Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?

header
  • збірник матеріалів
  • публікація на сайті genezum.org безкоштовна
  • заочна участь
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • постійний доступ
  • можна проходити у будь-який час
  • дистанційне навчання
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • безкоштовний перегляд
  • інтерактив зі спікером
  • онлайн формат
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
СКОРО

Мета заняття: закріплювати знання дітей про число і кількість; розвивати вміння з’ясовувати місце того чи іншого числа в ряду за співвідношенням один до одного; розвивати логічне мислення, увагу, мілку моторику пальців, мовлення; розвивати вміння вистроювати логічну ланцюжок за певними ознаками: кольором, формою, величиною; вчити викладати геометричні фігури за певною послідовністю; переносити зображення з картинки, викладати кольорові палички; вчити оперувати цифрами, розв’язувати логічні задачі, визначати суміжні числа; вчити дитину думати, зосереджуватись, виявляти інтерес до логіко-математичних ігор; виховувати уважність, цілеспрямованість, зацікавленість у виконанні завдання.

Хід заняття

Діти з вихователем заходять до групи. Вихователь звертає увагу дітей, що присутні гості.

Вихователь.  Діти, давайте привітаємось з нашими гостями!

Діти. Добрий день!

Потім діти та вихователь проходять до екрану. На екрані з’являється зображення листа, королеви, замку, квітки (1 слайд)

Вихователь. Діти, подивіться, сьогодні ми отримали незвичайного листа. Цей лист потрапив до нас, з невідомої країни. Давайте послухаємо його. Воно вміє говорити саме. Хто ж нам його надіслав? Цікаво!

Лист:

«Добрий день діти! Я – Королева незвичайної країни, там багато геометричних фігур, цифр, задач. Знаю, що ви дуже розумні, кмітливі дітки, тому я вас запрошую до себе в гості. Але перш, ніж потрапити до мене вам потрібно пройти через чарівні зупинки. В цьому вам допоможе мій подарунок – чарівна квітка. На кожній пелюстці буде завдання, яке ви маєте виконати. Виконавши їх ви отримаєте талісмани, які допоможуть вам дізнатися назву моєї країни.

Бажаю вам успіху! З повагою королева!»

Вихователь показує дітям квітку. Кожна пелюстка пронумерована, та на звороті написана назва.

Вихователь. Ось, діти, ця чудова квітка, з незвичайної країни! Ну, що вам цікаво, яку назву має країна?

Діти. Так! Цікаво!

Вихователь. Давайте відірвемо першу пелюстку. Та дізнаємося, яке завдання нам потрібно виконати. Яку пелюстку нам потрібно взяти першу? Під яким номером?

Діти. Під номером 1.

Пелюстка №1 «Розумна»

Вихователь відриває першу пелюстку, та читає назву.

Вихователь. Пелюстка під назвою «Розумна». Діти, королева хоче дізнатися які ви розумні та кмітливі, і чи вмієте ви відгадувати логічні задачки та уважно слухати. Вона вам приготувала багато цікавих задачок. Я вам буду читати, а ви уважно слухайте та відповідайте. Домовились?

Логічні задачки:

Вихователь читає дітям логічні задачки. Коли діти відповіли на всі питання, вихователь вручає перший талісман. Звертає увагу, що на звороті є перша літера.

(2 слайд) На екрані з’являється перша пелюстка з цифрою 1, та зірочка з літерою.

Вихователь. Діти, наступну пелюстку яку зірвемо?

Діти. Пелюстку під номером 2.

Пелюстка № 2 «Кольорова»

Вихователь зриває другу пелюстку, та читає назву.

Вихователь. Діти, ця пелюстка називається «Кольорова». Знову королева хочу з вами пограти, та дізнатися як ви вмієте викладати парканчик. Але цей парканчик буде незвичайний. Ви повинні викласти його з лічильних паличок, а в цьому вам допоможуть карточки-зразки. Подивіться уважно та на столиках викладіть такі самі парканчики з паличок, як на ваших карточках.

Діти виконують завдання за столами. Після, отримують талісман з літерою.

(3 слайд) На екрані з’являється друга пелюстка з цифрою 2, та зірочкою з літерою.

Вихователь. Ось ви і впорались з другим завданням. Молодці! Ну, що будемо відривати наступну пелюстку?

Діти. Так!

Пелюстка № 3 «Цифрова»

Вихователь бере третю пелюстку, та читає назву.

Вихователь. Ця пелюстка називається «Цифрова». Діти, погляньте  які гарні квіточки виросли. Але це квіти не прості, у кожної своє завдання. Давайте розділимось на дві команди, та кожна команда виконає своє завдання. Перша команда буде знаходити сусідів числа, а друга знайде пропущене число.

Діти виконують завдання, кожен говорить, що він мав зробити, та показує свою роботу.

Вихователь. Молодці, ви впорались з завданням, то і отримуєте третій талісман з третьою літерою.

