Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?

header
  • збірник матеріалів
  • публікація на сайті genezum.org безкоштовна
  • заочна участь
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • постійний доступ
  • можна проходити у будь-який час
  • дистанційне навчання
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • безкоштовний перегляд
  • інтерактив зі спікером
  • онлайн формат
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
СКОРО

Організація тематичних таборів під час літньої оздоровчої кампанії – один з найважливіших аспектів виховної та освітньо-розвивальної діяльності. Організована діяльність дітей в літній період у тематичні табори дозволяє зробити педагогічний процес безперервним під час всього календарного року, адже сьогодні у літніх оздоровчих таборах є можливість не тільки здійснювати відпочинок і оздоровлення дітей, а й виконувати освітні  функції. Вся робота у дитячому оздоровчому таборі включає розумне поєднання відпочинку, оздоровлення, творчої праці, спорту з навчально-пізнавальною, естетичною, ігровою, комунікативною діяльністю. Така організація роботи у літніх оздоровчих таборах покликана спонукати школярів практично застосовувати знання, отримані упродовж навчального року. Зміст, форми і методи роботи грунтуються на принципах ініціативи і самодіяльності дітей та учнівської молоді, демократії і гуманізму, розвитку національних і культурно-історичних традицій, пріоритетності загальнолюдських духовних досягнень і цінностей. У дитячих закладах оздоровлення створюються всі умови для розвитку внутрішнього потенціалу вихованців, їх творчих здібностей, сприяння формуванню ключових компетенцій, розширення кругозору, інтелектуального збагачення розвитку на основі включення в різноманітну соціально значиму і особистісно привабливу діяльність, зістовного спілкування та міжособистісних стосунків. Тому важливо вміти організувати творче колективне життя дітей та учнівської молоді, пробудити в них ініціативу, самостійність, створити безперервний освітній процес в інших креативних умовах. У таких таборах діти матимуть можливість застосовувати свої знання у різних видах діяльності. При цьому знання дитини не будуть оцінюватися, дитина сприйматиме навчання як гру. Особливість такого табору – стиль навчання, з акцентом на проведення практичних занять, які можна застосовувати повсякчас. Це дуже відрізняється від звичного теоретичного підходу до освіти. Саме через таку діяльність діти істотно розширюють свій кругозір і дізнаються багато нового.

З метою безперервної освіти, інтеграції ресурсів Державного стандарту та інноваційних практик у процесі реалізації наскрізних змістовних ліній педагогічний колектив КОЗЗСО «Раївський навчально-виховний комплекс» у 2017 році розробив та апробовує проекти з організації літніх тематичних таборів для дітей віком від 2 до 15 років. Протягом оздоровчої кампанії у 2019 році педагогічними працівниками були розроблені дидактичні матеріали до проектів літніх тематичних таборів з реалізації наскрізних змістовних ліній Державного стандарту як одні з ресурсів забезпечення якості неперервної освіти.

Проект «Я здоров’я бережу, сам собі допоможу» з реалізації наскрізної змістовної лінії «Здоров’я і безпека» Державного стандарту освіти  розрахований на дітей віком 2 – 3 роки та орієнтує на формування у них початкових уявлень про безпеку у навколишньому середовищі і побуті та збереженню здоров’я. Метою проекту є виховання здорової дитини; використання методів кольоротерапії для корекції психологічного стану дитини;  індивідуальний розвиток особистості, оснований на формуванні перших знань про здоровий спосіб життя; використання доріжок здоров’я;

Метою проекту «Екограйлик» релізації наскрізної змістовної лінії «Екологічна безпека та сталий розвиток» для дітей віком 3-4 роки є формування елементів екологічної вихованості, почуття особистої відповідальності за все живе на Землі, щоб в результаті турбота про збереження природи стала основною рисою характеру кожної дитини; залучення батьків в процес екологічного виховання дошкільників.

Мета проекту «Що посієш, те й пожнеш» для дітей віком 4-5 років реалізації наскрізної змістовної ліній Державного стандарту освіти «Громадянська відповідальність»: формування  духовної  особистості  з моральними цінностями; прищеплення любові до Батьківщини через історію України, вивчення звичаїв та традицій.

Сучасні діти з особливою цікавістю ставляться до складних економічних питань. Що таке гроші? Звідки вони беруться і для чого потрібні?... Найчастіше такі питання виникають в літній період – період сонця, морозива, розваг, відпочинку, подорожей. Саме в цей час,  дітей найбільше цікавлять фінансово-економічні питання. Проект для дітей віком 5-6 років «Здрастуй, сонце, небо, квіти!» створений з метою  реалізації наскрізної змістовної лінії «Підприємливість на фінансова грамотність» Державного стандарту освіти та спрямована на формування елементарних економічних та фінансових знань, економічної культури шляхом використання різноманітних форм організації виховного процесу в літньо-оздоровчий період, спрямованого на формування навичок фінансово-економічного мислення в сучасному соціальному середовищі.Проект створений у формі  віртуальної подорожі мальовничими куточками України, під час якої діти набувають фінансово-економічних знань шляхом пізнання навколишнього світу.

