Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?

header
  • збірник матеріалів
  • публікація на сайті genezum.org безкоштовна
  • заочна участь
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • постійний доступ
  • можна проходити у будь-який час
  • дистанційне навчання
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • безкоштовний перегляд
  • інтерактив зі спікером
  • онлайн формат
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
СКОРО

Мета: розвивати фантазію, зв'язне мовлення, уміння міркувати, почуття відповідальності за свої вчинки, відчуття захисту, підтримки.   
Виховувати доброзичливі взаємовідносини, бажання вчитися, любов до своїх ближніх, негативнее ставлення до будь яких форм насильства.
Продовжувати знайомити дітей з їхніми правами на прикладах казок та та з допомогою знаків- символів. Учити дітей свідомо оцінювати ситуацію, аналізувати вчинки казкових героїв.

Матеріал: маски казкових героїв, костюм Червоної Шапочки, кольорові олівці, папір, умовні знаки, картинки, м'ячик.

Хід заняття

Вихователь:

Станьте, дітки всі тихенько
Спинки підтягніть рівненько,
Один одному всміхніться
І до мене поверніться.

-У мене в руках чарівна скринька, в ній – найцінніший скарб планети Земля. Якшо ви хочете побачити цей скарб, то можете зазирнути на дно скриньки, але нікому не кажіть кого ви там побачили доти, доки всі діти не заглянуть. Домовились?

(Діти по черзі зазирають у скриньку)

-Кого ви бачили в чарівній скринці? Так, ви побачили себе в чарівному дзеркалі. Людина – це найцінніший скарб. Кожен з вас – особистість, і сааме такої людини, як ви, на білому світі немає і не буде.

Ти знаєш, що ти людина?
Ти знаєш про це чи ні?
Усмішка твоя – єдина,
І очі твої – одні.

-Діти – це найбільше багатство. Ви маєте такі самі права, як дорослі. А що таке право? Право – це певні можливості, які потрібні для того, щоб жити та дорослішати.

А які ви знаєте права?

Гра «Назви права» - Ти котись, веселий м'ячик, швидше, швидше по руках. У кого лишився м'ячик, той розказує права.

Листоноша сьогодні приніс нам запрошення вирушити у подорож по правовій країні.

Перша зупинка: Кожна дитина має право на життя.

Вихователь: Подивіться, хто до нас завітав! (Колобок вітається. Каже, що він ледве втік від Лисички. Діти запрошують Колобка сісти.)

Колобок: Щось у мене одні неприємності.

Вихователь: Діти, пригадайте, як Колобок опинився в лісі? Чи просив він дозволу піти в ліс погуляти? Чи правильно зробив Колобок? Як звірі зустрічали Колобка? Що він їм казав?

Давайте змінимо казку і врятуємо Колобка. Ми навчимо його, як треба було зробити, щоб не трапилося з ним біди, а Лисичці розкажемо, в чому її провина. Як ви думаєте, хто би міг допомогти Колобкові в лісі? Може, в нього є друзі? Може, це пташки, і вони бачили, як Колобок котився лісом, зустрічався зі звірами, з Лисичкою.

(Розповіді дітей)

Вихователь: Колобочку, ще ми тебе хочемо попередити, щоб ти був дуже обережним при зустрічі з Лисичкою. Діти, допоможіть Колобкові прийняти правильне рішення при зустрічі з Лисичкою. (Діти радять Колобкові не сідати на язик Лисичці, покликати на допомогу своїх друзів або бабу й діда та ін.)

Колобок: Дякую, діти, за пораду. У новій казці я покличу на допомогу свого друга – пса Рябка. Він мені допоможе.

Пес Рябко до Лисички:

Гав, гав, гав! Знов забрела
Ти до нашого села.
Колобка ти ображала?
Бачу, очі вже сховала.
Кажи всю правду – признавайся!
А завинила – вибачайся.

Лисичка:  Любий песику, чому
Так сердишся на куму?
Колобка не ображала,
Це я так з ним жартувала.

Рябко: В цьому лісі всі звірята
Дуже добрі друзі.
Від них тобі перепаде,
Звісно, по заслузі.
Носом чую я брехню,
Я тебе, руда, зловлю!

(Лисичка відстрибує, плаче.)

Лисичка: Тепер в лісі я одна,
І самотня, і сумна.
Дуже хочу друзів мати,
Більш не буду хитрувати.
Вибачте мені, будь ласка,
Знаю я, що зле чинила,
Співжиття закон завчила.

Колобок: Ти не плач, руда Лисичко,

Будем друзями, сестричко!

Рябко:     Якщо капості забудеш
І робити зла не будеш.
А іще запам’ятай:
Поважати треба інших,
Як себе, і навіть більше.

Вихователь: А ще, Лисичко, запам’ятай: все, що є на світі, має право на життя, жодна дитина не може бути скривджена будь-ким. Правда, діти? Ось послухай вірш:

Дитина:  І дорослий, і дитина,
І пташина, і тварина,
І метелик, і жучок,
І маленький будячок –
Всі, хто є на білім світі,
Мають право бути й жити!

Друга зупинка: Всі діти мають право на лікування.

