Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?

header
  • збірник матеріалів
  • публікація на сайті genezum.org безкоштовна
  • заочна участь
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • постійний доступ
  • можна проходити у будь-який час
  • дистанційне навчання
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • безкоштовний перегляд
  • інтерактив зі спікером
  • онлайн формат
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
СКОРО

З усіх шкільних предметів інформатика найбільше пов'язана з математикою. Математика та інформатика зазвичай вважаються складними предметами шкільного курсу. Завжди ці напрямки розвивалися разом і взаємно. Використання комп'ютера на уроці математики дозволяє зробити процес навчання мобільним, строго диференційованим та індивідуальним [1]. Це важливо це для вивчення математики, оскільки математична освіта є складною та потребує від школярів значних зусиль, а від учителя - нових підходів до навчання математики. В шкільному викладанні інтеграція математики з інформатикою можлива не тільки в класах з поглибленим вивченням цих предметів. Дуже багато елементів інтеграції з інформатикою можуть зробити виклад математики більш цікавим, доступним та зрозумілішим на всіх рівнях її вивчення. Різноманітні дослідження та опитування школярів показують, що непорозуміння у будь-якій темі з математики часто обумовлені відсутністю яскравого подання матеріалу, наочного наведення прикладів застосування інформатики та математики у житті. Шкільна математика, дуже часто, відірвана від потреб інформатики - як за вибором матеріалу, так за його трактуванням, постановці завдань і розвитку навичок. Неувага до цих важливих предметів призводить до ускладнення розуміння матеріалу, небажанню навчання, що знижує роль математики та інформатики як фундаментальних наук. Сучасний світ вимагає особливого поєднання практичного і теоретичного методів вивчення цих дисциплін. Такий підхід забезпечує підвищення рівня математичних знань та комп’ютерної грамотності, формує логічне мислення. Школярі починають відчувати задоволення, помічаючи, що математика цікавий предмет і має дійсне застосування у житті. Щоб уникнути заявлених проблем у вивченні математики та інформатики використовується шлях «міжпредметного кооперування». Нові математичні поняття пов’язують з вивченням нескладних тем з інформатики,  потім слідує поєднаний урок математики з інформатикою, на якому введене поняття формалізується, уточняється і доповнюється та комп’ютерним способом пояснюється. Далі вчителі інформатики і математики ведуть кожен свою лінію. [2].

При доборі змісту навчального матеріалу найважливішими є питання: “Яка роль інформаційних і комунікаційних технологій у загальноосвітньому процесі Як оптимально розподілити навчальний час для формування теоретичної бази учнів і їх практичних навичок. Які обрати методи навчання дітей?”

Кожний метод передбачає певні засоби використання. Засобів дуже багато, але більшої актуальності починає набувати інфографіка. Даний засіб має більше застосування в наочних методах навчання.

Інформаційна графіка або інфографіка — це графічне візуальне подання інформації, даних або знань, призначених для швидкого та чіткого відображення комплексної інформації. Вона може покращити сприйняття інформації з математики, використовуючи графічні матеріали для того, щоб підвищити можливості зорової системи школярів бачити моделі, графіки і тенденції. Процес створення інфографіки можна розглядати як візуалізацію даних, створення інформаційних схем, задач та моделей. Даний засіб дуже часто можно використовувати на поєднаних уроках математики та інформатики. Інфографіка – це простий, цікавий, а головне доступний засіб представлення інформації у вигляді різноманітних таблиць, схем, графіків. Інфографіка, завдяки своєму привабливому вигляду і простоті, робить вивчення математики набагато легшим. Шляхів представлення і застосування цього майже нового засобу вже існує не мало, починаючи зі звичайних презентацій і завершуючи спеціальними інтернет-сервісами, які дозволяють це робити або програми, які встановлюються на комп’ютері. [3]

Також після аналізу застосування новітніх засобів наочності (програми) дозволив їх класифікувати за найбільшою продуктивністю у навчанні математиці в школі. Серед них визначаються комп'ютерні програми: GRAN1, GRAN-2D, GRAN3D, DG, ТерМ VII, «Системи лінійних рівнянь», CABRI 3D, «Малюємо по координатах», Graph, GeoGebra . Використання цих програм дає можливість учню розв’язувати окремі завдання, не знаючи відповідного аналітичного апарата, правил перетворення виразів, вони нескладні у застосуванні, оснащені інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом . [4]

Отже, в результаті спільної діяльності вчителів інформатики і математики можна домогтися того, що учні досить вільно будуть оперувати знаннями, отриманими на уроках математики та інформатики  при вивченні цих дисциплін. 

Література

  1. Горбунова Л. Н. Использование табличного процессора Excel в практической деятельности учителя математики / сост. Л. Н. Горбунова. – Саранск. : МО РМ, МРИО, 2011.
  2. Элитарное образованпие. М. «Просвещение», 1993.
  3. https://uk.wikipedia.org/wiki/
  4. Заєць Н. М. Сучасна наочність: переваги й можливості мультимедійної презентації / Н. М. Заєць // Педагогічна майстерня. – 2014.