Метою проекту «Світ захоплення» для вікової групи 6-9 років є всебічний розвиток дитини як особистості та найвищої цінності суспільства, її талантів, інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей. Формування цінностей і необхідних для успішної самореалізації компетентностей. Забезпечення змістовного дозвілля, задоволення інтересів і духовних запитів відповідно до індивідуальних потреб.   «Екологічна безпека та сталий розвиток» . Наскрізна лінія спрямована  на формування в дитини соціальної активності, відповідальності та екологічної свідомості, готовності брати участь у вирішенні питань збереження довкілля і розвитку суспільства, усвідомлення важливості сталого розвитку для майбутніх поколінь. «Громадянська відповідальність». Реалізація даної наскрізної лінії сприятиме формуванню відповідального члена дитячого колективу, що розуміє принципи і механізми функціонування. Ця наскрізна лінія освоюється через колективну діяльність (дослідницькі роботи, роботи в групі, проекти тощо), розвиває в дітей готовність до співпраці, толерантність щодо різноманітних способів діяльності і думок. «Здоров’я і безпека». Завданням якої  є становлення дитини як емоційно стійкого члена суспільства, здатного вести здоровий спосіб життя і формувати навколо себе безпечне життєве середовище.  «Підприємливість та фінансова грамотність». Наскрізна  лінія   націлена на розвиток лідерських ініціатив, здатність успішно діяти в дитячому середовищі, забезпечення кращого розуміння дітьми практичних аспектів фінансових питань (здійснення заощаджень, інвестування, запозичення, страхування, кредитування тощо).

Проект таборової програми «Світ професій» розрахований на дітей 10-15 років та базується на природничо – математичних дисциплінах. Метою даного проекту таборової зміни є підтримка та розвиток допитливості підлітків, демонстрація зв'язку між наукою та нашим повсякденним життям, розкриття задатків дітей щодо правильної підготовки до майбутньої діяльності, вибору професії, оцінки власних здібностей, визначення  своєї придатності. Наскрізна лінія «Екологічна безпека й сталий розвиток» спрямована на формування в учнів активної громадської позиції щодо проблеми використання природних ресурсів, багатств рідного краю, збагачення біорізноманіття нашої місцевості, становлення  власних поглядів на проблему природокористування, підвищення рівня сформованості екологічної культури та цілісності світогляду. Реалізація змістової лінії «Громадянська відповідальність» сприятиме формуванню діяльного члена громади й суспільства, що розуміє принципи і механізми функціонування суспільства, є вільною особистістю, яка визнає загальнолюдські й національні цінності та керується морально-етичними критеріями й почуттям громадянської відповідальності у власній поведінці. Задачею змістової лінії «Здоров’я і безпека» є формування учня як духовно, емоційно, соціально й фізично повноцінного члена суспільства, здатного дотримуватися здорового способу життя й формувати безпечне життєве середовище. Змістова лінія «Підприємливість і фінансова грамотність» націлена на розвиток лідерських ініціатив, здатність успішно діяти в технологічному швидкозмінному середовищі, забезпечення кращого розуміння молодим поколінням українців практичних аспектів фінансових питань.

Проект таборової зміни «Як у нас на Україні» розроблений для дітей віком від 10 до 15 років на основі предметів гуманітарно-естетичного циклу. Змістове наповнення інтегрованого курсу  включає ідею «відпочивай навчаючись». Заняття проводяться у формі годин естетичної насолоди,  пізнання таємниць людського серця. Мета проекту: вчити розуміти генетичні зв’язки художнього твору на історичному тлі  та розвитком мистецтва взагалі, виховувати дбайливе ставлення до слова і до художнього тексту; формувати позитивну мотивацію в регулярному читанні наукової, науково – популярної та художньої літератури   (в тому числі опублікованої в Інтернеті ); виховувати культуру публічного виступу та культуру спілкування в мережі Інтернет, самонавчання, самоорганізація і самореалізація. Так як головний наголос в оновлених навчальних програмах зроблено саме на насркізні змістові лінії: «Екологічна безпека та сталий розвиток», «Громадянська відповідальність», «Здоров'я та безпека», «Підприємливість та фінансова грамотність»,  тому вони проведені через увесь цикл занять і сприятимуть учити жити в гармонії із самими собою і навколишнім світом.     

У КОЗЗСО «Раївський навчально-виховний комплекс» визначено основні напрямки безперервної реалізації наскрізних змістовних ліній Державного стандарту та забезпечення якості освіти через інноваційні практики освітньої діяльності дошкільників, учнів початкової та середньої школи в умовах літнього оздоровчого періоду.