Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?

header
  • збірник матеріалів
  • публікація на сайті genezum.org безкоштовна
  • заочна участь
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • постійний доступ
  • можна проходити у будь-який час
  • дистанційне навчання
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • безкоштовний перегляд
  • інтерактив зі спікером
  • онлайн формат
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
СКОРО

Тема: Узагальнення і систематизації знань по темі «Опорно- рухова система»

Мета:

  • узагальнити знання учнів по темі «Опорно - рухова система», перевірити рівень засвоєння вивченого матеріалу,
  • перевірити практичні навики використання отриманих знань
  • здійснювати профілактику, попередження травматизму, формувати навички надання першої допомоги в разі травмування.
  • продовжити формувати у дітей інтерес до предмету через цікаві, нестандартні завдання.

Тип уроку: узагальнення знань .

Обладнання уроку:  квитки  подорожі, картки, еластичний бинт, дощечки, джгут.

Форма проведення уроку:  подорож до себе

Хід уроку

Слово вчителя. Діти, сьогодні ми підводимо підсумки по темі «Опорно-рухова система».  Ви отримали нові знання , що до особливостей будови свого організму, познайомилися з будовою та функціями  скелету  та м’язів. Ці знання допоможуть вам у вашому подальшому житті. Перевірити, як ви засвоїли знання пропоную вам  у вигляді подорожі до свого організму. Під час вашої подорожі необхідно заповнити квиток. В вашому квитку зазначено, які завдання вам необхідно виконати.

  1. Заповнення квитка. (Додаток 1)
  2. Виконання завдань.

Розв’яжи філворд

т

а

т

л

м

с

 р

т

н

а

я

п

у

с

т

е

з

е

б

і

т

г

н

о

ч

а

с

і

о

і

к

и

с

т

ь

б

Поясніть терміни, які ви розгадали в філборді: трубчасті, атлант, м’яз, стегно, кисть, біцепс.

  1. Знайдіть зайве у переліку термінів і поясніть, чому воно зайве.
  • Стегнова, променева, кисть, ліктьова.
  • Плескаті, трубчасті, змішані, колові.
  • Остеоцити, хондроцити, міоцити, колаген.
  1. Подумай.
  • У немовляти нараховується близько 300 кісток , у дорослої людини 206.  Куди поділась решта кісток?
  • Як пояснити розвиток у дитини уміння рухатись з народження до здатності ходити?

3. Чому в дитинстві формується постава людини?

  1. Розпізнай за зовнішнім виглядом кістку. ( плечова, грудна, ребро, лопатка, атлант, тазові ) ( Додаток 2)
  2. Допоможи другу. За допомогою наданих матеріалів надати першу допомогу
  • при закритому переломі гомілки
  • відкритий перелом передпліччя
  1. Перевір себе. По варіантам підпишіть  елементи  скелету. (Додаток 3)
  2. Складіть 5 правил здоров’я своєї опорно рухової системи.
  3. Рефлексія.
  • Що нове ви дізнались для себе з цієї теми?
  • Що вас найбільше вразило в цій темі?
  • Які ключові терміни цієї теми?
  • Що на вашу думку вам знадобиться в житті з цієї теми?

 Додаток 1.

                                     Квиток  подорожі до себе

 

Прізвище, ім’я

клас

завдання

Рішення

бал

1.Філборд

1.                

2.                

3.                

4.                

5.                

6.               

 

2.Знайди зайве і поясни чому воно зайве.

1.               

2.               

3.               

 

3.Подумай

1.               

2.               

3.               

 

 

4.Розпізнай кістку

 

А

Б

В

Г

Д

Ж

 

5.Допоможи другу

1. Закритий перелом гомілки

2. Відкритий перелом передпліччя

 

6.Перевір себе

Варіант І                            Варіант ІІ

1.                                   2.

3.                                   4.

5.                                   6.

7.                                   8.

9.                                   10.

11.                                 12.

13.                                 14.

15.                                 16.

17.                                 18.

19.                                 20.

21.                                 22.

13.                                 24.

 

7.Правила здоров’я опорно-рухової системи

1.

2.

3.

4.

5.

 

 

Додаток 2

 

Додаток 3