Після виконання завдання вихователь вручає третій талісман з літерою.

(4 слайд) На екрані з’являється третя пелюстка з цифрою 3, та зірочкою з літерою.

Вихователь.  Ну, що  ви не втомилися? Будемо відривати наступну пелюстку? Під  якою цифрою на потрібна пелюстка?

Діти. Під цифрою 4.

Вихователь. Молодці!

Пелюстка № 4 «Розважальна» (фізкультхвилинка)

Вихователь відриває пелюстку під номером 4, та читає назву.

Вихователь.  Діти, ця пелюстка називається «Розважальна». Я гадаю, що нам потрібно трішки відпочити. До нас завітали незвичні гості. Подивіться на екран.

На екрані з’являється (5 слайд) відео. Дівчатка танцюють, а діти повторюють за ними рухи.

Після фізкультхвилинки вихователь дає талісман з літерою.

Вихователь. За те, що ви так вправно повторювали все, що вам показували дівчатка, отримуйте наступний талісман.

Вихователь дає дітям четвертий талісман з літерою.

(6 слайд) На екрані з’являється четверта пелюстка під номером 4, та зірочка з літерою.

Вихователь. Скільки в нас залишилось пелюстків?

Діти.  Залишилось 2 пелюстки.

Вихователь. Під яким номером нам потрібна наступна пелюстка?

Діти.  Під номером 5.

Пелюстка № 5 «Геометрична»

Вихователь відриває пелюстку та читає назву «Геометрична».

Вихователь. Дітки, ця пелюстка має назву – геометрична. Мабуть королева хоче вам дати завдання з геометричними фігурами? Але ж ми з вами розумні, і знаємо всі геометричні фігури. Так?

Діти.  Так!

Вихователь.  І з цим завданням ми теж справимось, так?

Діти.  Так!

Діти виконують завдання за столами. Викладають карточки з геометричними  фігурами у пусті місця, у свої планшети, за зразком.

Коли друге завдання виконано, вихователь вручає п’ятий талісман з літерою. (7 слайд) На екрані  з’являється пелюстка під номером 5, та зірочка з літерою.

Вихователь.  Ось і залишилась перша пелюстка. Так дітки?

Діти.  Ні.

Вихователь.  Чому, це не перша?

Діти.  Це, не перша пелюстка, а остання.

Вихователь.  Правильно, молодці! Так, під яким номером залишилась остання пелюстка?

Діти.  Пелюстка під номером 6.

Вихователь відриває останню пелюстку і читає назву.

Пелюстка №6 «Логічна».

Вихователь.  Остання пелюстка називається – логічна. Королева хоче дізнатися, як у вас розвинене логічне мислення, які ви уважні та кмітливі. Давайте підійдемо до екрану та подивимось, яке останнє завдання на нас чекає.

(8- 18 слайд) На екрані з’являються слайди з різними логічними завданнями: що зайве?, чим відрізняється?, знайди відмінності, що  переплутав художник?

Вихователь. Ось які ви молодці! Ви впорались і з останнім завданням. Тримайте останній талісман.

Після виконання завдання вихователь дарує останній талісман з літерою.

(19 слайд) На екрані з’являється пелюстка з цифрою 6, та зірочка з літерою.

Вихователь.  Ось діти ми з вами і виконали всі завдання, та зібрали всі талісмани. Тепер нам потрібно дізнатися, яку назву має незвичайна країна. Давайте будемо викладати талісмани за кольором. Я вам називаю номер пелюстки, а ви знаходите талісман також кольору, як ця пелюстка, та чіпляєте талісман на магнітну дошку. І подивимось що в нас вийшло.

Діти викладають з талісманів слово «ЛОГІКА».

(20 слайд) На екрані з’являється слайд з усіма пелюстками та правильною назвою міста.

Вихователь. Діти подивіться в нас з вам так само вийшло?

Діти. Так, усе правильно.

(21 слайд) Поява королеви на екрані.

Королева – Молодці, діти! Ви впорались з усіма завданнями, та зібрали всі талісмани. Ви дізналися, як називається моє місто? Моє місто називається «ЛОГІКА». Мені було дуже приємно, що я з вами познайомилась. Що ви такі розумні та кмітливі. Чекаю вас в моєму королівстві. До зустрічі мої малята!

Вихователь дякує королеві, та звертається до дітей.

Вихователь. Ось і закінчились наша цікаві пригоди. Ми відгадали назву міста. Погляньте на ці двері.

Вихователь вказує на двері на яких є назва «МІСТО ЛОГІКА».

Вихователь. Ось це загадкове місто, де багато цифр, фігур та задач. Вам хочеться до нього потрапити?

Діти. Так!

Вихователь. Тоді скоріше ходімо! На нас чекає королева!

Вихователь з дітьми відкриває двері та виходять з групи.

Заняття закінчено.