Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?

header
  • збірник матеріалів
  • публікація на сайті genezum.org безкоштовна
  • заочна участь
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • постійний доступ
  • можна проходити у будь-який час
  • дистанційне навчання
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • безкоштовний перегляд
  • інтерактив зі спікером
  • онлайн формат
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
СКОРО

Тема «Батьківські поради» (з народного).

Мета:

  • удосконалити навички читання, зокрема виразного і швидкого;
  • навчити давати елементарну характеристику персонажам творів;
  • збагачувати словник  учнів, розвивати зв’язне мислення; виховувати любов до народної творчості.

Обладнання: мультимедіа, кросворд, сигналики.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Сіли, діти, всі рівненько,
Усміхнулися гарненько,
Настрій на урок взяли,
Працювати почали.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Сьогодні на уроці ми познайомимося з текстом, а написав його народ.
До якого розділу відноситься те, що пише народ (Усна народна творчість)

  1. Розгадування кросворда.
  2. Словесно-музичний твір, який виконується однією особою або хором. (Пісня)
  3. Населення, жителі однієї країни. (Народ)
  4. Золоті зернята усної народної творчості. (Прислів’я)
  5. Дитячі віршики-забавлянки. (Потішки)
  6. Як називають молоду особу жіночої статі? (Дівчина)
  7. Розповідний твір про вигаданих осіб, події, часто з участю фантастичних сил. (Казка)

— У виділеному стовпчику утворилося слово притча. Отже, сьогодні ми ознайомимося з притчею.

Притча — це невеличке усне оповідання повчального характеру про якусь життєву пригоду, що стверджує справедливість народної моралі.

Сьогодні ми прочитаємо притчу «Батьківські поради»

  1. Робота над народною притчею «Батьківські поради»

а). Читання притчі вчителем
б). Словникова робота Читання з помітками.

Хата – будинок,
Чоботи – сапоги,
Примусити – заставить,
Матимеш – будешь иметь.

в). Читання мовчки.

3.Бесіда: - Які саме поради дав батько синові? Прочитайте їх.

1 порада. – Дуже легко, сину. Матимеш у кожному селі доброго товариша – будеш мати свою хату.   І ряд (дружній);
2 порада.  Щоб на кожний день були нові чоботи, треба їх щовечора чистити, і на ранок вони будуть, як нові. ІІ ряд (акуратний)
3 порада.  І вставай, сину, рано – раніше від усіх – і йди на роботу, і роби. А йтимуть на роботу люди, то всі будуть тобі кланятися і вітатися.

ІІІ ряд (роботящий, працьовитий).

- Із якою метою він це зробив?
- Чи можна назвати батьківські поради мудрими? Чи корисними вони були?  
- У чому їх мудрість?
- Яка з порад батька можна висловити у вигляді таких прислів’їв:

1.Година вранці варта двох увечері;
2.Робота майстра величає;
3.Доброго друга ніким не заміниш?

- Яка з порад батька також нагадує прислів’я? (Матимеш у кожному селі товариша – будеш мати і свою хату.)
- Як слід розуміти? (Вислови дітей)

4.Робота над текстом:

  • читання ланцюжком;
  • прочитайте питальне речення ?
  • Читання в особах: -Які герої цього тексту? батько, син, слова автора.
  1. Розповідь учителя.

— Усі діти, які народжуються, однакові чи дуже схожі за своєю поведінкою: вони не вміють говорити, ходити та т. ін. І тому батьки з раннього віку вчать своїх дітей усього, що буде їм необхідне у майбутньому для життя. Але поруч із навчанням завжди крокує виховання. Адже не головне багато знати, головне — бути гарною, вихованою, людяною, порядною, охайною людиною. Кожен батько і кожна мати мріють виховати таку дитину, і тому вони завжди вчать своїх дітей тільки добра. І ми повинні дослухатись до батьківських порад.

А тепер давайте розглянемо, які поради дають вам Ваші батьки.
Розповідь учнів:

Полозков Богдан

Поради батька синові:

  1. Слухати батьків.
  2. Добре навчатися.
  3. Займатися спортом.
  4. Допомагати батькам
  5. Бути охайним, уважним, добрим, ввічливим.

Черваньов Іван

Поради батька сину:
Люби свою землю.
Вивчай рідну мову.
Добре вчись.
Поважай батьків.
Своїх друзів.
Не ображай слабих.
Будь охайним, чемним.
Допомагай літнім людям. Не будь підступним.

Христюк Дмитро

Порада батька:

Діма, в житті все повертається бумерангом: як ти будеш відноситись до людей, так і вони будуть до тебе ставитися. Будь ввічливим, сміливим, хоробрим, захищай слабших людей.
Знання теж дуже важливе в житті кожної людини. Отримай ці знання, вони допоможуть тобі в майбутньому отримати добру роботу.
Поважай старших, в майбутньому ти їх опора і підтримка.
Саме головне в житті – це сім’я, яка підтримає тебе у будь-якій ситуації. Пам’ятай про це!

Ворона Діана

Порада доньці:

Я, Ворона Віталій Іванович, батько Ворони Діани Віталіївни раджу своїй доньці, бути завжди порядною, справедливою та чесною людиною! Щоб вона поважала  дорослих та своїх батьків. Любила свою сім’ю. Старанно вчилася у школі, а також була доброю та ввічливою. Небайдужою до чужого горя. Раділа кожному дню, та робила добрі справи. Мені дуже хочеться, щоб моя донечка була щасливою, розумною, успішною людиною, щоб я пишався нею! Діаночка! Я тебе люблю і вірю в тебе!

Ковалевський О.В.

Поради доньці:

Хочу, щоб Даринка виправила своє письмо.
Щоб більше читала, більш була самостійною, рішучою.
Більше уваги приділяла охайності, а також добре їла.

Коваленко К. О.

Порада синові:

Синок! Я тобі раджу, з відповідальністю відноситись до своїх обов’язків.

Заболотній Роман

Порада синові:

Добре навчайся, слухай старших.

Ткалик Микита

Поради синові:

  1. Поводься чемно
  2. Стався до людей так, як хочеш щоб ставилися до тебе.
  3. Перш ніж щось зробити, багато разів подумай.
  4. Спочатку вислухай, потім кажи.
  5. Людяність важливіша за соціальний статус.
  6. Якщо не зрозумів, перепитай.
  7. Не хвилюйся через невдачу, обов’язково все буде добре.

Репін Богдан

Поради синові:

   Синку, я раджу займатися спортом, бо тоді будеш мати дуже міцне здоров’я і силу.

Презентація

(Фото мультимедіа)

ІІІ. Підсумок уроку. Оцінювання.

- Як зробити, щоб у кожному селі була хата, щодня нові чоботи і примусити всіх кланятися (вітатися).  (Мати гарного товариша, дружити, бути охайним, чистити щовечора чоботи, працювати).

ІV. Домашнє завдання

С. 62, читати текст, відповідати на питання, переказувати.

Література

  1. Концепція середньої загальноосвітньої національної школи України.
  2. Декларація про державний суверенітет України// Освіта, 1990 – 16.07.
  3. Акт про незалежність України// Освіта, 1991 – 24 серпня.
  4. Єфімова І.В. Прислів’я та приказки з поясненням/ ПП «Торсінг плюс», Харків – 2011.
  5. Хорошковська О.Н. Українська мова. Батьківські поради: підручник / О.Н. Хорошковська, Г. І. Охота. – К. – С. 93.