Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?
- збірник матеріалів
- публікація на сайті genezum.org безкоштовна
- заочна участь
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
- постійний доступ
- можна проходити у будь-який час
- дистанційне навчання
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
- безкоштовний перегляд
- інтерактив зі спікером
- онлайн формат
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
Мета: познайомити учнів зі звуками [ц] , [ц’], буквою, яка їх позначає; вчити визначати звуки в словах; розвивати пам’ять, мислення, збагачувати словниковий запас слів; розвивати і формувати навичку читання; виховувати пізнавальний інтерес.
Обладнання: презентація Power Point, цеглинки Lego.
Хід уроку
І. Організаційний етап.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
- Які звуки вчили на минулому уроці? ([дз] [дз`]).
- Якими буквами вони позначаються? (Дз).
- Подивіться на дошку та прочитайте слова
Дзвін
Дзьоб
Дзеркало
Дзюрчати
Дзеленчати
Дзвоники
Кукурудза
Дзюркотить
- Пригадайте вірш про дзвіночки, який вчили на минулому уроці.
Ми дзвіночки,
Лісові дзвіночки,
Славим день.
Ми співаєм,
Дзвоном зустрічаєм –
День! День!
- Розкажемо його разом. (Спочатку весь клас розповідає разом з учителем, потім діти розповідають по рядах).
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.
- Діти ви вже знаєте багато звуків та букв, якими позначаються звуки. Сьогодні ми познайомимось з новими звуками та буквою, яка їх позначає.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
- - Послухайте слова та назвіть в них останні звуки
Палац, перець.
- Сьогодні ми вивчаємо звуки [ц], [ц’] та букву ц.
- – Приготуйте долоньки. Послухайте вірш. Коли ви будете чути звуки [ц], [ц’], плесніть один раз у долоні.
Цап забрів у двір рогатий –
Цуценя втекло до хати
Цілу ніч йому не спалось.
Цапа цуценя боялось.
- Погляньте на дошку. Зображення кого ви впізнали? Називаємо по черзі слова, ділимо їх на склади. (Цап, цвіркун, цуценя).
- – Слухаючи наступний вірш, порахуйте, скільки разів ви почуєте звуки [ц], [ц’].
Цап, цвіркун і цуценя
Цирк влаштовують щодня.
Цап стриба, цвіркун жонглює
Цуценя їх дресирує.
- Подивіться на дошку та перевірте себе.
Фізкультхвилинка.
Ми метелики чудові,
маєм крильця кольорові.
Над квітами літаємо
втоми ми не знаємо.
Пташку ми злякалися,
під квітку заховалися.
Робота з букварем.
Розгляд малюнка, підбір слів до звукових схем на малюнку (Сонце, суниця, гусениця).
Складання речення за малюнком.
Читання складів та слів у букварі.
Робота з цеглинками Lego (визначення кількості складі в у прочитаних словах – один склад – підняти одну цеглинку, два склади – дві цеглинки і т.д.)
Робота з дошкою.
- Погляньте на дошку. Допомохіть цуценяті та котику дістатися да їжі, прочитавши склади. Порівняйте вимову складів на доріжці песика та на доріжці котика.
- Прочитайте слова з дошки.
Робота за букварем.
Читання тексту («Цип та Ціп») учнями разом з учителем.
Бесіда
- Як звали квочку?
- Скільки у неї було курчаток?
- Як звали курчат?
- Про що вони запитували? Як ви гадаєте, чому?
Читання тексту учнями ланцюжком по одному реченню.
Розвиток звуковимовних умінь учнів.
- Я називаю слова, а ви тричі повторюєте хором останній склад кожного слова.
сонце — це-це-це
криниця — ця-ця-ця
горобці — ці-ці-ці
віконце — це-це-це
водиця — ця-ця-ця
V. Узагальнення та систематизація знань учнів.
Робота з букварем. Читання тексту («Цятка») учнями самостійно.
Перевірка усвідомлення прочитаного.
- Про кого ви прочитали текст?
- Як звали цуценя?
- Опишіть його.
- Які в нього вушка?
- Де мешкає цуценя?
- Що він робить з бабусиними капцями?
V. Підсумок уроку.
- Яку букву сьогодні вивчили на уроці? Які звуки позначає буква ц? Наведіть приклади слів.