Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?

header
  • збірник матеріалів
  • публікація на сайті genezum.org безкоштовна
  • заочна участь
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • постійний доступ
  • можна проходити у будь-який час
  • дистанційне навчання
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • безкоштовний перегляд
  • інтерактив зі спікером
  • онлайн формат
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
СКОРО

Мета: продовжувати формувати уявлення дітей про Космос як простір, що існує за межами планети Земля, про супутник Землі – Місяць, про планети Сонячної системи. Удосконалювати навички роботи з рахувальними кольоровими паличками Кюізенера. Закріплювати вміння дітей відбирати палички потрібного кольору та числового значення за словесною вказівкою вихователя; вправляти в орієнтуванні в просторі (зліва, справа). Систематизувати знання про об’ємні та площинні геометричні фігури. Удосконалювати навички прямої та зворотної лічби. Закріплювати склад чисел в межах 10. Формувати вміння розв’язувати приклади та задачі на додавання і віднімання. Розвивати логічне мислення, зоровий окомір, слухову пам’ять. Виховувати інтерес до заняття, дружні стосунки між дітьми, звичку спільно працювати і досягати успіхів.

Матеріал: презентація про Космос (запуск ракети, політ над Землею, зображення Місяця, звуковий запис голоса Астероїда, космічна музики, математичні задачі); картки для маршруту; плоскі та об’ємні зображення планет; об’ємні зірочки; об’ємні та плоскі геометричні фігури; картки з зображенням будинків; набір кольорових паличок; набір цифр і знаків; значки з зображенням Космосу.

Хід заняття

Вихователь. Добрий день, діти! Сьогодні я запрошую вас до подорожі, але вона буде не звичайна, а космічна. Ви будете космонавтами, а я капітаном корабля. Ви згодні? Але спочатку давайте пригадаємо:

- Що таке Космос? (Космос це простір з небесними тілами за межами Землі.)
- А що таке Сонячна система? (Сонце і планети, що рухаються навколо Сонця.)
- Назвіть планети Сонячної системи.( Земля, Марс, Венера, Плутон, Юпітер,   Уран, Меркурій ,Сатурн, Нептун).
- На якій планеті ми з вами живемо? (На планеті Земля).
- На чому можна полетіти в Космос? (На ракеті, зорельоті, космічному кораблі).                                                                                                 

Пропоную сьогодні полетіти на ракеті, яку ми побудуємо з геометричних фігур.

(Діти будують ракету з об’ємних і плоских геометричних фігур).

Вихователь. Яка гарна у нас вийшла ракета . Ну ж бо, глянемо, з яких об’ємних фігур побудована ракета? Скільки циліндрів? Скільки конусів? Якого вони кольору, розміру? Які плоскі геометричні фігури ви  обрали? Скільки їх ? Якого вони кольору? Молодці, займаємо місця в ракеті. (Діти сідають на подушечки один біля одного).

Вихователь. Діти, а ви знаєте, що космонавти завжди  в політ до Космосу беруть з собою карту космічного маршруту. Давайте і ми складемо карту нашого маршруту.

Д/Г « Склади маршрутну карту»:

Спочатку ми полетимо на Місяць. Візьміть Місяць і покладіть навпроти літери « О» під цифрою, яка стоїть між цифрами 4 і 6. Під якою цифрою ви поклали Місяць? ( Під цифрою 5). А далі ми відвідаємо Венеру. Візьміть Венеру і покладіть навпроти літери «О» під цифрою, яка більше від 6 на 1.Розмістіть планету Сатурн навпроти літери «У» під цифрою, яка більше від 7 на 1. Покладіть планету  Нептун  навпроти літери «А» під цифрою, яка менше від цифри 3 на 1. Покладіть планету Уран навпроти літери «У» під цифрою, яка означає кількість сонечок на небі. Покладіть Плутон навпроти літери «У» під цифрою, яка стоїть між цифрами 3 і 5.

Вихователь. Молодці, діти, карта нашого маршруту готова, то ж вирушаємо в Космос! Починаємо відлік у зворотньому напрямку: 10, 9, 8, 7….. Пуск!

(На екрані з’являється відео з польотом  ракети і видом Землі ).

Вихователь. Діти, погляньте це ми з вами летимо і все далі й далі віддаляємось від Землі. Подивіться, який вигляд має наша Земля з далекого Космосу. Яку форму має наша планета? (Форму кулі). Здається ми наближаємось до якогось небесного тіла.

(На екрані з’являється зображення Місяця).

Вихователь. Діти, що це за небесне тіло? (Місяць). Так, це Місяць. Увага! Здійснюємо посадку на Місяць. ( Діти встають і підходять до зони з Космосом). Погляньте, як тут гарно. Ой, здається, ми тут не одні, хтось сидить на камінцях. Добрий день незнайомцю!

Інопланетянка Лунтіна. Добрий день (промовляє засмучено). А ви хто такі?

Вихователь. Ми земляни, прилетіли до Космосу, щоб побачити планети Сонячної системи і ще більше цікавого дізнатися про Космос.

Лунтіна. А я Лунтіна – жителька Місяця.

Вихователь. Лунтіна, а чому ти така засмучена, що трапилось?

