Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?
- збірник матеріалів
- публікація на сайті genezum.org безкоштовна
- заочна участь
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
- постійний доступ
- можна проходити у будь-який час
- дистанційне навчання
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
- безкоштовний перегляд
- інтерактив зі спікером
- онлайн формат
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
Урок – живий квест (7 клас)
Квест - це ігрова технологія, яка має чітко поставлене дидактичне завдання, ігровий задум, обов’язково має наставника (керівника), чіткі правила, та реалізується з метою підвищення в учнів знань та вмінь. За класифікацією квести бувають дуже різноманітними: веб-квест, квест-змагання, комбінований квест, живий квест тощо. До уваги пропонується конспект уроку – живий квест. Живий квест – це урок із проблемним завданням, який реалізує освітні цілі з елементами гри, обов’язково пов’язаний із пошуком об’єктів або інформації. Для виконання завдань живого квеста використовуються ресурси певної території, чи замкненого приміщення.
Дана гра розрахована на учнів 7-х класів. Від учасників вона потребує вирішення розумових завдань для просування по сюжету. Школярам буде запропоновано подорож по країні ботаниці. Проводиться на території школи, в кількох вільних класах. Гра починається зі старту, де ведучий пояснює правила, потім пропонується пройти 4 зупинки, на яких вони отримують підказки для фінального завдання. На кожній із цих 4 зупинок гравців буде чекати учитель - за виконане завдання він ставить бал (максимум 5) у маршрутному листі. Але складність в тому, що місце розташування зупинок квесту доведеться розгадати, на кожній попередній буде загадка про розташування подальшої зупинки. У кожній команді максимальна кількість гравців 10 (капітан 1 + 9 учасників), мінімум 8 учнів. У запропонованому конспекті гри пропонується 2 команди по 11 учнів. Команда яка набирає найбільшу кількість балів за гру - переможець. Нагороджуються учні, які зайняли призові місця (1,2). Час гри 45 – 60 хв. Матеріал цієї статті можна використовувати як урок узагальнення знань, при підготовці та проведенні навчальної практики, виховного заходу, або у позаурочній роботі біологічних та екологічних гуртках для учнів 7 класів.
Навчальна мета: систематизувати фактичні знання про зовнішню та внутрішню будову рослин, їх значення в природі та житті людини, повторити види рослин Запорізької області занесених до Червоної книги України.
Розвивальна мета: розвивати вміння працювати в колективі, обстоювати свою думку; формувати і розвивати діалектико-матеріалістичний світогляд про будову і функціонування та значення рослин.
Виховна мета: виховувати творчу особистість; прищеплювати любов до природи, рослин та необхідність їх охорони; виховувати інтерес до предмета, вимогливість до себе.
Обладнання: маршрутний лист, картки із завданнями, картки – підказки, картки – пазли, конверти із буквами, мікроскопи, постійні препарати органів рослини, ножниці, скотч.
Форма уроку: урок – гра, урок – живий квест.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап
У призначений час капітани реєструють всю свою команду і отримують один маршрутний лист (додаток 1). У ньому по мірі проходження маршруту виставлятимуться бали. Можна отримати за завдання на зупинці максимум 5 балів. Але ще буде оцінюватись і дисциплінованість команди. Максимально 5 балів. Ще вчитель має право відзначити найбільш активних учасників команди у відповідному стовпці маршрутного листа. Після реєстрації всі команди шикуються на старт і ведучий пояснює правила.
ІІ. Повідомлення теми і визначення завдань уроку
Після повідомлення теми і завдань уроку учням пропонується пройти 4 зупинки, на яких вони після виконаного правильно завдання отримують підказки для фінального завдання (конверт із кількома шматочками пазлу – малюнку червонокнижної рослини Запорізької області) з яких треба скласти малюнок рослини. Далі капітани тягнуть жребій, яка команда отримує завдання першою, отримують картку - загадку, відгадкою якою є перша зупинка.
І зупинка – біля входу до школи, назва - «Суперечка»:
Завдання: перед учнями картки, на яких описано рослину, яка росте на території школи. Гравцям необхідно здогадатись, про яку рослину ведеться, знайти цей вид на території школи і на ньому підказку про наступну зупинку.
Підказка для фінального завдання: конверт із кількома шматочками пазлу.
ІІ –ІІІ зупинка - бібліотека чи їдальня, назва – «Практика» і «Кресляр»:
Завдання: для того щоб пройти цю зупинку необхідно попрацювати руками і головою. Перше завдання для команди в бібліотеці: розгадати три загадки про рослини, скласти пазл із підказкою наступної зупинки. Для другої команди, яка опиняється в їдальні – розгадати пазл із підказкою наступної зупинки.
Підказка для фінального завдання: конверт із кількома шматочками пазлу.
IV зупинка – кабінет хімії, назва – «Дослідник»:
Завдання: перед командами мікроскопи і постійні препарати органів рослини. Треба налаштувати правильно мікроскоп, назвати його складові, розглянути препарат і розказати що побачили. При правильному виконанні учні отримують бали і останні підказки.
«Фінал»:
Завдання: учням дається папір і пазл червонокнижної тварини, який по елементах вони зібрали при виконанні всіх завдань. Перша команда, яка складе картинку, назве рослину та розкаже про неї - отримують 5 балів, другі - 9 балів. На виконання завдання 5 хвилин.
ІІІ. Представлення і підведення підсумків уроку.
Домашне завдання.
Література
- Серебряков В.В. Біологія: підр для 8 кл. загальноосв. навч. закл.-К.: Генеза, 2008. – 304с.
- Електронний ресурс. Режим доступу до джерела інформації: http://nsportal.ru/shkola/biologiya/library/2012/08/25/igra-kvest-puteshestvie-v-stranu-rasteniy-dlya-6-klassa
- Електронний ресурс. Режим доступу до джерела інформації: http://www.pandia.ru/text/78/400/9175.php