Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?

header
  • збірник матеріалів
  • публікація на сайті genezum.org безкоштовна
  • заочна участь
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • постійний доступ
  • можна проходити у будь-який час
  • дистанційне навчання
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • безкоштовний перегляд
  • інтерактив зі спікером
  • онлайн формат
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
СКОРО

Методи викладання іноземної мови постійно розвиваються, особливо разом з досягненнями в галузі технологій.

Одним із сучасних методів являється використання комп’ютерних технологій при вивченні іноземної мови, який відкриває перед учнями  доступ до нових джерел інформації, підвищує їх мотивацію до отримання інформації іноземною мовою, підвищує ефективність самостійної роботи, дає нові можливості для творчості.

Методичні переваги навчання іноземній мові за допомогою мультимедійних засобів свідчать, що цей метод має більший ступінь інтерактивного навчання, дає можливість обирати темп та рівень завдань, покращує швидкість засвоєння граматичних конструкцій та накопичення словникового запасу. Також до безумовно технічних переваг цього методу можна віднести можливість використання інтерактивних відео - та аудіо роликів при навчанні усному мовленню. Демонструючи схеми, фото та малюнки за тематикою мовного спілкування, реалізується принцип наочності. Запровадження мультимедійних технологій створює умови для інтерактивного спілкування, що на сьогоднішній день є найважливішою складовою навчального процесу.

А також, мультимедійні технології дозволяють розробити яскраві та більш цікаві вправи на говоріння. Застосування мультимедійних технологій дозволяє учням самостійно готувати міні-проекти за тематикою спілкування та презентувати їх.

Інтерактивне навчання заключає в собі деякі методи співпраці у навчальному процесі. Успішне виконання завдання поставленого для всієї групи, повністю залежить від успішного виконання цього завдання персонально кожним учнем , відповідальність кожного за виконання свого завдання. З’ясовано, що на кожному етапі заняття є доцільним використання різних методів, кола ідей, імітаційних ігор тощо. Також дуже важливу роль тут будуть відігравати тип заняття та його місце в циклі уроків цієї теми. З’ясовано що, інтерактивна форма роботи має значні переваги над фронтальною та індивідуальною формами: у групах студенти залучаються до колективної творчої діяльності, осмисленого спілкування і взаємодії, розподілу праці між членами групи; здійснюється взаємонавчання та взаємоконтроль [3,c.65]

Інноваційні методи навчання іноземних мов, які ґрунтуються на творчому підході, допомагають повністю розкрити потенціал студентів і сприяють розвитку та самовдосконаленню навчально-комунікативного процесу.

Протягом останніх років вчителі іноземної мови ЗЗСО№ 201 активно впроваджують  різноманітні інноваційні методи та прийоми на своїх уроках. Використовують  численні сервіси, програми та онлайн-ресурси. Особливо актуально це стало в умовах карантину та дистанційної освіти. Впродовж  останніх років стають все популярнішими  Хмарні сервіси.

Хмарні сервіси надають широкі можливості для створення різних навчальних ситуацій в яких учні можуть освоювати і відпрацьовувати навички необхідні в XXI столітті:  

-  інформаційна грамотність, тобто вміння шукати інформацію, порівнювати її з різних джерел, розпізнавати та вибирати найнеобхідніше;
- мультимедійна грамотність – здатність розпізнавати і використовувати різні типи медіаресурсів як у роботі так, і в навчанні;
-  організаційна грамотність – здатність планувати свій час так, щоб встигнути, все що заплановано;
- розуміння взаємозв'язків, які існують між різними людьми, групами та організаціями;
-  комунікативна грамотність – це навички ефективного спілкування та співробітництва;
- продуктивна грамотність – здатність до створення якісних продуктів, можливість використання засобів планування.

Хмарні сервіси є на даний момент повноцінним навчальним інструментом, що дозволяє навчальному закладу створити власний онлайнпростір та формувати особисте освітнє середовище учнів та вчителів максимально ефективно.[1, c.41-42]

Google надає безліч додатків і сервісів, що допомагають в навчанні,це  єдиний простір для зберігання файлів і роботи з ними.

Так, сервіс Google Диск надає можливість:

  • підвищити наочність та інтерактивність інформації, чим стимулює інтерес до навчання;
  • забезпечити доступність матеріалів за­няття в будь-який час;
  • активізувати пізнавальну діяльність учныв та залучити до процесу на­вчання мобільні телефони;
  • встановити часові обмеження на виконан­ня тих чи інших завдань;
  • вивільнити час вчителя, відведений на перевірку тестів, за рахунок їх виконання в мережі;
  • переглянути в будь-який момент усі ро­боти конкретного учня, а також дату і час їх виконання;
  • виконати завдання групою студентів од­ночасно [4, с. 67–68].

