Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?
- збірник матеріалів
- публікація на сайті genezum.org безкоштовна
- заочна участь
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
- постійний доступ
- можна проходити у будь-який час
- дистанційне навчання
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
- безкоштовний перегляд
- інтерактив зі спікером
- онлайн формат
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
Програмовий зміст: поглибити знання дітей про підготовку диких звірів до зими з метою збагачення знань та розширення кругозору дітей; поповнити словник дітей з теми, зокрема словами назвами місць зимівлі звірів, словами прикметниками, що характеризують як зовнішній вигляд тварини так і її характер поведінки ; навчати дітей будувати прості речення, уважно слухати та відповідати на поставлене запитання , висловлювати свою думку, припущення; розвивати вміння обґрунтовувати свою відповідь; формувати доброзичливе ставлення до тварин, прагнення про них піклуватись, особливо в тяжкий для них період; виховувати почуття взаємодопомоги, підтримки один одного; розвивати увагу, логічне мислення, пам'ять, інтерес до пізнання природи.
Тип заняття: Інтегроване.
Матеріали: ілюстративні картинки «Дикі тварини», мішечок з пластмасовими кульками - їжею для тварин, дидактична гра « Посели тваринку в її домівку» , LEGO цеглинки червоного та зеленого кольору кожній дитині, відео казка « Осінь у лісі», відеофізхвилинка « Зайченята», корзинка, чарівна паличка, ноутбук.
Методи і прийоми:
Хід заняття
Привітання дітей у колі:
«Сонечко встало, іде новий день.
Любі малята усім «Добрий день»
Пташечка в небі співає пісень.
Ніби вітає усіх «Добрий день»
Дзвоник видзвонює дзень, дзень, дзелень
Учні, дошкільники
Всім «Добрий день»
Вихователь: Пані Осінь давно до нас у групу завітала та день за днем за нами спостерігала, а сьогодні вона нас вітає та слово до нас промовляє.
(Показ відеофрагменту - звертання Пані Осені до дітей)
Вихователь: Так, скоро випаде перший сніг і усім звірятам необхідно поспішати готуватися до зими. А про підготовку яких звірят ми з вами , дітки, говорили на попередніх заняттях?
Діти: Про вовка, ведмедя, лисичку, зайчика, їжачка, білочку.
(Відповіді дітей супроводжувати показом ілюстрацій тварин та прикріпити їх на дошку).
Вихователь: Так, вірно. А хто знає, які тваринки, окрім згаданих нами, теж проживають в лісі та готуються до зими?
Діти: Лось, дикий кабан, польові миші, птахи (можливі відповіді дітей)
(ініціювати дітей відповідати реченнями)
Вихователь: Пані Осінь дуже хоче познайомити вас ще з двома видами диких тваринок. Ви б хотіли дізнатись, про які тваринки іде мова?
Діти: Так
Вихователь: Тож загадку відгадайте і тваринку скоріш називайте.
«У сорочці кам’яній
Ходить все життя в одній
Точно що не птаха
З жабками дружу
Потихесеньку ходжу
Зовсім не комашка
Звусь я (Черепашка)
Вихователь: Вірно, це болотна черепашка.
(Перегляд відеофрагменту, як черепашка готується до зими)
Вихователь: Де ж зимує, дітки, черепашка?
Діти: Черепашка зимує на дні болота, в мулі, в своєму панцирі.
Вихователь: Чому вона впадає у сплячку?
Діти: Черепашка впадає у сплячку, тому що взимку для неї не має їжі.
Вихователь: Другу загадку відгадайте, тваринку називайте
«Не звір і не птиця
Всього боїться
Наловить мух і в воду плюх!
Очі на голові
Слизька, мокренька
Скрекотушка (Жабка)
Вихователь: Так, це жабка .
(Перегляд відеофрагменту, як жабка готується до зими)
Вихователь: Де ж зимує жабка?
Діти: Жабка зимує на дні водойми, в мулі.
Вихователь: Чому вона впадає у сплячку?
Діти: Жабка впадає у сплячку, тому що їй не має чим харчуватись взимку
Вихователь: Дітки, а давайте з вами уявимо,що ми опинились в осінньому лісі. Яка погода в цей час у лісі?
Діти: Погода в лісі похмура, холодна, волога, вітряна ( можливі відповіді дітей)
Д /гра « Яка погода?»
Вихователь: А як почувають себе звірята в таку погоду?
Діти: Звіряткам холодно, сумно (можливі відповіді дітей)
Вихователь: Як ви гадаєте, а що роблять в лісі звірята, щоб зігрітись ?
Діти: Звірята бігають ,стрибають, крокують, танцюють (можливі відповіді дітей)
Вихователь: В мене є чарівна паличка, яка на один, два, три перетворить вас на звірят.
