Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?

header
  • збірник матеріалів
  • публікація на сайті genezum.org безкоштовна
  • заочна участь
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • постійний доступ
  • можна проходити у будь-який час
  • дистанційне навчання
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • безкоштовний перегляд
  • інтерактив зі спікером
  • онлайн формат
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
СКОРО

Тема: Повторення і систематизація знань з теми «Подорож до міста «Геометричні фігури». Розвивальні завдання.

Мета: Узагальнити і систематизувати знання учнів про геометричні фігури.

Дидактична задача: Закріпити назви геометричних фігур та вміння їх відтворювати. Систематизувати назви многокутників за кількістю відрізків і кутів.

Розвивальна задача: Розвивати вміння визначати спільні та відмінні ознаки, порівнювати, користуватись числовими відрізками під час розв’язування прикладів.

Виховна задача: Виховувати пізнавальний інтерес.

Хід уроку.

І. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

  • Сьогодні ми підведемо підсумки нашої подорожі до міста «Геометричні фігури».
  1. Очікування від уроку.
  2. Правила, яких треба дотримуватися під час уроку.
  3. Об’єднання в групи  

ІІ. Закріплення уявлень про геометричні фігури.

  • Візьміть аркуш паперу і посередині нього синім олівцем поставте точку.
  • Де навколо ми «зустрічаємо» точку? (Точку нагадують літак, що летить високо в небі, птах, корабель на лінії горизонту).
  • Ліворуч від точки намалюйте зеленим олівцем пряму. (_____ .)
  • Що ви знаєте про пряму? (Пряма лінія не має ані початку, ані кінця. Її можна продовжити в будь який бік. Без початку і кінця лінія пряма. Хай віками нею йдуть – кінця краю не знайдуть.)
  • Де ми зустрічаємо пряму лінію? (Пряму лінію нагадують залізничні колії, лінія горизонту).
  • Що таке лінія горизонту? (Це місце, де земля «зливається» з небом).
  • Праворуч від точки намалюйте червоним олівцем відрізок.

  • Пригадайте, що вам відомо про відрізок. (Він має початок і кінець).
  • Ось бачите, хоча точка й «маленька» фігура, та від неї багато що залежить. За її допомогою утворюються нові фігури.
  • Під відрізком намалюйте жовтим олівцем промінь.

 

 

  • Чим промінь схожий на відрізок? (Є початок).
  • Чим відрізняється? (Нема кінця).
  • Намалюйте під точкою оранжевим олівцем замкнену ламану, яка складається із чотирьох відрізків-ланок.

 

 

  • Як називають таку фігуру? (Квадрат, прямокутник, ромб).
  • Намалюйте над точкою будь яким олівцем замкнену ламану, яка складається з меншої кількості ланок, ніж попередня ламана.

 

 

ІІІ. Моделювання геометричних фігур.

  1. Робота в парах.

а) Розпізнавання ліній на практиці.

  • Покладіть перед собою мотузку. Яка лінія вийшла? (Крива).
  • Що в навколишньому світі нагадують криві лінії? (Звивиста дорога, райдуга).
  • Які букви схожі на криву лінію? (Алфавіт: З, С, Є, О). Викладіть їх за допомогою мотузки. А зараз один учень візьме мотузку за один кінець, а другий – за інший кінець. Натягніть її. Яка лінія вийшла? (Пряма).
  1. Гра «Відгадай, яка лінія».

а) Кольорове коромисло

    Через річку повисло.

(Веселка, райдуга – слова, близькі за значенням – синоніми). (Малюнок райдуги. Крива лінія).

б) Хто всю ніч по даху б’є та постукує,

    Бурмотить і співає, заколисує?

(Дощ, прямі лінії). (Малюнок дощу).

в) Висить сито,

    Не людьми звито.

(Павутиння. Криві лінії).