Для створення різноманітних дидактичних матеріалів для учнів викорис­товуються мережеві сервіси, які надає Google Диск, а саме документи Goоgle, його таблиці, презентації та малюнки. Сервіс GoogleDocs  використовують для різних цілей. Наприклад, для активізації пізнавальної ді­яльності учнів, підвищення ефективності навчання, перевірки рефератів та самостійних та контрольних робіт, посилення ролі самостійної роботи.

Сервіс Google Диск відкриває для вчителя надзвичайно широкі можливості в навчальному процесі: підготовка до уроків, систематизація розроблених матеріалів, використання на уроках диференційованого навчання (підготовка та подальше використання різнорівневих практичних завдань), методична робота у творчих групах (використання можливостей спільного доступу до файлів та папок), самоосвіта, робота з батьками та громадськістю [2, c.14]

Google Forms (Форми) є дуже зручним інструментом для створення опитувань та тестових завдань. Враховуючи той факт, що проведення тестування для оцінки рівня знань учнів є процесом швидким та зручним, можна з впевненістю стверджувати що Форми є потужним знаряддям у роботі сучасного вчителя.

Google Calendar (Календар) – веб-інструмент для управління та планування. Дає можливість створити календар педагогічних заходів, календарне планування роботи вчителя. Можливе спільне використання календарів для перегляду розкладу занять, консультацій.

Google Sheets (Таблиці) – веб-сервіс, що дозволяє створювати, редагувати та експортувати електронні таблиці. Дає можливість спільного доступу до таблиць для їх перегляду та редагування.

Google Slides (Презентації) – веб-сервіс, за допомогою якого користувач може створювати, редагувати та експортувати електронні презентації, надавати доступ до них для спільного користування.

Google Sites (Сайти) – веб-сервіс, який дає змогу користувачеві створювати та адмініструвати сайти, не вдаючись до програмування і не турбуючись про встановлення та налаштування спеціального програмного забезпечення. Створений користувачем сайт можна зробити загальнодоступним в мережі Інтернет, або ж обмежити доступ до нього і залишити його відкритим лише певній групі користувачів. Власник сайту сам вирішує хто має право відвідувати сайт та редагувати його контент, у будь-який момент може змінити права доступу.

Отже, використан­ня сервісів Google у навчальному процесі не тільки сприяє виконанню основного завдання сучасної освіти – формуванню конкуренто­спроможної й успішної особистості в електрон ному інформаційному суспільстві, а й значно вдосконалює й урізноманітнює діяльність ви­кладача, активізує творчу діяльність студен­тів, створює належні умови для формування й розвитку у них відповідних умінь та нави­чок, покращує засвоєння і відтворення ними отриманої інформації.

Таким чином, online-сервіси організації на­вчального процесу пропонують навчальним закладам нові можливості для надання дина­мічної і актуальної співпраці на рівні викла­дач-студент, заснованої на on-line технологіях для віртуального навчання.

Література

  1. Т. А. Використання інформаційно-комунікаційних технологій в загальноосвітніх школах для підвищення якості освіти / Вакалюк Т. А., Шевельова М. К. // Інформаційно-комунікаційні технології як засіб підвищення якості освіти/ Зб. наук. gр. [ред. кол.: В.Є. Берека (гол) та ін.]. - Хмельницький: Видавництво ХОІППО, 2015. - с. 40-45.
  2. Гриценко В. Використання сервісу Google Disk для управління освітніми процесами / В. Гриценко // науково- практична інтернет-конференція (ХIІ Хмурівські читання) з проблеми «Технологія фахової майстерності: сучасний інструментарій вчителя»
  3. Калініна Л.М., Носкова М.В. Google-сервіси для вчителя. Перші кроки новачка / Л.М. Калініна, М.В. Носкова: [Навчальний посібник]. - Львів, ЗУКЦ, 2013. – 182с
  4. Шишкіна М.П. Хмарно орієнтоване освітнє середовище навчального закладу: сучасний стан і перспективи розвитку досліджень / М.П. Шишкіна, М.В. Попель // Інформаційні технології і засоби навчання. – 2013. – № 5. – С. 66–80.