Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?
- збірник матеріалів
- публікація на сайті genezum.org безкоштовна
- заочна участь
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
- постійний доступ
- можна проходити у будь-який час
- дистанційне навчання
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
- безкоштовний перегляд
- інтерактив зі спікером
- онлайн формат
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
Мета: продовжувати вчити чути і називати голосні, тверді і м'які приголосні звуки, розрізняти їх при ізольованому проголошенні в словах; визначати місце звука в слові (на початку, в кінці, в середині); проводити звуковий аналіз слова; закріплювати вміння ділити слова на склади; розуміти навчальне завдання і виконувати його; Розвивати фонематичний слух, пам'ять, логічне мислення, творче мислення, вміння висловлювати свою точку зору, інтонаційну виразність; свідомо приймати правила безпечної поведінки на занятті; спостережливість, увагу, наочно-образне мислення. Виховувати інтерес до заняття, бажання читати, пізнавати нове, організованість, цілеспрямованість.
Демонстраційний матеріал:
Скриня із 4-а кольоровими замками, кольорові ключі, коробочка, відео-листи від їжачка, яблука, картки для звукової схеми слова, музичний супровід.
Роздатковий матеріал:
Картинки: яблука та корзинки, грибочки та корзинки, набори для звукового аналізу, картинки для звукового аналізу: мак, слон, вікно.
ХІД:
Організаційний момент:
Вихователь: Діти, до нас сьогодні прийшов відео-лист на електронну адресу! Вам цікаво хто нам його відправив?(відповіді дітей) Мені також! Отож увага на екран (відео-лист від їжачка Хитрячка).
Відео-лист: «Дорогі діти групи «Бджілка! Я їжачок Хитрячок. Живу далеко-далеко у лісі. Якось сорока-білобока пролітала повз та розповіла, що у одному дитячому садочку живуть діти, дуже дружні, веселі та працьовиті. Мені захотілося з вами познайомитися. Але сам, нажаль, не зможу до вас потрапити через купу справ. Сорока говорила, що ви дуже любите пригоди та цікаві завдання. Тому я передав для вас скриню із подарунками, але щоб її відкрити потрібно відшукати від неї ключі. Гадаю, що вам вони сподобаються. Удачі!»
Вихователь: Ось це так! Ну, що, цікаво дізнатися, що знаходиться в скрині? Будемо шукати ключі? (відповіді дітей)
Основна частина:
Вихователь: Діти, скільки ключів нам потрібно відшукати? Так, вірно, чотири. А як ви гадаєте, яких кольорів мають бути ключі? Молодці, такого ж кольору, як і замки на скрині. Давайте уважно послухаємо їжачка, він нам розповість де шукати ключі. Увага на екран…
Їжачок: Любі малята, щоб відшукати ключі, вам потрібно розгадати загадки-підказки. А ось і перша підказка де шукати ключ! Він знаходиться там, про що йде мова в загадці:
Дуже я потрібна всім –
І дорослим, і малим.
Всіх я розуму учу,
А сама завжди мовчу. (Книга)
Вихователь: Молодці, це книга, а де у нас лежать книги? Так, у книжковому куточку. Ой, у нас так багато книг, цікаво, а як ми серед них відшукаємо ключ? (діти помічають серед книг коробочку) Можливо ось тут є ключ? Тут для нас завдання.
Дидактична гра «Назви місце звука у слові»
Вихователь: Діти, їжачок залишив у коробочці яблучка, але вони не прості. На кожному намальований малюнок. А ще є три корзинки на яких позначки, ось така означає, що звук у слові стоїть на початку, ось така – в середині слова, а ось ця – в кінці. А визначити ми будемо місце звука [О] у словах. Нам потрібно назвати слово, визначити місце звука у слові і покласти яблучко у відповідну корзинку (діти виконують завдання і отримують ключ).
Вихователь: Молодці, вирушаємо далі. Підказка номер 2. Увага на екран.
Їжачок: Любі малята, щоб відшукати другий ключ, вам потрібно відгадати другу загадку….
Замість справжньої дитини
Є у кожної дівчини.
Її пестять, одягають,
Спати ввечері вкладають.
І годують її смачно –
Дуже мамі вона вдячна! (Лялька)
Вихователь: Це лялька! Треба шукати там, де ляльки! (Діти дістають ключ у ляльок) А ключ-то непростий! На ньому завдання. Впораємося з цим завданням - замок відкриємо!
Дидактична гра «Визнач кількість складів у словах»
Вихователь: Діти, їжачок залишив для нас грибочки та ось такі корзинки. На грибочках зображенні малюнки, а на корзинках кружечки: один, два та три. Нам потрібно визначити скільки складів у кожному із слів та покласти грибочок у відповідну корзину. Якщо у слові два склади то кладемо грибочок у корзинку із двома кружечками. Діти, а як можна визначити кількість складів у слові?(відповіді дітей) Молодці! (діти виконують завдання та забирають ключ)
Вихователь: Молодці, другий ключ знайшли. Давайте шукати далі. Послухаємо їжачка, щоб дізнатися де його шукати. Увага на екран…
Їжачок: Любі діти, я дуже люблю веселитися та співати. Тому наступне завдання для вас: затанцюйте під мою улюблену пісеньку.
Фізкультхвилинка під музичний супровід (Н.Май «Їжачок»)
Вихователь: Молодці, третій ключ знайшли. Давайте шукати далі. Послухаємо їжачка, щоб дізнатися де його шукати. Увага на екран…
Їжачок: Любі діти, щоб отримати останній ключ, вам потрібно зробити звуковий аналіз слів. А яких саме відгадайте загадки:
Стебельце — шорстка драбинка,
У середині чорна вуглинка,
Пелюстки блискучі, як лак.
Це квітує… (Мак).
Здоровенний я на зріст,
Дуже довгий в мене ніс,
Весь я сірий, вайлуватий,
І не вмію я стрибати.
(Слон)
Світло в дім несе воно,
Називається... (Вікно).
Вихователь: Так діти, це слова: мак, слон та вікно (діти разом із вихователем виконують звуковий аналіз слів. Після отримують четвертий ключ)
Заключна частина:
Вихователь: Молодці, усі чотири ключі ми знайшли. Давайте разом відкриємо скриню та подивимось, що ж нам передав їжачок. (Діти підбирають ключі до замків відповідно до кольорів та відкривають скриню) Ой, подивіться це ж яблука. І тут ще є лист. Я вам зараз прочитаю: «Любі діти, якщо ви читаєте цей лист, то це означає, що ви виконали усі завдання та відкрили скриню. Я надіюсь, що вам сподобаються мої гостинці. Я дуже радий був з вами познайомитись. До нової зустрічі. Ваш їжачок Хитрячок»
Вихователь: Спасибі їжачку! Діти, скажіть, вам сподобалося сьогодні виконувати завдання? Що найбільше сподобалося? З виконанням якого завдання у вас виникли труднощі?
Ви всі молодці! З вашою допомогою можна відкривати будь-які замки!