Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?
- збірник матеріалів
- публікація на сайті genezum.org безкоштовна
- заочна участь
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
- постійний доступ
- можна проходити у будь-який час
- дистанційне навчання
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
- безкоштовний перегляд
- інтерактив зі спікером
- онлайн формат
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
Книжка приходить до дитини разом із казкою. Народжена фольклором, насичена містким педагогічним змістом, вона несе в собі позитивний приклад етичного ідеалу. Жоден з жанрів літератури не користується у дітей такою популярністю, як казка.
Мій виховний захід полягає у висвітленні поглядів Василя Олександровича Сухомлинського на казку у вихованні та навчанні дітей.
Представляю вашій увазі свято казки «Заглядає в шибу казка сивими очима…».
Мета: формувати найкращі людські риси, бажання жити серед краси і творити красу та добро, показати роль казки в житті людини; виховувати доброту, повагу до старших, любов до рідної землі.
Обладнання: комп’ютер, маски, ілюстрації казок.
(під музику виходять ведучі)
Хід заходу
Ведуча 1. «Забута казка — це золоте намисто, яке впало на морське дно» — кажуть старі люди. І щоб не втратили наступні покоління такого намиста, ми повинні зберігати у своїй пам’яті перлини народної мудрості, розшукувати народних мудреців, які зберігають в пам’яті безліч казок, народних оповідок, пісень та прислів’їв.
Ведуча 2.Дорогі хлопчики й дівчатка!
В нас сьогодні — свято казки.
Будем його разом відзначати.
Казку-друга шанувати.
Ведуча 1.Зустріч з казкою — це свято.
Не було б її у нас,
Ми б не знали так багато
Про новий і давній час.
Ведуча 2.В кожнім домі, в кожній хаті,
І у місті, і в селі —
Хто навчився вже читати,
Має казку на столі.
Ведуча 1. Існує книг багато на землі.
Вони цікаві, мудрі, гарні.
Та кожен з нас, дорослий чи малий,
Всяк казочку читати полюбляє.
Ведуча 2.Казка – це світ чарівний та незвичний,
Казка – це диво, сповнене краси.
Поринуть в казку, це ж бо так цікаво,
Це справді свято, радість для душі.
Ведуча1.У казці звірі мову мають,
Дерева розмовляють, мов живі.
Добро і правда завжди зло долають,
Тому і люблять казку діти всі.
Ведуча 1.-Перш ніж розпочати наше свято, ми проведемо жеребкування.
Ведуча 2: А зараз пропонуємо Вашій увазі переглянути інсценізацію казки Василя Олександровича Сухомлинського «Квітка і пелюстка», яку підготували учні 2 класу.
«Вікторина казок»
Ведуча 1:
- Як називається казка, в якій колюча тваринка знайшла світло? («Їжачок і світлячок»)
- У якій казці кіт гріє курча? («Як здивувався Мурко»)
- У якій казці мама хвалить дівчинку за смачний борщ? («Чому мама так хвалить?»)
- Під яким деревом стояв зайчик і просив стиглих ягід? («Заєць і горобина»)
- У якій казці розповідається про найдобрішу дочку? («Сьома дочка»)
- У якій казці хлопчик образив маму? («Образливе слово»)
- У якій казці лелеки прощаються з Україною? («Лелеки прилетіли»)
- У якій казці аптекар подумав про хлопчика, що у нього недобре серце? («Кам’яне серце»)
- У якій казці сестри принесли яблуко для мами? («Яблуко в осінньому саду»)
- Як називається казка, в якій батько дає настанови життя синам? («Батьківський заповіт»)
- У якій казці дівчатка побачили щось дивне на землі? («Колючка»)
- У якій казці хлопчик сповістив бабусю, що настала весна? («Важлива звістка»)
- У якій казці тварина співчуває птахові? («Кріт і жайворонок»)
Ведуча 2: Учні 3 класу хочуть показати нам свої вміння в інсценізації казки «Про Лисичку й Мишенят» Тож запрошуємо.
Ведуча 1: А я для діток у кошику принесла цікаві загадки, щоб переконатися, чи справді вони знають казки, я дістану з кошика казкові предмети, а ви, дітки, повинні назвати казку, з якої цей предмет.
Дзеркало: «Білосніжка і семеро гномів».
Яблуко: «Казка про мертву царівну та сімох багатирів».
Колосок: «Колосок»
Рибка: «Казка про рибака і рибку».
Тарілка: «Лисичка та журавель».
Шкарлупа від горіха: «Дюймовочка».
Черевичок: «Попелюшка».
Рукавичка: «Рукавичка»
Ведуча 2: Давайте пограємо в гру «Так чи ні». Я читатиму Вам запитання, а Ви хором відповідатимете на запитання «так» чи «ні».
- Скажіть, співає сом пісні?
- Не грайся з відповіддю! (Ні).
- Чи вміє плавати гусак?
- Ну що на це ти скажеш? (Так)
- Чи може стати у вогні вода холодним льодом? (Ні)
- Скажи мені, червоний мак в січневу пору квітне? (Ні).
- А крокодили на сосні свої будують гнізда? (Ні)
- Чи може вище гір літак у вишину злетіти? (Так)
- Узори пишні на вікні мороз малює взимку? (Так).
- Чи правда, друже мій, що рак коли повзе, то задки? (Так)
- Якщо не їстиме три дні верблюд ходити зможе? (Так)
- До забіяк, чи розбишак чи є в людей повага? (Ні)
- Чи достигають навесні пшениця й жито в полі? (Ні)
- Коли розсердиться їжак слона він може вбити? (Ні)
- Ріка біжить удалині, чи є у неї ноги? (Ні)
- Росте у морі пастернак? Розповідай скоріше? (Ні)
- А чи буває сон у сні? Чекаю відповіді? (Так).
Ведуча1:Любі хлопчики й дівчатка!
Закінчилось наше свято!
А вам хочем побажати —
Казок багато прочитати.
От і казочці кінець. А хто слухав – молодець.