Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?
- збірник матеріалів
- публікація на сайті genezum.org безкоштовна
- заочна участь
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
- постійний доступ
- можна проходити у будь-який час
- дистанційне навчання
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
- безкоштовний перегляд
- інтерактив зі спікером
- онлайн формат
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
Мета: розвивати аналітичне сприймання, просторове уявлення, короткочасну пам`ять; вчити відтворювати взаємне розташування предметів з опорою на цифри і літери; формувати кмітливість, розвивати допитливість, інтелект.
Матеріал: цифри великі і маленькі, олівці прості, скринька з пазлами, пірамідки, малюнок феєрверку, конверти з геометричними фігурами, малюнки з інопланетянами та їх планетами, картки з літерами і цифрами, тарілочка з кружечками (6 шт.) та деревцями; тарілочка з силуетами Місяця, Сонця, зірочок, хмаринок.
Хід заняття
Вихователь. Діти, подивіться, щось у нашій групі відбувалося незвичайне, мабуть тут побували гості. Вони залишили ось це.(Демонструє іграшкове яєчко). А в ньому є картки з цифрами, які треба послідовно з`єднати. З`єднавши цифри, ви отримаєте малюнок і дізнаєтеся хто ж тут побував.
(Діти з’єднують цифри від 1 до 10 і в них отримуються зірочки).
Вихователь. Отже в групі побували гості з неба - яскраві зірочки. Вони вам принесли чарівну скриньку, яка відчинеться тоді, коли ми виконаємо всі завдання. Отож нас чекає сюрприз!
Але спочатку, щоб добре ми впоралися з усіма завданнями, зробимо тренувальні вправи.
- Вправа з цифрами. (Вихователь показує 4 цифри, 2-3 сек. Діти дивляться на них, потім цифри прибирає, а діти відтворюють цифровий ряд по пам'яті.)
- «Феєрверк». На небі можна часто спостерігати незвичайні явища, схожі на наші феєрверки та салюти. От і зірочки залишили нам малюнок такого феєрверку і хочуть, щоб ви порахували скільки в ньому квадратів, трикутників, кружечків і зірочок. Я буду називати фігуру, ви швиденько рахуєте і піднімаєте цифру, яка відповідає кількості цих фігур у феєрверку.
Вихователь. Тренувальні вправи ми закінчили, підготували мозок свій до праці.
Завдання. Гра « Складемо картинку».
Зірочки, діти, дуже хотіли , щоб ви із Місяця, Сонечка, хмаринок, зірочок виклали незвичайну картину. Для цього вони залишили картки, на яких з лівої сторони є три літери (А, О, У ), а внизу цифри від 1 до 8. Слухайте уважно і ви зрозумієте, де саме треба покласти предметне зображення.
- Сонечко покладіть напроти літери А, над цифрою, яка знаходиться між 1 і 3.
- Місяць покладіть напроти літери О, над цифрою, яка більше за цифру 7 на один.
- Зірочку покладіть, навпроти літери У, над цифрою, яка позначає кількість сонечок на небі.
- Хмаринку покладіть напроти літери О, над цифрою, яка позначає кількість пальців на одній руці.
- Ще одну зірочку покладіть навпроти літери А, над цифрою, яка менша за цифру 7 на один.
- Другу хмаринку покладіть напроти літери У , над цифрою, яка позначає кількість кольорів у світлофора.
- І останню зірочку покладіть навпроти літери У, над цифрою, яка менша за цифру 8 на один.
Ось і отримали чудову картину. А давайте разом з вами придумаємо їй назву («Зоряне небо», « Сонечко і Місяць», «Всесвіт»)
Завдання. Гра « Шифр».
У інопланетян немає цифр, вони ними не користуються, проте дуже полюбляють рахувати. Так ось у них всі цифри позначаються картинками. Ось сьогодні зірочки нам залишили космічні приклади. А щоб розв’язати їх ми будемо користуватися спеціальним шифром: сонечко= 1, зірочка= 2, місяць= 3.
(Далі вихователь виставляє космічні приклади, а діти повинні викласти із цифр приклад. Знайти відповідь, користуючись шифром.
Наприклад, Сонечко + зірочка = 1=2=3)
Завдання. Гра « Подорож планети »
Вихователь. Діти, а у сонечка є сім’я? Що ж це за сім’я? Скільки всього планет у сім’ї Сонечка? Чим відрізняються планети від зірок? Так, планети весь час рухаються, а зірки ні. Ось і ми з вами зараз на екранах побачимо одну з планет у різних місцях. (Діти отримують аркуші паперу поділені на 9 квадратів).
Вихователь. Зараз, ми зможемо спостерігати нашу планету у 4 квадраті зоряного неба. Ось планета перемістилася праворуч на два вкадрати. Потім вгору на 1 квадрат, потім ще 1- ліворуч, а тепер вниз на 2 квадрати. В якому квадраті зоряного неба опинилася планета? ( у 8).
Завдання. Гра « Склади ракету чи місяцехід»
Вихователь: Діти, на чому вперше людина полетіла в Космос? А як називають автоматичні апарати, які досліджують Місяць?
Ті діти у яких конверт під № 1 з геометричних фігур викладатимуть ракету, а у кого конверт під № 2- місяцехід.
(Після викладання можна запитати з яких саме геометричних фігур вони виклали предмети, якого вони кольору, скільки геометричних фігур використано.)
Завдання. Гра « Посадимо дерево».
Вихователь. Ось послухайте маленьку історію.
Одного разу зібралися інопланетяни і вирішили засадити свої планети деревами. На самій більшій планеті вони посадили 6 дерев, на трохи меншій-5 дерев, а скільки дерев вони посадили на інших планетах? У вас є шість різних кружечків. Викладіть їх від найбільшого до найменшого. Потім на найбільших покладіть 6 дерев, на трохи менший-5, а далі подумайте і викладіть самі.
Завдання. Гра « Знайди планету».
Завдання. Діти, подивіться, які цікаві і гарні малюнки принесли зірочки. На них намальовані інопланетяни та їхні планети. Але не зрозуміло хто ж саме з якої планети? Зараз за допомогою олівця ви визначите з якої планети прилетів кожен з інопланетян.
Вихователь: Ось ми і виконали всі завдання, які принесли зірочки. Давайте відкриємо чарівну скриньку і подивимося, що в ній. А в ній ми побачимо пазли, якщо їх з’єднати разом, то можна побачити того, хто для нас це приготував. ( Робота дітей з пазлами).
- Так хто ж це? Так, це- Гном астроном. Подякуємо йому за ігри.
- Підсумок заняття