Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?

header
  • збірник матеріалів
  • публікація на сайті genezum.org безкоштовна
  • заочна участь
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • постійний доступ
  • можна проходити у будь-який час
  • дистанційне навчання
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • безкоштовний перегляд
  • інтерактив зі спікером
  • онлайн формат
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
СКОРО

Ведуча. Добрий день шановні гості, журі, вболівальники та учасники! Ми продовжуємо наші спортивні родинні змагання із серії дитинство, подорожі, казки. І наші сьогоднішні змагання називаються «Казкові естафети».

Спорт   буде   завжди ,   як   гумор   та веселість. Всім відомо, що почуття гумору допомагає в будь-якій скрутній ситуації і позитивно впливає на здоров'я. Недарма народна мудрість свідчить: «П'ять хвилин сміху зберігають один рік життя». Ласкаво просимо на наше свято. Гумор у спорті важливий — не сперечайтеся!

Ось і зараз почуття гумору допоможе нашим командам отримати перемогу. Одночасно ми перевіримо, чи не поза¬бували наші шановні дорослі казки та їх героїв. Зустрічайте наші команди.

(Учасники заздалегідь придумують назву своєї команди та девіз). «Одуванчики»

Девиз: «Держаться так, чтоб нас не сдуло».

«Гноми» Девиз:  «Гномом стал, так не пищи, легкой жизни не ищи».

З командами ми познайомились, а тепер представимо наше журі.

Наше журі буде уважно слідкувати за виконанням естафет. Переможцям буде зараховано по 2 бали за перше місце, та по 1 — за друге.

Тож уважно слухайте завдання. У пер¬шому конкурсі ми перевіримо вашу гнучкість та спритність. Називається він «Коник-Горбоконик» (виконують діти). Усі пригадали цього казкового персонажа? Ось і наші діти зараз перетворяться на таких чудових коників. Треба зігнутися в поясі, взяти м'яч і покласти його на спину. Щоб м'яч не впав, його треба притримува¬ти руками, залишаючись у напівзігну¬тому положенні. У цій естафеті доведеться і долати перешкоди (поставлені на лінії естафети три кубики), потрібно буде піднятися на них, потім зіскочити. Все потрібно роби¬ти швидко, не втрачаючи при цьому «горб» — м'яч за спиною. Переможуть ті «коники-горбоконики», які виявилися спритнішими.

Вболівальників просимо гучніше під¬тримувати свої команди. Команди гото¬ві? Рахуємо разом: один, два, три! (Діти грають в естафету).

Молодці наші діти. Просимо наше журі визначити, яка команда була спритніша.

Поки діти відпочивають, ми запрошуємо наших мам та татусів на наступне завдання. (Батьки одягають атрибути казкових героїв). Подивіться на наших мам, на кого вони стали схожі? А татусі? А вдяглися вони так, тому що наступний конкурс називається «Лисиця Аліса та Кіт Базиліо». (Виконують тата та мами).

Естафета парна: мама в парі — лиси-ця, тато — кіт. Лисиця Аліса згинає в коліні одну ногу і притримує її рукою, залишаючись, таким чином, на одній нозі. Котику Базиліо ми зав'яжемо очі. Лисиця кладе вільну руку на плече котові, і за сигналом ведучого ця парочка долає дистанцію, повертається і передає естафету наступній парі.

Зараз ми перевіримо, як гарно знають казки наші дорослі. Вам можуть допомогти ваші вихователі. Увага, запитання до вас.  За кожну вірну відповідь будемо нараховувати по одному балу командам. Тож увага!

