Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?
- збірник матеріалів
- публікація на сайті genezum.org безкоштовна
- заочна участь
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
- постійний доступ
- можна проходити у будь-який час
- дистанційне навчання
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
- безкоштовний перегляд
- інтерактив зі спікером
- онлайн формат
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
Урок: Основи здоров’я ̶ 2 клас. За підручником О.В. Гнатюк. Основи здоров’я: підруч. Для 2-го кл. загальноосвіт. навч. закл. / О. В. Гнатюк. ̶ К.: Генеза, 2012. ̶ 112 с.
Тема: Їжте на здоров’я. Практична робота: Вибір корисних для здоров’я продуктів.
Тема інклюзії: Здоров’я і харчування. Основи повноцінного харчування (різноманітна, якісна, достатня за кількістю їжа.) Основні групи корисних продуктів харчування.
Мета: Розширити уявлення учнів про корисну та шкідливу для здоров’я їжу. Вчити їх правильно харчуватися. Розвивати комунікативну та соціальну компетентності, вдосконалювати вміння працювати в групах, оцінювати інформацію. Виховувати свідоме відношення до свого здоров’я.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: презентація, демонстраційний матеріал, конверт із роздатковим матеріалом для роботи в групах, картки з надписами, «Чарівний мішечок», аркуші паперу для записів (гра «Кошик сміття»), мікрофон.
Хід уроку
І. Організаційний момент
В цьому класі друзі всі: (три хлопки)
Я і ти, і ми, і ви. ( три хлопки)
Добрий день, тому, хто зліва. (поворот наліво)
Добрий день, тому, хто справа. ( поворот направо)
Ми - одна сім'я. (розвести руки в сторони, показати на всіх)
І у нас сьогодні спільна справа.
ІІ. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності
— Прочитайте вислів, який належить давньогрецькому філософу Сократу.
«Ми живемо не для того, щоб їсти, але їмо для того, щоб жити»
— Як ви розумієте цей вислів?
- Для чого потрібно їсти?
- Чому не можна обійтися без їжі?
- Що вона дає для життя?
Вчитель: Для нормального зростання й розвитку організму потрібні різні продукти харчування. Продукти, які ви вживаєте, мають бути різноманітними. Але не всі продукти приносять користь.
III. Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ми дізнаємося, як харчування впливає на здоров’я.
- Вивчення нового матеріалу
1.Робота за підручником (с. 31-32) (Читання І абзацу.)
— Розгляньте малюнки на с. 31.
— Які продукти харчування ви бачите? (інкл.)
— Що корисно? Що при цьому слід пам’ятати? (Читання ІІ-ІІІ абзаців.)
Вчитель: Дехто вважає, що це означає їсти все, що захочеться, і коли захочеться. Але насправді з цього нічого доброго не виходить.
— Згадайте казкових персонажів, які мають надмірну вагу. (Карлсон, Вінні-Пух) (інкл.)
— Як ви вважаєте, чому?
- Робота з демонстраційним матеріалом.
Вчитель: Розгляньте малюнки із зображенням ласощів. Напевно кожен із вас їх полюбляє.
— Що найбільше тобі до смаку, Анна? (інкл.)
Але не за захоплюйтеся цими продуктами, бо від них користі небагато.
- Чим вони шкодять здоров’ю?
- Фізкультхвилинка.
— Стомились, дітки?
— А хто сьогодні робив ранкову гімнастику? Нехай встане і нахиліться тричі.
— А хто зубки чистив? Встаньте і зробіть повороти тулуба вліво-вправо, вліво-вправо , ой як гарно ми виконуємо вправи!
— Хто поснідати не забув? Приєднайтесь до діток й потягніться до зірок. (1-3 рази)
— А хто мамі посміхався?
— Посміхнемось один одному і продовжимо наш урок.
- Робота з деформованим текстом.
— Щоб їжа приносила користь нашому організму необхідно дотримуватись ще одного не менш важливого правила. А якого саме дізнаємось, склавши розгублені слова. Допоможуть нам кольори веселки. (Тільки добре пережована їжа краще перетравлюється і засвоюється) (інкл.)
- Словникова скарбничка.
— А засвоює наш організм з їжею ВІТАМІНИ.
- Відгадай загадку. (за підручником)
Сидить баба, одягнулась,
У сто сорочок загорнулась.
Ціле літо достигає.
До нас у борщик поспішає. (Капуста)
— Аякі ще загадки про продукти харчування ви знаєте?
— Придумайте самі або пригадайте . (інкл.)
— Аня, ці малюнки-відгадки як одним словом можна назвати? . (інкл.)
Вчитель: А група продуктів – овочева.
- Узагальнення та систематизація отриманих знань
- Практична частина. Робота в групах.
— Діти, кожна група отримала конверт із картками різноманітних продуктів харчування. Серед них треба обрати корисні для здоров’я і шкідливі.
— Чия команда швидше і правильніше виконає завдання — та і перемогла. Суддею нашого змагання буде ваш вчитель…
— Слово судді.
- Гра «Чарівний мішечок».
— Просуньте руку у мішечок, візьміть один продукт і розкажіть нам про нього. А початком нашої відповіді будуть слова : « Я тримаю … , На мою думку, він корисний тому, що …» або ж « Я вважаю, що він шкідливий тому, що …»
VІ. Заключна частина.
- Гра «Кошик сміття». Діти візьміть маленькі аркуші паперу і напишіть той шкідливий продукт, який ви часто вживаєте. І я напишу разом з вами. А сьогодні я хочу позбутись цієї поганої звички тому я його зімну і викину у кошик сміття.
— Діти, а хтось хоче разом зі мною також позбутись поганої звички вживати шкідливу їжу? Приєднуйтеся!
- Гра «Мікрофон».
— Продовжіть фразу: «Я буду здоровий тому, що..»
VІІ. Підсумок уроку.
— Задумайтесь, діти. Наша зустріч сьогодні була не випадковою, а дала можливість поміркувати, зробити для себе висновки. І я думаю, що ви впевнено будете крокувати по цій стежинці в країну, яка називається Здоров′я.
Прощання. Діти беруться за руки і промовляють «Буду здоровим, бо це здорово!»
Фото слайдів презентації до уроку