Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?
- збірник матеріалів
- публікація на сайті genezum.org безкоштовна
- заочна участь
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
- постійний доступ
- можна проходити у будь-який час
- дистанційне навчання
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
- безкоштовний перегляд
- інтерактив зі спікером
- онлайн формат
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
Тема : досліджуємо додавання і віднімання в межах 20. Складання та розв ‘язування задач.
Мета уроку: закріпити вміння дітей додавати і віднімати двоцифрові числа, пов’язані з нумерацією; учити складати й розв’язувати задачі; Розвивати логічне мислення, зорову та слухову пам’ять, увагу, спостережливість, пізнавальний інтерес. Виховувати акуратність, старанність, працьовитість.
Обладнання: підручник «Математика» Скворцова С. О., Онопрієнко О. В .; зошит з друкованою основою, комп’ ютер, роздатковий, ілюстративний матеріал.
ХІД УРОКУ
I.Організація класу.
- Подаруйте всім усмішку, щоб був хороший настрій.
- Розминка. Метод «Мікрофон»
1.Що в конвертиках? Розкладіть цифри у порядку зростання. Що ви можете сказати про числа?
2. Як називають числа при додаванні?
Як називають числа при відніманні?
Яке число складається з 1 десятка 5 одиниць?
Скільки см міститься в 1 дм?
Скільки кутів у трикутника?
Яке число передує 18?
Яке число наступне за 19?
Сума чисел10 і 4 ?
Різниця чисел20 і 10?
Скільки треба чобітків, щоб обути котика?
3.
На дошці геометричні фігури, в них—приклади:
20-10+6= 16+1-10= 4+10-2= 8+12-10=2 0-10+6=
- Обчислити лише ті вирази, які записані в многокутниках.
III.Мотивація навчальної діяльності.
Ситуація: Мама попросила доньку купити продукти в магазині (конвертик з грошима, на столі –картопля, морква, яблука, апельсини з цінниками).
Алгоритм дій:
- Порахувати, скільки грошей дала мама.
- Порахувати, скільки коштує покупка.
- Визначити, чи вистачить коштів і скільки залишиться.
Розігруємо сценку:
Дівчинка намагається порахувати, але не може, не вистачає знань.
- Що ж робити? ( Потрібно вчитися додавати, віднімати, складати та розв’ язувати задачі)
- Як ви думаєте, яка тема уроку?
- Тема і мета уроку.
- Актуалізація опорних знань.
- Допомагати нам буде Лісовичок. Він пропонує урок провести не в класі, а йти … куди, дізнаємось, якщо виконаємо його завдання.
Робота в групах:
I гр. II гр.I II гр. IV гр.
18-10+ =11 У |
20-10+ =16 і |
19-9+ =20 л |
7+10- =12 с |
--Куди запрошує нас Лісовичок? (у ліс). Треба подолати відстань. А знаєте, що таке відстань?
Завдання:
1дм 5см= см; 1дм 9см= см; 14см= дм см; 17дм= дм см
Рушаємо до лісу. Я хочу, щоб ви почули чудову музику весняного лісу. Побачили, як ліс живе своїм життям. Відчули красу природи. І подумали…
Відео:
(Звучить музика, на екрані – життя весняного лісу).
Про що ви думали?
VI. Робота над новим матеріалом.
У лісі: 1.Біля ясеня-лисичка. Вона пропонує виконати завдання: скласти і розв' язати задачу про лисичку.
Фізкультхвилинка.
Тут трава росте висока ,
Тут стежинонька вузька.
Вище руки, вище ноги —
Не проста у нас дорога.
А тепер ідемо боком —
Із підскоком, із підскоком.
Походили на носочках,
А тоді на п'ятах.
Випростали добре спини
І звели лопатки.
- Біля осики зустріли їжачка. Його завдання: скласти задачу про їжачка і розв’ язати її.
Порівняйте задачі. Висновок: більше на…-- «+»; менше на…--«--».
- А хто це під ялиною прокинувся від зимової сплячки ? Ведмідь просить показати,як ви вмієте працювати з підручником Робота в підручнику: , приклади 4 (із приклада на додавання скласти і розв’ язати два приклади на віднімання).
Задача 5. Береза—6 м, сосна на 4 м більша. Яка висота сосни?
4.На клені білочка. Вона хоче подивитися, як ви працюєте в зошитах
Самостійна робота в зошитах з друкованою основою, с.47. Приклади 2, задача 4 (робота в парах).
Взаємоперевірка.
VII. На галявині.
Ми добре попрацювали, пора відпочити. На парті—різнокольорові пластилінові кульки і дерев’ яні палички.
--Що з них можна зробити? У нас урок математики, зробимо геометричні фігури (багатокутники). Доведіть, що у вас п’ ятикутник, трикутник…
VIII. Підсумок уроку.
Як ви вважаєте,ми досягли мети? Робота в групах, використання технології «Карусель».
Рефлексія. Покажить, з яким настроєм закінчили урок. Чому?