Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?

header
  • збірник матеріалів
  • публікація на сайті genezum.org безкоштовна
  • заочна участь
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • постійний доступ
  • можна проходити у будь-який час
  • дистанційне навчання
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • безкоштовний перегляд
  • інтерактив зі спікером
  • онлайн формат
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
СКОРО

Мета:

  • навчальна: формування умінь виготовляти плетені вироби, оздоблюючи їх за своїм смаком; визначати необхідну кількість матеріалів для виготовлення виробу;
  • розвивальна: розвиток синхронізованої роботи обох півкуль головного мозку за допомогою кінезіологічних вправ (плетіння двома руками одночасно під час виконання основних прийомів роботи макраме)
  • виховна: виховання організованості та доброзичливого ставлення до партнерів під час виконання роботи в парах, групах.

Методи: бесіда з поясненням, демонстрація, спостереження, практична робота.

Обладнання, матеріали та наочність: таблиці, схеми плетіння, картки з твердженнями,  презентація, зразки виробів в техніці макраме.

Інструменти та матеріали: нитки, шнури для плетіння, матеріали для оздоблення, струбцини, ножиці, скотч.

Міжпредметні зв’язки: математика, образотворче мистецтво, біологія

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Перевірка присутності учениць, підготовленості їх до уроку. Створення позитивного робочого настрою. Легенда про макраме.

На дошці записаний вислів: «Багато чого не зробиш, поки не вивчишся. Але багато слід зробити, щоб вивчитися. Ніхто не стає майстром,не тренуючись у майстерності». Ян Коменський.

- Діти, прочитайте вислів та поясніть, як ви його розумієте.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Гра «Так чи ні». Діти отримують картки з твердженнями, аналізують зміст.

- Дівчатка, на попередньому уроці  група учениць отримала завдання більш поглиблено вивчити історію виникнення такої чудової технології плетіння, як макраме. Давайте послухаємо їх повідомлення.

- Пропоную вам згадати, які прийоми плетіння макраме ми вивчили. Один із найпоширеніших прийомів – квадратний вузол. За допомогою нескладної схеми я хочу нагадати вам, як правильно його зав’язувати. Схеми елементів плетіння:

Правосторонній звивистий плаский вузол. Перша та четверта нитки – робочі, друга та третя – основа. Праву робочу нитку покласти на основу, під ліву робочу нитку. Ліву робочу нитку знизу – вгору в петлю. За допомогою цих петель можна сплести правосторонній звивистий ланцюжок.

ПРН на основу, під ЛРН, ЛРН ↑ в петлю

Лівосторонній  звивистий плаский вузол. Праву робочу нитку покласти під основу, на ліву робочу нитку. Ліву робочу нитку згори - вниз в петлю. За допомогою цих петель можна сплести лівосторонній звивистий  ланцюжок.

ПРН під основу, на ЛРН, ЛРН ↓ в петлю

Якщо чергувати лівосторонній та правосторонній вузли, ми отримаємо квадратний вузол.

ІІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності

Діти, на попередніх уроках ми познайомилися з основними прийомами плетіння макраме, матеріалами для плетіння, правилами підготовки шнурів до плетіння, дізнались про правила безпечної праці, стежили за тим, щоб не наражати на небезпеку себе та своїх друзів.

Сьогоді на уроці пропоную вам дуже цікаву роботу. І не просто навчитися новому, здобути новий досвід, зробити привабливий виріб, але й зробити добру справу.

Як ви гадаете, які вимоги можуть бути для виробу, який потрібно реалізувати на благодійному ярмарку? Пропоную вам зробити квітку доброти. Відповідаючи на питання, діти формують пелюстки квітки на дошці.

Усім цим вимогам відповідає  невеликий,  досить простий, але дуже привабливий виріб – брелок. Давайте  роздивимося вироби-аналоги. Всі ці вироби мають схожу конструкцію, але розрізняються видами оздоблення. Це – бісер, бусини, фольга, мушлі, пайєтки  та інше. Завдяки привабливому оздобленню ваші вироби стануть неповторними.

ІV. Практична робота. Виготовлення виробу у техніці «Макраме»

Інструктаж з ОП, дотримання санітарно-гігієничних вимог.

  1. Підбиття підсумків.

Оформлення виставки робіт.

Робота над лепбуком. Продовжити речення:

-Найскладнішим для мене в роботі було те,що…
-Я задоволена (чи не задоволена) результатом праці, тому що…

Оцінювання.

V. Домашне завдання.

-Підготувати матеріали для наступного виробу
-Продовжити оформлення лепбуку

VІ. Прибирання робочих місць.

Література

  1. Трудове навчання. 5 – 9 класи. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів (оновлена). Програма затверджена наказом МОН України від 07.06.2017 № 804
  2. Дятленко С.М. Трудове навчання 5 – 9 класи: практичний посібник для вчителів / С.М. Дятленко, Р.М. Лещук, О. Ю. Медвідь; упоряд. С.М. Дятленко; аг. ред. А.І. Терещука. – Харків: Вид-во «Ранок», 2017. 128 с.