  • У якій з казок сіра особа здійснює підступний план вбивства двох осіб, і лише завдяки своєчасному втручанню громадськості все закінчується благо-получно. («Червона Шапочка»)
  • Назвіть казку, мова в якій йде про якогось спортсмена, який відправляється на змагання по бігу з перешкодами. Хитрість і витримка дозволили йому підійти до фінішу, але фінал трагічний: проявивши злочинну самовпевненість, він загинув. («Колобок»)
  • У якій казці жінка замишляє викрадання дитини,    використовуючи    при цьому    літальний    апарат?     («Гуси-Лебеді»)
  • Все життя боялася кішок. Ось і на цей раз прийшла, мурличе, шкребе — допоможи. А чим я, маленька, можу допомогти кішці? Але бачу — не обду-рює. Вибігла в поле, дивлюся, дійсно, моя допомога потрібна. (Мишка, «Ріпка»)
  • Я знав, що все так скінчиться. Аж надто старий я став, стільки років у полі стою. Мріяв, звичайно, щоб в мені хто-небудь поселився. Але їх поселилося так багато, що я просто не витримав і завалився. («Теремок»)
  • Ну і хвіст у цієї мишки. Не порівняти ні з яким кулаком дідуся, ні з кулаком бабусі. І треба було цій мишці вибігти в непідходящий момент. Зараз би мною всі милувалися. Лежало б я на найвиднішому місці. («Курочка Ряба», яйце)
  • Ви думаєте, мені приємно жити з такою господинею? Моя біда (а може, і не біда) в тому, що я не можу брехати. Завжди їй всю правду розповідаю і через це мені дістається: то вона на мене накричить, то кине, то погрозить, що розіб'є. А ось коли їй приємно, що я їй кажу, вона погладжує мою ручку і довго-довго дивиться в мене. (Дзеркало, «Казка про сплячу царівну та сімох богатирів»)
  • Я, звичайно, готова була виконати будь-яке її бажання. Адже її чоловік врятував мені життя. Але врешті-решт я зрозуміла: чим більше людині даєш, тим більше їй хочеться. Ось і доводиться таким людям    залишатися    біля розбитого корита. («Золота рибка»)
  • Я вирішив просто подорожувати по світу і не знав, що все так обернеться. Я думав, що всі такі ж добрі, як мої бабуся і дідусь. Але виявилось, що на цьому світі живуть злі, жорстокі і хитрі. («Колобок»)
  • Для мене дуже шкідливо стільки знаходитися у воді. Дякувати цьому цікавому та неслухняному хлопчикові. Коли б не він та не черепаха, скільки б я ще пролежав на дні. (Золотий ключик, «Буратіно»)
  • Чесно кажучи, неприємно, коли тебе одягають на ноги йому. Адже у нього кігті. Він пошкрябав і порвав всі устілки. Я, звичайно, розумію, що вся метушня ради господаря, але боляче. (Чоботи, «Кіт в чоботях»)

Мені дуже приємно, що наші батьки не забули казки. Давайте дамо слово нашому журі. Цікаво, яка команда попереду?

Наші батьки вже приготувалися до наступного конкурсу, який називається «Баба Яга». (Виконують тата та   мами).   Давайте   пригадаємо,   на чому мандрує цей казковий персонаж? Так,  на  мітлі  та у  ступі.  Але у  нас замість   ступи   просте   відро,   а   мітлу замінить    швабра.    Учасник    однією ногою стає у відро, інша залишається на  землі.   Однією   рукою   він   тримає відро за ручку, а в іншій руці тримає швабру. У такому положенні необхідно пройти   всю   дистанцію,   і   на   фініші передати «ступу» і «мітлу» наступному гравцеві. Все   зрозуміло?   Тож   рахуємо   усі разом: 1, 2, З!

Молодці наші дорослі, добре навчилися, а головне — швидко. Журі уважно слідкувало, чи ніхто з вас не порушував правила повітряного руху. А тепер дамо відпочити нашим дорослим. Наступний конкурс для наших дітей. Давайте всі пригадаємо, як Барон Мюнхгаузен літав на ядрі. Ось так і ми зараз навчимося.

  1. Називається конкурс «Ядро барона Мюнхгаузена». (Виконують діти).

Ядром буде повітряна кулька, на якій збоку яскравою фарбою написано «ядро». Учасники повинні осідлати «ядро», затиснувши його між колінами і підтримуючи руками. У такому положенні їм доведеться пройти шлях до поворотного прапорця і назад. Потім «ядро» передається наступному гравцеві. Хто швидше освоїть «польоти на ядрі»? Не забувати про те, що «ядра» можуть «вибухати».

Підсумок журі.

Я гадаю, наші батьки відпочили. Зараз ми переконаємось, що наші татусі дуже сильні, діти спритні, а матусі уважні.

