Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?

header
  • збірник матеріалів
  • публікація на сайті genezum.org безкоштовна
  • заочна участь
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • постійний доступ
  • можна проходити у будь-який час
  • дистанційне навчання
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • безкоштовний перегляд
  • інтерактив зі спікером
  • онлайн формат
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
СКОРО

Мета:

Збагачувати музичний досвід дітей , зацікавлюючи інструментальними творами. Розвивати основи музичної культури – дослуховувати музичний твір до кінця, здатність слухати музику уважно, стежити за розвитком музичного образу. Продовжувати вчити дітей виражати свої почуття від почутої музики.

Розвивати вокально-хорові навички, домагатися злагодженого співу знайомих пісень.

Закріплювати вміння використовувати знайомі танцювальні рухи в танку з серцями, удосконалювати техніку їх виконання.

Викликати у дітей естетичну насолоду від виконання пісень, таночків.

Розвивати у дітей інтерес та позитивне ставлення до музичних занять.

Обладнання та матеріали:

Мультимедійне обладнання, комп,ютер, фортепіано, повітряні кульки.

Нотні записи творів: укр. нар. пісня «Прийди, весно, прийди, красно»,       укр. нар. пісня «Вийди, вийди, сонечко», «Марш» Н.Богословського         аудіо записи творів: Е. Гріг «Пташка», Н.Май «Мамочко»,  Даяна «Мама».

Хід заняття

Звучить «Марш» Н.Богословського. Діти заходять до залу, крокують по колу, вихователь стежить за поставою дітей. На кінець маршу діти йдуть і сідають на стільці.

Муз. Керівник з дітьми співають привітання «Доброго ранку і поле, і луг»

Муз.кер. Подивіться, діти, нарешті до нас прийшла Весна. (показує рукою на мультимедійне обладнання,на якому зображена Дівчина-весна). З давніх давен Весну порівнювали з гарною, вродливою дівчиною. Її посмішка дарувала всім навколо тепло і радість. Як нетерпляче всі ми чекаємо, коли весна прожене холод та устелить землю травичкою та квіточками, а пташки наповнять гаї та діброви своїм голосним щебетанням! Уявімо музику, яка розповідає про весну. Якою вона має бути?

Відповіді дітей: лагідна, світла, ніжна, ласкава.

Муз.кер.:   Справжніми провісниками весни завжди були пташки.  Зараз ми послухаємо твір, який написав відомий норвезький композитор Едвард Гріг. Твір називається «Пташка». Дивіться на мультимедійне обладнання та уважно слухайте музику. Зверніть увагу, які бувають пташки, та яка музика їх супроводжує.

Прослуховування Е. Гріг «Пташка» + Презентація на мультимедійному обладнанні.

Муз. Кер.  Що ви бачили? Яка звучала музика? Чи відрізнялась музика, яка супроводжувала маленьких пташок від музики, яка супроводжувала великого чорного птаха? Скільки частин має твір?

Відповіді дітей:  Твір має три частини. Маленькі птахи -  музика ніжна, легка, тендітна, лагідна. Великий чорний птах  - музика неспокійна , тривожна, бурхлива.

Повторне прослуховування.

Муз. Кер.  Після зимового холоду ми всі чекаємо тепла, радісного шуму весняної води, буйного пташиного гомону і ніжної першої травички. Ми чекаємо першого весняного сонечка! Навесні сонечко піднімається все вище і щодня все більше зігріває землю. Природа оживає. Люди здавна обожнювали сонце, присвячували йому пісні, казки та легенди. Ми також попросимо сонечко вийти і зігріти землю. Давайте пригадаємо та заспіваємо українську народну поспівку  «Вийди, вийди, сонечко».

Продовження розучування поспівки «Вийди, вийди, сонечко» (обр. Ревуцького).

Муз. Кер.  Весна-красна, пробуджена пташками та першими сонячними промінчиками та струмочками, прийшла на землю. Із давньої давнини прийшов до нас обряд закликання весни, який супроводжувався піснями-веснянками , випіканням обрядового печива та зустрічанням птахів. Головний музичний подарунок цієї пори року – це веснянки. Тобто пісні, якими народ вітає прихід весни. Спробуймо й ми привітати весну! А допоможе нам у цьому пісня «Прийди, весно, прийди, красно». Давайте пригадаймо та заспіваймо цю пісню.

Хоровод «Прийди, весно, прийди, красно»

Муз. Кер. Діти, ми з вами заспівали гарну веснянку. А які весняні ігри ви знаєте?

Відповідь дітей:  «Подоляночка»

Муз. Кер.   А хто така подоляночка?

Відповіді дітей:  Подоляночка – це дівчинка, яка живе на Поділлі.

Вихователь:  Поділля – це такий регіон України. Людей, які там живуть, називають подолянами. Ось ми живемо на Криворіжжі, тому ми називаємося криворожанами, а наші дівчатка – криворожаночками.

Муз. Кер.  Тож, діти, давайте пригадаймо гру «Подоляночка» та пограємо в неї.

Гра «Подоляночка»

Муз. Кер.  Діти, нещодавно в нас відбулося гарне та дивне свято. Хто мені скаже, яке? – (8 Березня). Ви співали дуже гарні пісні. Зараз ми з вами пригадаємо одну з них. Я вам загадку загадаю, коли її відгадаєте, про кого загадка  - дізнаєтесь.

  • Наймиліша, найгарніша, Всіх вона нас пестить, тішить.
  • Завжди скрізь буває з нами. Відгадайте, хто це? … (Мама).

Муз. Кер.  То ж, давайте пригадаємо та заспіваємо пісню про наших любих матусь.

Діти співають пісню Н.Май «Мамочко»

Муз. Кер.  Всі наші мами дуже гарні , ніжні, ласкаві, чудові. Ви для матусь співали пісню. А зараз я пропоную вам, дітки, затанцювати таночок.

Діти танцюють танок з серцями.

Вихователь:  Свято, яке нещодавно в нас відбулося – це свято усіх жінок, дівчаток, матусь, бабусь, сестричок. Шановні вихователі, ви дуже гарні, чарівні жінки, діти вас люблять, як другу матусю. Тому ці повітряні кульки-серця – для вас!

Діти ларують серця вихователям і під музику сідають на стільчики

Муз. Кер.  Діти, ви сьогодні дуже добре  попрацювали. Молодці!

Муз.керівник  і діти співають  «До побачення».  Діти маршем виходять з залу.