Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?
- збірник матеріалів
- публікація на сайті genezum.org безкоштовна
- заочна участь
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
- постійний доступ
- можна проходити у будь-який час
- дистанційне навчання
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
- безкоштовний перегляд
- інтерактив зі спікером
- онлайн формат
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
Методика "Лялька як персона": нове слово у вихованні? Це питання, над яким задумувалися педагоги не одне десятиріччя, задумуються і зараз… Ляльками діти гралися завжди, але відмінною особливістю даної методики є те, що саме в такому форматі освітній процес дозволяє максимально розкрити внутрішній потенціал дитини, її духовний світ, проявити або сформувати емоції. Як вихователь, я маю досвід напрацювань з дітками інклюзивної групи, і вважаю, що саме ця методика відіграла значну роль в практиці з особливими дітками. Пропоную конспект заняття з використанням ляльки як персони для дітей старшого передшкільного віку з особливими освітніми потребами на тему «Дівчинка яка не вміла посміхатися».
Програмовий зміст: познайомити дітей з емоцією радості; розвивати вміння проявляти свої емоції; закріплювати вміння працювати в парах.
Матеріал: лялька – персона, папір, олівці, фломастери, ватман, клей, люстерко.
Хід заняття
Вихователь: Малята, давайте візьмемося за руки і привітаємо один одного і тих, хто завітав до нас на гостини:
Добрий день, добрий день!
Ми гостей вітаємо,
Добрий день, добрий день !
Всім добра бажаємо.
Вихователь: Діти, сьогодні по дорозі на роботу я зустріла дівчинку Лізу, яка тепер буде відвідувати наш дитячий садок, вона була зовсім засмучена і зовсім не хотіла посміхатися, Ліза вже забула, що таке радість.
(Прихід ляльки – персони до групи)
Вихователь: Давайте привітаємося з нею, але вона дуже соромиться, тому вона мені буде говорити на вушко, а я вам буду говорити від її імені. Домовились?
Діти: Добрий день, Лізо! Ми дуже задоволені, що ти до нас завітала в групу.
Вихователь: Давайте ми з вами поміркуємо, як ми можемо допомогти дівчинці?
Діти: Ми можемо показати їй, як ми вміємо радіти; можемо проспівати їй пісню, пограти з нею; затанцювати, прочитати кумедну історію.
Вихователь: Ліза дуже дякує, що ми погодилися їй допомогти. Малята, ви дуже багато різних способів назвали, як ми зможемо розвеселити її. Але я вам пропоную пограти зі мною в дуже цікаву гру «Сонячний промінчик» Сядьте будь ласка зручніше та отримуйте задоволення від гри. Сонячний промінчик подивився тобі в очі – закрийте їх, а тепер він далі побіг по вашому обличчю, ніжно погладьте його долоньками на чолі, на носику, на ротику, на щічках, а тепер він заскочив на животик – погладьте животик.
Сонячний промінчик любить вас, подружіться з ним, а тепер давайте ми глибоко вдихнемо і посміхнемося один одному. Малята, чи у всіх у вас піднявся настрій? Діти: Так!
Вихователь: А як же ми можемо ще розвеселити нашу Лізу?
Діти: Дайте заспіваємо їй веселу пісеньку.
Вихователь: А яку веселу пісеньку ми можемо їй заспівати, давайте скажемо, може вона її знає? Діти: «Від посмішки»
Вихователь: Ліза говорить, що вона також її знає. Співають всі разом пісню.
Вихователь: Малята, як чудово, подивіться наша нова подружка трішки повеселіла. А зараз давайте пограємо з вами в гру «Фотограф», ми з вами станемо парами і будемо на своїх аркушах робити фотографію Лізи, які ми потім їй подаруємо. Тільки спочатку ви повинні вирішити, хто буде робити фотографії дівчинки з її виразом обличчя в той момент, коли вона прийшла до нас в групу, а інший із вас буде робити фотографію з її виразом обличчя після того як ми її розвеселили.
Вихователь: Молодці, малята! А коли вам буває весело?(відповіді дітей)
Вихователь: Ліза дякує вам за допомогу. Вона говорить, що у неї піднявся настрій, і дівчинка навчилася радіти життю. Ліза сказала, що повернеться до нас ще на заняття. До нових зустрічей.