Лунтіна. Діти, у нас на Сонячній системі трапилась біда, з орбіт зникли  планети.

Вихователь. Діти, подивіться і справді тут не вистачає планет. Які планети тут є? Скільки їх? Яких не вистачає? ( Венери, Сатурна, Урана, Нептуна, Плутона).

Лунтіна (плаче). Що ж тепер робити, де їх шукати?

Вихователь. Не засмучуйся, Лунтіно, у нас діти дуже розумні і дружні і допоможуть знайти загублені планети.

(Чути голос Астероїда).

Астероїд. Ха-ха-ха! Розумні і дружні вони! Пошукайте тепер планети! Ви їх ніколи не знайдете, бо я їх сховав. Я великий і могутній Астероїд! Я не люблю гостей, та ще й розумних і дружних. Я у Космосі самий розумний! Але якщо ви хочете, щоб я повернув планети– доведіть мені, які ви насправді розумні і виконайте 5 моїх завдань, які я залишив на зірочках з цифрами. Але цифри на зірочках не звичайні, вони зашифровані кольоровими паличками від 1 до 5. Ха-ха-ха! Спробуйте знайти зірочки з цифрами і виконати завдання!

Вихователь. Ми з дітками виконаємо всі завдання. Так, діти? Малята, в Космосі все незвичайне  і навіть цифри, але ми з вами знайомі з такими кольоровими цифрами. Давайте пригадаємо, яка паличка позначає цифру 1. Так, це біла паличка. Ви бачите зірочку з кольоровою цифрою 1? Тоді йдемо до зірочки.

Слухайте: Завдання під № 1: гра «Покажи кольорове число»

  • Діти, я вам буду називати цифру, а ви повинні знайти і показати паличку, яка позначає це число.
  • Покажіть паличку, яка позначає число 5, 9, 2 (жовта, синя, рожева).
  • Покажіть паличку, яка більше від числа 5 на 1(фіолетова).
  • Покажіть паличку, яка стоїть справа третьою( чорна).
  • Покажіть паличку, яка стоїть зліва четвертою( червона).
  • Покажіть паличку, яка менше від числа 7, але не фіолетову і не червону ( жовта).

Лунтіна. Молодці, діти, ви виконали перше завдання.

Астероїд. Добре, це завдання ви виконали, бо воно було не дуже складне. Забирайте одну планету, але попереду вас чекає складніше завдання.

( Астероїд повертає планету Венера).

Вихователь. А зараз шукаємо зірочку з кольоровою цифрою 2.

Завдання№2: « Космічні приклади»

(Вихователь показує дітям приклади , а діти розв’язують їх за допомогою паличок і позначають цифрами, і знаками.)

Лунтіна. Ой молодці, діти, і з цим завданням впорались.

Астероїд. І це завдання ви виконали, ну що ж забирайте ще одну планету.(Повертає планету Сатурн).

Вихователь. Ну а ми шукаємо наступне завдання на зірочці з кольоровою цифрою 3. Якого вона кольору? (Блакитного).

Вихователь. Дивимось на  Завдання№3: «Космічна розминка».

(Діти під космічну музику виконують вправи, Астероїд повертає планету Уран).

Вихователь. Шукаємо зірочку з цифрою 4. Завдання№ 4- Д/г «Побудуй будинок».

(Діти викладають будиночки з кольорових паличок і визначають склад числа).

Астероїд. І це завдання ви виконали, забирайте ще одну планету!(Повертає планету Нептун).

Вихователь. Шукаємо останню зірочку під номером 5

 Завдання№5: « Космічні задачі».

  • На космічному кораблі було 5 космонавтів, 2 космонавта вийшли у відкритий космос. Скільки космонавтів залишилось на кораблі?
  • На планету Марс вилетіло 3 ракети і 3 космічні кораблі. Скільки всього космічного транспорту прилетіло на Марс?
  • Космонавтам пошили 8 скафандрів. Три скафандри залишилось. Скільки космонавтів полетіло в Космос?

Астероїд. І це завдання ви виконали! Добре, забирайте останню планету. Ви переконали мене, що всі ви насправді розумні і дружні, а ось зі мною ніхто не хоче дружити.

Вихователь. Астероїде, стань добрим , не знищуй  планети та зірочки і всі з тобою будуть дружити.

Астероїд. Я хочу бути добрим і хочу з усіма дружити.! Я обіцяю, більше ніколи не буду завдавати планетам шкоди. Дякую вам, за те, що навчили мене бути добрим. До побачення, прилітайте ще до нас в гості!

Лунтіна. І я вам дякую, діти, за допомогу, а на згадку про нашу зустріч я вам дарую ось ці космічні значки.

Вихователь. Дякуємо тобі, Лунтіно, а нам вже час повертатися на свою рідну Землю. До побачення! Займаємо місця в нашій ракеті.

(Звучить космічна музика, діти повертаються на Землю).

Вихователь. Діти, вам сподобалась наша космічна подорож? Давайте пригадаємо, з ким ми зустрілися? Які вам сподобалось виконувати завдання. Ви мені дуже сподобались. Кожен з вас був розумний, кмітливий, уважний, розсудливий, а саме головне, що всі ви були дружними. Саме ваша дружба допомогла врятувати планети.