Відеофізхвилинка « Зайченята»
Вихователь: Пані Осінь хоче переконатись, чи запам’ятали ви, хто і які робить запаси на зиму. В мене є чарівна торбинка, кожен по черзі буде з неї їжу витягати та тваринку, що цією їжею харчується називати.
Д/гра « Чарівна торбинка»
Вихователь: Що це? Хто харчується цією їжею та запасає її?
Діти: Це грибок. Білочка запасає грибки на зиму
Вихователь: Що це та хто ласує цим?
Діти: Це медок. Ведмедик ласує медком.
Вихователь. Що це?Хто любить обгризати їх?
Діти: це гілочки дерева. Зайчик любить обгризати гілочки древ.
Вихователь: Що це? Хто шукає їх восени та взимку?
Діти:Це жолуді. Дикий кабан шукає жолуді.
Вихователь: Що це? Хто їх полюбляє ?
Діти: Це горішки. Білочка полюбляє їсти горішки.
(Кожна дитина по черзі витягує пластмасову кульку із зображенням різних видів харчів та відповідає реченням про те, хто з тварин харчується та запасає на зиму)
Вихователь: Дітки, Пані Осінь переконалася в тому, що ви знаєте хто і яку їжу запасає на зиму. А щоб Осінь зовсім здивувати, давайте тваринок до їх домівок розселяти.
Вихователь: Підійдіть до столиків, будь ласка. У кожного є листок із зображенням трьох домівок та картинки із зображенням усіх видів диких звірят. Вам необхідно з картинок вибрати три тваринки і поселити їх у відповідні домівки.
Д/гра « Посели тваринку в її домівку»
Вихователь: Давайте, перевіримо один одного. Чи всіх тваринок ми вірно поселили. Якщо хтось помилився, давайте допоможемо йому.
Улянка, де живе твій ведмедик ?
Діти: Ведмедик живе в барлозі.
Вихователь: Де живе твоя лисичка?
Діти: Лисичка живе в нірці.
Вихователь: Де зимує твоя жабка?
Діти: Жабка зимує на дні водойми, в мулі.
Вихователь: Де живе твій вовчик?
Діти: Вовчик живе у лігві.
Вихователь: Де живе твоя білочка?
Діти: Білочка живе в дуплі.
Вихователь:Де живе твій їжачок?
Діти: Їжачок живе в ямці з листя.
(Вихователь запитує у кожної дитини де проживає її тваринка)
В: Так, Пані Осінь переконалась вкотре, що ви добре запам’ятали хто і де зимує, відпочиває після полювання.
В: Годі працювати, треба з LEGO цеглинками пограти. Тож на стільчики сідайте та цеглинки підіймайте. Я буду про тваринку слово казати , а ви якщо згодні зі мною, то зелену цеглинку будете підіймати. Якщо з моїм твердженням не згодні, то підіймаєте червону цеглинку.
М/ гра « Хто і який?»
В: Діти, чи можна сказати так : « Боязкий, як зайчик» . Якщо ви згодні з цим твердженням, піднімайте зелену цеглинку, а якщо не згодні, то червону.
Матвійко, чому ти підняв зелену цеглинку, поясни нам.
Приклади порівнянь для гри:
Злий, як черепашка
Повільний, як вовк
Вайлуватий, як ведмідь
Хитрий, як лисичка
Сильний,як жабка
Працьовиті, як дикі звірята
(Запитання кожній дитині по черзі , щодо того, яку цеглинку вона підняла і чого саме вона так думає, діти обґрунтовують свої відповіді)
В: Так, вірно,дітки. Ви усі підняли зелені цеглинки, адже усі дикі тваринки дуже працьовиті, вони щодня працюють, для того, щоб підготуватися до зими та пережити холод, нестачу їжі.
Зима – це найважчий період у житті звірят. Не забуваймо залишати в годівничках зерно для птахів, на пеньочках овочі та фрукти, соснові гілочки. Може звірятко прийде почастує та скаже дякую.
Підсумок. Щоб ти хотів побажати і якому звір яткові?
Щоб ти міг зробити і для якого звірятка?
Щоб ти подарувала і якому звіряткові?
Яке звірятко тебе здивувало і чим?
Що ти дізналась нового із заняття?
Що тобі було сьогодні цікавим?
Що тебе вразило?
В: А, мене вразило те, що ви сьогодні старались та гарно працювали. Тож Пані Осінь слово хоче Вам сказати
(Відеофрагмент звернення Пані Осені )
В: Дякую Вам дітки за ваші відповіді, думки, побажання, за вашу роботу. До побачення. Заняття закінчено.