  1. Наступна естафета називається «Жаба-мандрівниця».

Батьки кладуть гімнастичну палицю собі на плечі. Дитина чіпляється за палицю руками, а ноги відриває від землі, зображаючи таким чином «жабу-мандрівницю». Мами підстраховують. За сигналом ведучого усі починають рух по дистанції. «Жабі» забороняється зачіпати ногами землю. На фініші замість того, хто висів до палиці, чіпляється новий учасник. Мамам дозволяється підтримувати дітей.

Наше журі уважно рахує бали, і завдяки наступній естафеті ми подивимося, як наші діти допомагають вдома своїм мамам, чи навпаки — все розкидають.

  1. Називається конкурс «Попелюшка». (Виконують мами та діти).

Для естафети потрібні відро, віник і совок, як у працелюбної Попелюшки, а також по п'ять кубиків на кожну команду. Естафета зустрічна. Команда ділиться на дві половини. Учасники розташовуються на деякій відстані один від одного: з одного боку учасники будуть Попелюшками, а з іншого — злими мачухами. На дистанції (між Попелюшкою і мачухою) розкидано п'ять кубиків — сміття. У руках першої Попелюшки відро, віник і совок. Вона рухається вперед, збираючи по дорозі кубики у відро, але допомагати собі руками не можна: кожного разу треба поставити відро на землю, віником покласти кубик на совок, потім з совка — у відро. Коли всі кубики зібрані, Попелюшка передає відро з кубиками, віник і совок мачусі. Потім мачуха, рухаючись по дистанції у зворотному напрямі, розкидає кубики, а на фініші передає порожнє відро, віник і совок наступній Попелюшці.

Ми побачили, які хазяйновиті наші мами та діти.

Підсумки журі.

А зараз конкурс на кмітливість. Наші діти добре знають казки, а батьки? Ось таке незвичне завдання для дорослих.

  1. Конкурс називається «Рубрика незвичних об'яв». Ви маєте вгадати їх автора, тобто, хто із казкових героїв їх написав. Допомога вихователів.

Оголошення.

  1. Пришліть терміново пляшку соняшникової олії: відлежав бік. (Колобок)
  2. Збираю колекцію пір'я золотих півників. Шукаю друга по обміну пір'їнками. Руку і серце не пропонувати. (Шамаханська цариця)
  3. Терміново потрібна шкірка норки для поїздки на бал. Пропозиції надсилати на адресу: «Зелене болото». (Царівна Жаба)
  4. Загублена вставна щелепа. За повернення озолочу.(Кощій Безсмертний)
  5. Шукаю спонсора для участі в конкурсі плакси. (Несміяна)
  6. Шукаю ефективний засіб від молі, оскільки апарат, що літає, вийшов з ладу. (Старий Хоттабич)
  7. Самотній мрійник, зріст 12 метрів, вага 4 тонни, подарує полум'яну любов ніжній триголовій подрузі. (Змій Горинич)
  8. Банк «Країна дурнів» приймає внески від населення. Гарантуємо мільйон відсотків у рік. (Лисиця Аліса і Кіт Базиліо)
  9. Терміново потрібний дуже-дуже маленький хлопчик для постановки казки. (Хлопчик-мізинчик)
  10. Наступний конкурс нам підказав Кіт у чоботях. Він так і називається «Кіт у чоботях». (Виконують тата та діти).

Але чобіт у вас не буде. Ніжки дитини стають на ноги тата і таким чином ви проходите задану відстань.

Нехай наші діти відпочивають, а ми перевіримо кмітливість наших батьків.

  1. Називається конкурс «Змій Горинич». (Виконують дорослі). Скільки голів у нього? Так, три. Значить нам потрібно троє учасників. Троє учасників стають поряд і кладуть руки на пояс або на плечі один одному. Ноги учасника, що стоїть у центрі, зв'язуються з ногами партнерів, що стоять з боків. За сигналом ведучого Горинич починає рух по дистанції, причому учасники, що стоять з боків, повинні виконувати рухи руками, що нагадують помахи крил. (Ноги всім учасникам краще зв'язати до початку естафети).

