Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?
- збірник матеріалів
- публікація на сайті genezum.org безкоштовна
- заочна участь
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
- постійний доступ
- можна проходити у будь-який час
- дистанційне навчання
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
- безкоштовний перегляд
- інтерактив зі спікером
- онлайн формат
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
Тема: «Наш друг Афлатунчик» (техніка «відбиток»)
Програмовий зміст: Формувати в дітей знання про нетрадиційну техніку зображувальної діяльності – «відбиток», її особливості. Вчити поєднувати кольори задля естетичного вигляду зображення. Закріплювати вміння згинати аркуш паперу навпіл. Вправляти в орієнтуванні на аркуші паперу. Розвивати індивідуальність мислення, уяву. Виховувати самостійність, старанність, охайність.
Матеріали: фарби, пензлі, аркуші паперу, зразок, серветки для промочування пензля, серветки для рук, Афлатун.
Хід заняття:
Вихователь: Діти, ігри ми скінчили грати, час заняття починати!
Вихователь: Сідаймо всі хутчіш на свої місця. Давайте закриємо оченята, розслабимо своє тіло і поринемо в чарівну і невідому нам країну. Уявіть, що ви знаходитеся в царстві, де багато різнобарвних рослин: зелених, жовтих, рожевих, помаранчевих. Квіти мають такий ніжний і чаруючий аромат, що жителям важко пройти повз них. Всі мешканці цієї країни чемні, ввічливі, дружні і завжди веселі, адже дотримуються усіх правил безпеки, ніколи не бешкетують, допомагають один одному. Мешканці дивної країни впевнені, що ні вогонь, ні вода, ні стихії повітря і землі їм не зашкодять, бо економно і правильно використовують усе, що пропонує їм природа. А царем у цій країні є Афлатун.
(Вихователь непомітно вносить у групу Афлатуна)
Вихователь: Відкривайте свої оченята, подивіться, до нас із вами завітав гість, Афлатун – цар тієї чарівної країни, у яку ми поринули. Як ви гадаєте, чому він до вас завітав?
Діти: Погратися, розповісти казку, навчити малювати і т. д.
Вихователь: Афлатун прибув до нас із однією метою – навчити вас малювати різними способами. І сьогодні він підготував для вас незвичайну роботу.
Афлатунчик – молодець,
Має фарби й олівець.
З дітками ти подружись,
Малювати їх навчи.
Вихователь: Перед тим, як цар казкової країни розповість, що сьогодні будемо малювати, він хоче пограти з вами гру «Так чи ні». Готові відповідати?
Діти: Так!
Вихователь: Тоді, будьте уважні!
Дидактична гра «Так чи ні»
(Діти дають відповіді на запитання одним словом «Так» або «Ні»)
- Сонце можна намалювати долонькою? (Так)
- Діти не можуть малювати на мокрому папері? (Ні)
- Паличкою можна намалювати що завгодно? (Так)
- Щоб намалювати картину людям не обов’язково мати пензлик? (Так)
- Можна куштувати фарби на смак? (Ні)
- Щоб вийшов кращий малюнок потрібно розім’яти пальчики? (Так)
Вихователь: Добре впоралися, молодці! А ще Афлатун дуже любить компліменти. Давайте його порадуємо. Нехай кожний із вас висловить свою думку про гостя.
Діти: Афлатун добрий, щирий, схожий на вогник, палаючий тощо.
Вихователь: Молодці! Гарно виконали завдання. Казковий цар готовий відкрити вам свою таємницю. Він мені повідав, що у їхній країні малювати вміє лише він. Усім жителям малює портрети, пейзажі, а його намалювати ніхто не може, тому й хоче попросити вас намалювати його портрет. Діти, скажіть, будь ласка, що таке портрет?
Діти: Портрет – це зображення обличчя людини.
Вихователь: Так, правильно. Але ж, давайте розглянемо нашого гостя. Чи можемо ми виділити, де в нього голова, шия чи тулуб?
Діти: Ні.
Вихователь:То як же нам бути?
Діти: Намалюємо його повністю!
Вихователь: Хлопці і дівчата, для того, щоб добре працювалося, давайте зробимо фізкультхвилинку. Вставайте всі колом, будь ласка, і повторюйте рухи за мною.
Фізкультхвилинка:
Ми в пожежників пограємо,
Швидко шланги розмотаємо.
(Колові рухи руками)
Ось, вогонь у нас горить,
Будемо його гасить.
(Імітують «гасіння пожежі»)
А тепер ми присідаємо,
Під стільці заглядаємо.
(Присідають, повертаючись в боки)
Весь вогонь ми загасили,
на стільці швиденько сіли.
(Присідають)
Все як треба ми зробили –
Відпочинок заслужили.
(Сідають на місця)
Вихователь: Діти, сьогодні ми будемо малювати незвичним способом, який називається відбиток. Чи знає хтось із вас, що це?
Діти: Ні!
Вихователь: Малювати відбитком легко. Для цього необхідно скласти аркуш паперу навпіл, потім його розгорнути і на одній із половинок нанести фарбу так, щоб утворювалося певне зображення. Після чого знову згорнути аркуш паперу і притиснути його рукою. Ось і все. Коли відкрити листок, то побачимо там готовий малюнок, який виглядає однаково на двох половинках.
Вихователь: Цікаво спробувати?
Діти: Так!
Вихователь: Тоді слухайте і дивіться на дошку.
Пояснення:
- Для початку згинаємо аркуш навпіл.
- Розгортаємо його.
- На одній із частинок малюємо половинку вогника, адже, як ми зазначали, Афлатун на нього дуже схожий. Для цього використовуємо різні фарби – жовту, помаранчеву, червону, коричневу.
- Знову складаємо листок навпіл.
- Відкриваємо. І в нас вийшов Афлатун.
- Але йому не вистачає очей, посмішки, рук і ніг. Тому чекаємо, доки наш відбиток підсохне і домальовуємо всі необхідні елементи. Очі схожі на овали, посмішка – на криву лінію, руки – на дві дуги, а ноги – на дві смужки.
Вихователь: Діти, чи запам’ятали ви, що за чим малювати?
Діти: Так!
Вихователь: Давайте повторимо.
(Діти повторюють послідовність дій)
Вихователь: Сідайте за столики, все необхідне перед вами. Підкачайте свої рукава і можете розпочинати роботу.
(Діти працюють. Вихователь допомагає при необхідності, нагадує послідовність дій)
Вихователь: Діти, давайте зробимо виставку ваших робіт, розкладіть їх на столі. Станьмо всі півколом. Ну ж бо, скажіть мені, як називається спосіб малювання, який ми сьогодні використовували?
Діти: Відбиток.
Вихователь: Так. А яка робота вам подобається найбільше і чому?
(Діти вказують на найкращий малюнок)
Вихователь: А яка робота є найменш вдалою і чому?
(Діти обговорюють найменш вдалий малюнок)
Вихователь: Я сподіваюся, що ті, в кого не дуже вийшли малюнки на наступний раз будуть стараннішими. А наш гість Афлатун дякує вам за чудові портрети. (Афлатун залишає групу)