону кульку. Підніміть свої кульки. Які ви всі молодці, як гарно попрацювали.
- Діти, подивіться уважно, що нагадують вам ці різнокольорові кульки?
(Відповіді дітей)
- Так, це «вогники» Світлофора. Ми з вами пригадаємо, на яке світло потрібно переходити дорогу. (Учні відповідають)
- Сьогодні всі виявили свої знання з математики, проявили кмітливість, винахідливість. Працювали всі старанно, тому можна сказати, що ви, як зірочки, засяяли своїми знаннями. Я вам дякую.