Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?

header
  • збірник матеріалів
  • публікація на сайті genezum.org безкоштовна
  • заочна участь
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • постійний доступ
  • можна проходити у будь-який час
  • дистанційне навчання
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • безкоштовний перегляд
  • інтерактив зі спікером
  • онлайн формат
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
СКОРО

Тема:  «Одяг. Взуття»

Мета:

  • Уточнити та збагатити уявлення дітей про одяг та взуття.
  • Дати поняття узагальнюючого слова «одяг», «взуття».
  • Вчити диференціювати види одягу за порами року.
  • Розвивати експресивне мовлення.
  • Формувати навички утворення зменшувально-пестливої форми іменників
  • Виховувати інтерес до життя і праці дорослих, розширюючи і збагачуючи уявлення про трудові дії та результати праці. Підтримувати умови для формування інтересу на занятті, виховувати доброзичливе відношення один до одного, культуру спілкування, уміння слухати один одного.
  • Корегувати мовленнєву активність, слухове та зорову сприйняття, увагу, обсяги пам’яті.
  • Розвивати фізіологічне дихання, загальну та дрібну моторику.

Словник іменників: одежа, взуття, сукня, спідниця, брюки, колготки, шкарпетки, сорочка, шорти, чоботи, туфлі, тапочки, шарф, куртка, шапка, рукавиці, рукавички, капюшон.                       

Словник дієслів: надівати, взувати, застібати

Матеріали та обладнання: Скриня з зимовими і літніми речами, предметні картинки: шапка, кепка, панама, чоботи, черевики, валянки, сандалі, шуба, куртка, плащ. Картки для гри «Зайвий предмет». Іграшка сова, книжка «Загадки для дітей». Кольорові олівці, роздатковий матеріал до вправи «Розфарбуй і домалюй»

Хід заняття

  1. Організаційний момент.

Усміхнулись сонечку: «Здраствуй, золоте!»,
Усміхнулись квіточці: «Хай вона росте!»,
Усміхнулись дощику: «Лийся, мов з відра!»,
Друзям посміхнулися: «Зичимо добра!»

  1. Вступна частина.

Логопед: Любі діти, кожного ранку, збираючись до дитячого садка, ми вдягаємось. Хтось вже сам обирає собі одяг, а комусь допомагають батьки.  А чи всі знають що таке одяг? Навіщо він нам потрібен?

Так, вірно. Одяг захищає нас в холодну погоду, прикрашає нас.

Гра «У чому я вдягнений»

Логопед: Ось я беру у руки м’яч, і кажу на мені сьогодні сукня, а на тобі? Діти по черзі називають свій одяг. Сюрпризний момент. Діти , до нас завітала мудра сова.  Що це вона принесла? Книжку з загадками. Давайте їх відгадаємо! Відгадування загадок про одяг.

Два братики 
Не можуть розлучитися: 
Вранці в дорогу, 
Вночі - до порога.( Чоботи)

Входиш в одні двері, 
а виходиш з трьох.                                             
Думаєш, що вийшов,
а насправді зайшов. (Сорочка)

Не вдягають їх хлоп’ята,
мов принцеси в них дівчата.(Сукня)
На голову вдягаємо,

Вушка захищаємо. (Шапка)

Гра «Зайвий предмет» (З опорою на предметні картинки).

Головні убори (хустка, шапка, чоботи, кепка). Що зайве?

Верхній одяг (куртка, шуба, капелюх, пальто). Що зайве?

Нижня білизна (Труси, футболки, шкарпетки, шарфи.) Що зайве?

Логопед: Скажіть мені, будь ласка, а на яку частину тіла одягають шарф?                              

А чи знаєте ви у якої тварини найдовша шия? (Відповідь дітей.)

Так, У живафа. Ось яка історія трапилась з одним жирафом. Слухайте уважно і виконуйте разом зі мною.

Фізкультурна хвилинка

На базарі жираф (Стають на вшпиньки)

Вибирає теплий шарф. (Дивляться праворуч, ліворуч).

Переміряв чималенько – (Погладжують себе по шиї).

Всі шарфи коротенькі. (Розводять руки, імитуючи жест “на жаль”).

Є великі, (Руки у різнобіч).

Є маленькі (Долонька до долоньки).

Є широкі, (Руки у різнобіч).

 Є вузенькі, (Долонька до долоньки).

Є блискучі, наче змії, (Хвиля тілом, ліхтарики руками).

Та нема на довгу шию. (Розводять руки, імитуючи жест “на жаль”).

І, нарешті, в продавщиці

Він купив дві гострі спиці. (Рух ножиці).

І тепер собі жираф

Дома в’яже довгий шарф. (Рука за рукою зігнуті у ліктях, намотують ниточки).                   

Логопед: Зараз діти давайте розфарбуємо шарф  Жирафа

Вправа «Розфарбуй і домалюй»

Гра «Великий - маленький»

Спідницю одягають дівчата, а ляльці одягнемо маленьку …(спідничку)

Тато одягне шапку, а маленький хлопчик …(шапочку)

У мами туфлі, а у доньки …( туфельки)

У дідуся шкарпетки, а у хлопчика (шкарпеточки)

Гра «Прання».

П.п. - Стоячи, опустити руки вздовж тулуба. Підняти руки вгору - вдих. Нахилити тулуб вперед, опустити руки, потрясти кистями - видих.

Маму я свою люблю,

Я завжди їй допомагаю,

Я перу та полоскаю

З ручок воду отряхаю.

Гра «Розрізні картинки». Навчитися складати ціле з двох частин. Зібрати картинку «Сукня», «Пальто», розрізані на 2 частини.

Логопед: А чи не забули ви, малята, яка зараз пора року?

Так, вірно, осінь, а який одяг нам потрібен у холодну пору року?

Підсумок. Сьогодні ми з вами пригадали все, що нам відомо про одяг. І наприкінці нашого заняття я хочу запропонувати гру,  яка називається “Закінчи речення”. Я починаю, а ви закінчуюте:

Прокинувшись вранці одяг треба..
Якщо на одязі є ґудзики, їх треба..
Якщо є пояс або шнурочки, їх треба ..
Готуючись до сну одяг потрібно..
Щоб одяг нам довше слугував, за ним треба..
Який одяг треба носити взимку?
А влітку?