Так, дуже важко знайти згоду між трьома головами, але наші дорослі гарно справилися з цим завданням. Поки наше журі підраховує бали, загадаємо загадки дітям. Ну, як ви гадаєте, хто краще знає казки — дорослі чи діти? Зараз перевіримо.

  1. Бабуся онучку дуже любила.
    Шапочку червону їй подарувала.
    Дівча ім'я забуло сказати.
    Ну, відгадали, як її звати?
    («Червона Шапочка»)
  1. Що за хатка на узліссі.
    Вся ворушиться, дрижить.
    Де не взявсь — кабан біжить.
    Тут і вовк іде, й ведмідь,
    Й кожен в хатці хоче жить.
    Так вже тісно їм усім —
    Ось-ось-ось порветься дім.
    Що за дім такий лежить
    І ворушиться, й дрижить?
    («Рукавичка»)
  1. На голову глечик лисиця наділа,
    Мерщій до річки поспішила,
    Скоріше глечика сварити,
    У річці жартуна втопити.
    І не подумала лисиця,
    Що і сама може втопиться.
    («Лисиця та глечик»)
  1. Сидить півник на печі,
    їсть смачненькі калачі.
    Тут лисичка прибігає,
    Мерщій півника хапає.
    Біжить котик рятувати,
    В лисиці півника забрати.
    («Котик і півник»)
  1. Знайшов Півник колосок,
    Змолов борошна мішок.
    Спік негайно у печі
    Пиріжки та калачі.
    Мишенят не пригощав,
    Бо жоден з них не помагав.
    («Колосок»)
  1. Я — бичок-третячок,
    Смоляний в мене бочок.
    Із соломи дід зробив.
    Бік смолою засмолив.
    («Солом'яний бичок»)
  1. Вигнав дід козу із хати,
    Та й пішла вона блукати.
    В зайця хатку відібрала,
    Всі козу ту виганяли.
    Рак козулю ущипнув —
    Зайцю хатку повернув.
    («Коза-дереза»)
  1. Виріс цей хлопчина
    З малої деревини.
    У печі зміючку спік.
    Сам на дерево утік.
    Його гусятко врятувало
    На крилечка свої взяло.
    Принесло до тата й мами
    Частуватись пирогами.
    («Івасик- Тєлесик»)
  1. Що втекло від баби з дідом, — Не сиділось на вікні.
    А зустрілось з зайченятком Й ну співать йому пісні.
    («Колобок»)
  1. Він звірят усіх лікує, Від халеп різних рятує І зайчат, і мавпенят, Бегемотів, тигренят. Вилікує він за мить Все, що в звірів так болить, Наш добрий лікар...
    (Айболить).

Ну, а зараз наша наступна естафета. З раннього дитинства нам знайома казка «Колобок». Давайте її сьогодні трішечки змінимо. Допоможемо нашому Колобку обійти не тільки Зайця та Вовка, а й ще Лисицю.

«Колобок». (Виконують діти). У цій естафеті справжніх Зайця, Ведмедя і Лисицю замінять іграшки, а хатинку Колобка — відро. Кожен учасник — це казкар, який котитиме (штовхатиме ногами) свій «Колобок» (футбольний м'яч) між іграшками. Підвівши м'яч до відра, учасникові необхідно, не удаючись до допомоги рук, закинути м'яч у відро, тобто, відправити «Колобка» до хатинки. Після того, як м'яч-Колобок все ж таки опиниться у відрі, учасник виймає його звідти руками, швидко біжить назад і передає естафету наступному, щоб той теж зміг розповісти свою казку — пройти зі своїм «Колобком» всі перешкоди.

«Рак-неборак» .А зараз наші діти перетворяться на маленьких раченят, які тікають від небезпеки «Рак, що рятується від небезпеки». (Виконують діти).

Діти стають на карачки лицем до команди. За сигналом ведучого дитина починає рух у такому положенні, добігає до повороту і повертається назад, щоб попередити наступного «рака» про небезпеку.

Молодці всі команди, а зараз заключне слово журі. Запрошуємо наші команди вишикуватися для нагородження.

Підсумки естафети, нагородження переможців.