Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?

header
  • збірник матеріалів
  • публікація на сайті genezum.org безкоштовна
  • заочна участь
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • постійний доступ
  • можна проходити у будь-який час
  • дистанційне навчання
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • безкоштовний перегляд
  • інтерактив зі спікером
  • онлайн формат
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
СКОРО

У сучасних умовах становлення інформаційного суспільства комп’ютери стали невід’ємною частиною побуту та навчання дітей. Постійне використання розвивальних мультимедійних програм та комп’ютерних ігор стало для багатьох маленьких користувачів звичайним заняттям. Сучасні інформаційні технології все щільніше входять у повсякденне життя і освітній процес. При цьому йдеться не лише про включення уроків інформатики у навчальний план початкової школи, але й інтеграцію інформатики на уроках початкової школи, особливо на уроках математики. Отже, як же в математичній освіті школяра початкової школи впровадити засоби інформаційно-комунікаційних технологій?

У початковій школі результат запам’ятовування кращий з опорою на наочність. Крім того, сприйняття в цьому віці в учнів тісно пов’язане з емоціями. Увага молодших школярів підтримується яскравим, образним, наочним матеріалом, живим і емоційним викладом. Дитина звертає увагу на те, що збуджує її почуття, інтерес. Усе, пов’язане з наочністю, яскравістю вражень, викликає сильні почуття й запам’ятовується легко й надовго [1]. Найважливіша цінність інформаційних технологій полягає в тому, що вони дозволяють створити яскравіше інтерактивне середовище навчання з відповідними можливостями як для вчителя, так і для учня. Насамперед учень повинен вміти не тільки навчатись з підручником, але й і за допомогою інших засобів навчання, таких як персональний комп’ютер або кишеньковий персональний комп’ютер. Сучасний український учень з легкістю вміє завантажувати додатки та ігри з таких ресурсів як PlayMarket та AppStore, що дає можливість урізноманітнювати процес навчання, робити його цікавішим і збільшувати ефективність навчання за допомогою додатків, які можна встановити на свій телефон. Однією з комп’ютерних навчальних програм, які можна рекомендувати до використання є «Plus1s – навчання математики з 1-5 класи». Plus1s інтерактивним, мультимедійним педагогічним програмним засобом (ППЗ), який можна використовувати під час уроків, для оцінювання та систематизації знань учня, а також під час канікул, коли діти навчаються менше, щоб учень зміг повторити та закріпити основні знання та навички під час канікул і продовжував безперервне навчання математики. Особливості побудови курсу ефективно мотивують дітей до навчання. ППЗ складається з великої кількості тестового матеріалу відповідного шкільній програмі. Матеріал деталізовано по класах [2].

Також сьогодні на уроках у початковій школі все активніше застосовуються онлайн-ресурси. Одним з прикладів є інтернет-платформа «Вчи.юа»– система адаптивної інтерактивної освіти, котра повністю відповідає положенням Державного стандарту початкової загальної освіти і значно підсилює класичну шкільну освіту. Перш за все це інтернет-портал, на якому учні в інтерактивній формі виконують завдання з математики. Задачі побудовані таким чином, щоб кожна дитина самостійно виводила правило на практиці, а не завчала його. Курс розроблено для 1-4 класів та складає близько 1000 інтерактивних завдань з математики у початковій школі. Усі завдання розроблялись професійними методистами. Навчальна платформа реалізує багато завдань які покладені на вчителя, вона персонально працює з кожним учнем та індивідуально підбирає завдання та складність для кожного з них [3].

Під час вивчення графічного редактора у другому класі (змістова лінія «Моя цифрова творчість») учні використовують геометричні примітиви для створення простих зображень. При цьому інструментальними засобами можуть виступати як площинні так і об’ємні фігури. Зв’язок між вивченням геометричного матеріалу на уроках математики і використанням його в процесі створення малюнку у графічному редакторі достатньо сильний. Наприклад у другому класі учні можуть оперувати такими геометричними фігурами: точка, пряма, крива, промінь, відрізок, ламана, кут, коло, трикутник, чотирикутник (прямокутник, квадрат), п’ятикутник, шестикутник, круг, куб, піраміда, куля, конус, циліндр. А це є повний список геометричних примітивів графічного редактора. Також у цьому проекті пропонується під час вивчення змістової лінії «Просторові відношення. Геометричні фігури» моделювати геометричні фігури з підручного матеріалу (шнурків, олівців, паличок тощо). Звичайно, електронне моделювання у віртуальних конструкторах або у графічних редакторах також можна включити до пропонованого змісту навчального матеріалу [4].

Можна зробити висновок, що використання сучасних інтерактивних засобів навчання дозволяє учителям підвищити якість організації роботи з учнями, спростити перевірку знань та умінь та збільшити рівень унаочнення навчальних матеріалів. В умовах впровадження побудованого інтегрованого курсу інформатики та математики зростає ефективність навчання, що дає змогу отримати учням ґрунтовніші, міцніші та глибші знання та вміння з математики та інформатики.

Література

  1. Денисенко В.В. Теоретико-методичні засади використання інформаційних технологій підготовки майбутніх учителів початкової школи. Інформаційні технології в освіті. 2013. № 16.
  2. Елетронний ресурс. Режим доступу до джерела: https://plus1s.com/
  3. Елетронний ресурс. Режим доступу до джерела: https://vchy.com.ua/
  4. Білоусова Л.І., Олефіренко Н.В. Дидактичні функції електронних навчальних ресурсів для молодших школярів. Інформаційні технології і засоби навчання. 2012.