Лікар Айболить: Добрий день, доброго вам здоров'я, діти. З чим ви до мене завітали?       Що у вас болить? Не турбуйтесь, полікую всіх вас вмить!

Вихователь: У нас всі діти здорові, але просимо у тебе поради, щоб не захворіти. Лікар: Я дуже радий, що діти здорові. Напевно, ваші діти розумні і вміють оберігати своє здоров'я.

Всім відомо – це чудово,
Коли кожен з нас здоровий,
Треба тільки знати,
Як здоровим стати.

Вихователь: Діти, хто скаже, де народжується здоров'я? (У чистоті). Правильно, а що живе там, де брудно? (різні мікроби, які ведуть до хвороби). Що таке мікроби?

Лікар: Це маленькі злодіяки,
Хулігани, розбишаки,
Що живуть усюди,
Де є повно бруду:
І в болоті, і в грязюці,
У смітті, та у пилюці,
Під брудними нігтями,
Пазурами, кігтями.

Той, хто руки не помиє,
Їх ковтне, та захворіє.
І тому, малята,
Слід вам пам’ятати:
Будете купатися,
І з милом вмиватися,
Повтікають злі мікроби,
Разом з ними всі хвороби!

Фізкультхвилинка: Цвіт із липи ми зривали
У торбиночку складали
Потім з нього чай варили
І ніколи не хворіли.
Раз здорові всі малята,
То почнемо танцювати.
Сіли, встали, покружляли
І на місці пострибали.

Третя зупинка : Всі діти мають право на освіту.

Вовк: Здраствуй  Шапочко Червона,
А чому це ти не вдома?

Ч.шапочка:Поспішаю на гостини,
У бабусі іменини.

Вовк: Довго будеш ти блукати,
Краще слухай Вовка-брата.
Я тобі допоможу,
Шлях коротший покажу.

Червона Шапочка:  

Не підманеш Вовче – брате,
Бо умію я читати.
В мене книжка є «Казки»,
Їх читаю залюбки.

Вовк: Що, що, що? Вмієш читати?
Може, вмієш ще й писати?
Хто дозволив це робити?
Треба все заборонити!                 

Червона Шапочка: Як це заборонити? Ти що, не знаєш, що всі діти мають право на освіту, на навчання, і ніхто не може заборонити дітям вчитися!

Вовк: А що, у дітей ще й права є?

Червона Шапочка: Звичайно! Вовче-брате, бачу  - ти нічого не знаєш! І в тебе є таке право!

Вовк: Дякую, що підсказала, я обов’язково скористаюся цим правом і піду навчатися до школи.

Червона Шапочка: На здоров’я. Щасти тобі, Вовчику-братику. До побачення.

Четверта зупинка: Всі діти мають право на житло.

 Вихователь: Діти, сьогодні до нас завітали казкові герої. Послухайте, як жваво вони розмовляють. Зараз ми здогадаємося, з яких вони казок.

(Коза-Дереза страшить дітей, співає пісню Кози із казки “Коза-Дереза”. Лисичка співає пісню “Я лисичка, я сестричка”.)

Чи впізнали ви, діти, цих героїв? З яких вони казок? (Вихователька звертається до Кози та Лисиці.)

- А чому це вам так весело?

Коза: Ви що, не знаєте? Ми дуже сміливі, страшні і в нас уже є своє житло. Ми його силою відібрали від Зайчика.

Лисиця:   Ось, які ми молодці,
Ось, які ми сильні,
Слабших ображаєм,
Тому й житло маєм.

Вихователь: Ой, що ви говорите! Це ви молодці? Ви розбійники, а не молодці! Послухайте, що діти думають про вашу поведінку. Діти, чи пригадуєте, що трапилося в казках “Коза-Дереза” та “Зайчикова хатка”? Чи правильно, чи добре вчинили Коза та Лисиця? Як можна назвати подібний вчинок? (поганий, несправедливий, злий). Ви схвалюєте чи засуджуєте вчинок Кози та Лисиці?

Діти, це не просто поганий вчинок. Це – злочин. Запам’ятайте, вони не мали права виганяти Зайчика з його будинку. Ми з вами теж маємо своє житло. Хто розкаже про своє житло? (Розповіді дітей). Кожна людина, і навіть дитина має право на своє житло. Кожна людина має почуватися вдома безпечно. Ніхто не має права пошкодити чи відібрати від інших житло, ображати когось.

Діти, чи буває так, що ви залишаєтеся вдома самі? Хто знає, як треба поводитися, якщо ви вдома самі? (Не включати електричні прилади, не лізти до газу, нікому не відкривати двері). А якщо випадково трапилося якесь нещастя, що треба робити? (Кликати на допомогу сусідів, уміти зателефонувати до пожежної охорони – 101, до міліції – 102 та викликати швидку допомогу – 103).

(Діти сідають за столи)

Практична діяльність дітей: підібрати умовні знаки по картинках;

намалювати малюнок відповідно до умовного знаку (по підгрупах).

Підсумок.

- Чи сподобалася вам наша подорож по правовій країні?
- Що нового ви дізналися?
- Для чого людям права?
- Чи можна їх порушувати?
- Куди б ви ще хотіли подорожувати?...