Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?

header
  • збірник матеріалів
  • публікація на сайті genezum.org безкоштовна
  • заочна участь
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • постійний доступ
  • можна проходити у будь-який час
  • дистанційне навчання
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • безкоштовний перегляд
  • інтерактив зі спікером
  • онлайн формат
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
СКОРО

Мета: закріпити  знання дітей про хліб, його шлях з поля до столу, повторити  назви різноманітних хлібобулочних виробів,  збагачувати словник  дітей приказками  та загадками, розвивати монологічне та діалогічне  мовлення та пізнавальну активність. Вправляти в умінні будувати  асоціативні ланцюжки  в грі, формувати комунікативні здібності, вміння працювати в команді, будувати  в групах зв’язну розповідь про подорож хліба з лану до столу, розвивати пізнавальну активність, повторити поняття “вправо”, “вліво”, “вверх”, “вниз”, розвивати вміння викладати числовий ряд  в межах 10 від найменшого до найбільшого  і навпаки, відповідно  до величини предмета, розвивати окомір, викликати бажання самим пекти хліб (на прикладі дослідницької діяльності), виховувати шанобливе ставлення до хліба, цінність праці хлібороба, працелюбність, доброзичливість.

Попередня робота: читання казки “Колосок”, оповідання «М’якушка», розучування прислів’їв і приказок про хліб, перегляд  відео ролика  “Як вирощують пшеницю і роблять хліб, робота з картками  «Хлібобулочні вироби», ознайомлення з дидактичною грою  «Дорога до столу»

Матеріал: колосок пшениці, хліб, рушник, мішечки , посуд для досліду,  дріжджі,  вода, борошно, цукор, магнітофон , картки із зображенням  хлібобулочних виробів різної величини, цифри від 1 до 10, настільна друкована гра “Дорога до столу»

Хід заняття

В групі стоїть стіл, прикрашений рушником на якому лежить паляниця і хлібобулочні вироби, у  вазі українські польові квіти і колоски пшениці. Діти заходять, стають півколом, до них звертається  вихователь :

- Діти, давайте  привітаємося одне з одним, подаруємо посмішку.

Вихователь: Подивіться діти, що я вам сьогодні принесла. Що це? Так це колосок пшениці. Де він росте? З чого він  складається? (Стебло, зерно, вусики.)

А тепер давайте пограємо в гру “Який він ?”

(Діти по черзі отримують колосок, обстежують його і називають прикметники : золотий, колючий, довгий і т.д.)

- А що можна  приготувати використавши цей колосок пшениці? Так, хліб. Давайте  ми  перетворимося на пекарів  і спробуємо приготувати опару для нашого тіста, завдяки їй тісто буде пухке, щоб наше тісто добре підійшло, бо без опари хліб не спечеш.

Дослід  “Як хліб стає пухким”

В прозору ємність налити води, насипати дріжджі, борошно і цукор,  накрити рушником і поставити в тепле місце, і подивимось згодом що буде.

В процесі  роботи вихователь розповідає дітям як пекти хліб.

- Коли люди пекли хліб, вони спершу читали молитву, одягалися святково, не сварилися, не кричали. Не можна було грюкати дверима.

Діти разом з вихователем ставлять опару  і повертаються на місце.

- Поки наше тісто підходить ми пограємо.

  гра Чарівна торбинка

(Діти отримують по мішечку, всередині яких знаходяться вироби, які виготовляють з борошна, а також саме борошно та колосок пшениці. Кожній дитині треба на дотик визначити, що саме знаходиться в мішечку).

- Молодці добре впоралися з завданням. Давайте тепер уявімо з вами, що ми маленькі зернятка, які потрапили в землю.

Фізкультхвилинка  “Я – зернинка

Вихователь проговорює текст і разом з дітьми виконує рухи відповідно до нього:

- Зернятко спало в землі , а коли прокинулось заворушилось, позіхнуло, озирнулось навкруги, але в темній землі погано що було видно, і захотілось йому побачити, а що там на горі над землею. Воно потягнуло свої  зелені паростки  до сонечка, до хмаринки. Але тут пролітав вітерець, він грався з ним, нахиляв рослину то вперед, то назад, то праворуч , то ліворуч. А потім і хмаринка захотіла привітатися з паростком. Вона напоїла його водичкою.  Паросток умився, потягнувся вгору і став справжнім колоском. Він помахав своїми листочками  і подякував вітру, сонечку, хмаринці і землі.

Діти, ви теж ніби ті колосочки підросли. Давайте пройдемо до столів і подивимось яка ще цікава гра нас чекає.

ГраРозташуй правильно

( Діти діляться на дві команди.  Перша команда позначає предмети  від найменшого виробу до найбільшого, від 1 до 10; а друга відповідно навпаки - від найбільшого до найменшого. Як ускладнення можна запропонувати дітям спочатку самим розкласти картки з хлібобулочними виробами  правильно,  потім викласти відповідні цифри ).

- Із цим завданням ми добре впоралися. Залишилось нам пройти шлях від поля до столу.

Гра «Дорога до столу» (додаток)

- Діти я думаю вже прийшов час подивитися як там наше тісто. Вихователь з дітьми знімають рушник і дивляться, що змінилося чи більше стало опари в ємності.

- Давайте разом пригадаємо, що ми додали до води. Так вірно. Всі ці продукти закружляли в запальному таночку , сонечко і тепло зігріло їх і наша опара підійшла, стала вище і пухкіше. Тепер можна додавати в нього борошно  і замішувати тісто на хліб.

Ми обов’язково з вами спечемо запашну рум’яну паляницю, а зараз я принесла вам смаколики , бублики, печиво, щоб пригоститися. А тепер скажіть кому, яка гра більше сподобалася?

- До побачення!

Дидактична гра з елементами квесту для дітей 5-6 р.ж.  Дорога до столу

Мета: закріпити знання дітей про хліб, його шлях з поля до столу, збагачувати словник дітей приказками  та загадками, розвивати монологічне та діалогічне  мовлення, вправляти в умінні будувати  асоціативні ланцюжки  в грі,  формувати комунікативні здібності, вміння працювати в команді, будувати  в групах зв’язну розповідь про подорож хліба з лану до столу, розвивати пізнавальну активність, повторити поняття “вправо”, “вліво”, “вверх”, “вниз”, вміння орієнтуватись на аркушу паперу.

Правила гри: Діти діляться на дві команди, або по черзі грають в гру. Вони рухаються по ігровому полю, обирають з запропонованих на столі карток потрібну, кладуть її на відповідне місце і називають процес, який там зображений.  Якщо діти потрапляють на картинку з зображенням губ, то розповідають прислів’я чи загадку про хліб. Діти проходять шлях у давнину і сучасний шлях від зернини до хліба на столі.