  1. Графічний диктант.
  • Одна клітинка по діагоналі вправо вниз, 2 праворуч, 1 по діагоналі вправо вгору, 2 ліворуч, 2 вгору, 2 по діагоналі ліворуч вниз, 2 вправо. (Кораблик).      
  • Які геометричні фігури є в кораблика?
  • Скільки трикутників? (1). Скільки чотирикутників? (1). Скільки відрізків? (7).
  1. Робота з паличками.
  • Складіть ламану із паличок.
  • Які геометричні фігури утворили ламану? (Відрізки).
  • Складіть таку ламану із паличок, щоб кінець останнього відрізка збігався із початком першого.
  • Яку отримали ламану лінію? (Замкнену).
  • Якщо замкнена лінія складається з трьох відрізків, то межею якої фігури вона є?  
  • Якщо з 4?
  • Які букви схожі на ломані? (А, Ж, Л, М, Т, Н, П, К). Побудуйте їх.

ІV. Відтворення образів геометричних фігур.

  1. Практичні вправи з використанням рухової активності.
  • Розташуватися так, щоб утворився:

  1. Розповідь про утворені фігури.
  2. Робота з картками.

а) Закресли зайву фігуру.

б) Розгляньте малюнок. Як продовжити ряд фігур?

  • Як назвати одним словом ? (Многокутники).
  • Що є вершинами многокутника? (Точки). (Показують).
  • Що є сторонами многокутника? (Відрізки). (Показують).
  1. V. Актуалізація знань про просторові і плоскі фігури.
  2. Предмети оточуючого світу об’ємні. Які просторові фігури ви знаєте? (Куб, куля, конус, циліндр).
  • Яку форму має м’яч? (Куля). Коробка? (Куб, паралелепіпед). Шматочок крейди? (Циліндр). Ріжок морозива? (Конус). Барабан? (Циліндр). Піраміда? (Конус). Кубик-рубик? (Куб).
  1. Робота з набором геометричних фігур. (Показую куб, кулю, циліндр).
  • Які геометричні фігури нагадує куб? (Діти показують геометричні фігури ).

  1. Парна робота з картками.
  • Яка фігура зліва і справа зайва і чому?

 

VІ. Рухова активність.

Хто ж там, хто вже так втомився і наліво нахилився?
Треба дружно всім нам встати й рухову активність почати.
Наші ручки: раз, два, три! (Оплески в долоні).
Наші ніжки: раз, два, три! (Притупування ногами).
На носок, на каблучок. (Виконання танцювального руху).
Руку вліво, руку вправо (Підняти руки вгору).
Ми танцюємо козачок! (Руки зігнуті до плечей, притупуємо ногами).
Раз – присіли, два – присіли (Напівсиди).
Гарний настрій – добре всім! (Піднятись на носки, руки догори, рухи кистями).
Покружляли, повертілись (На місці покружляти).
І всі разом відпочили (2 рази хором промовляють).
«Хух!»

VІІ. Робота за підручником (с. 51).

  1. Каліграфічне письмо цифр 1 і 4. «Конкурс красунь».
  • Скільки ламаних у записі цифри 1? (2), 4? (3).
  • Скільки відрізків у записі цифри 1? (2), 4? (3).
  1. Виконання завдань.

№ 2 – Самостійна робота із наступною перевіркою.

(На дошці запис: 0 1 3 5 7 9).

  1. Розвиток математичних знань.

Колективна робота (№3).

(Учні по одному виходять до дошки, розв’язують приклади).

6 – 2 = 4
9 – 5 = 4
6 – 3 = 3
9 – 6 = 3
9 – 0 = 9
6 – 6 = 0

Змагання між групами.

  • Назвати 10 відмінностей, не повторюючись.

VІІІ. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності.

  1. Зворотній зв'язок. (Учні стають у коло).
  • Продовжить речення.
  • Ось і закінчилась наша подорож до міста («Геометричні фігури»).
  • Я знаю, що… Я можу пояснити… Я розумію… Я знаю, як зробити… Я вмію робити… Я намагаюсь… Я відчуваю, що мені потрібно…
  • Чи справились ваші очікування? (Піднімають руки)
  • Хто задоволений своєю роботою?
  • А зараз взялись за руки і хором промовили: «Ми сьогодні молодці!»