Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?

header
  • збірник матеріалів
  • публікація на сайті genezum.org безкоштовна
  • заочна участь
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • постійний доступ
  • можна проходити у будь-який час
  • дистанційне навчання
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • безкоштовний перегляд
  • інтерактив зі спікером
  • онлайн формат
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
СКОРО

Мета: формувати прагнення  віддавати перевагу грі як провідному виду діяльності; планувати та реалізовувати ігрові задуми, втілюючи в життя власний досвід:  мовленнєвий - добирати іменники  з прикметниками та узгоджувати їх в реченні згідно з мовними нормами, художній - самостійно створювати вироби різними техніками;  практичний - свідомо обирати адекватні прийоми роботи, матеріали, дотримуватися правил безпечної діяльності та особистої гігієни. Розвивати інтерес новим, незнайомим завданням, що потребує розумових зусиль.

Хід заняття

Вихователь: Здається на електронну пошту прийшло повідомлення, зараз відкриємо.

(Діти відкривають разом з вихователем ноутбук і бачать  сумну дівчинку).  Діти, у дівчинки сьогодні День народження і мабуть всі забули про це. Так же не може бути, щоб в цей день вона сумувала? Що ж нам робити? (відповіді дітей)

Вправа «Поміркуй і скажи»

  • А як на вашу думку,день народження- це яка подія?
  • А може день народження бути сумним?

Вихователь: А зараз давайте пофантазуємо, що необхідно для влаштування веселого і цікавого дня народження ( відповіді  дітей). Діти, а давайте саме зараз спробуємо влаштувати день народження. Для цього спочатку зробимо такий собі план.

Хто прийде, кого можна запросити.

Подарунки, привітання.

Розваги на святі.

Святкове меню.

 

 

 

 

Та-ак із чого ж треба почати: день народження - це свято, коли приходять гості, тому треба запросити гостей. Кого ж можна запросити? (діти викладають силуети дітей, батьків, бабусь…. в  план. А чи можна запросити … і показати силуети поганого хлопця, вередуна, замазуру? (роздуми дітей).

А як же в цей день без подарунків? Завжди, в цей день люди один одному дарують подарунки. Де їх можна взяти? (діти викладають на карту позначки своїх міркувань). А ще в цей день не можна сумувати, а треба веселитися. А як ми з вами можемо повеселитися? (відповідь і- позначки прикріплюють на план).

Так, а  що найголовніше в цей день?  Це святковий стіл. Що ж можна поставити на стіл. (позначки на план).

Вихователь: Ми з вами гарно спланували план ,за яким можна влаштувати  день народження, але щось мене бере сумнів. чи зможемо ми разом з вами зробити день народження для дівчинки? Чи сподобається їй? Чи покращиться у неї настрій? Ну давайте спробуємо, готові?

Вихователь: З гостями  ми з вами визначилися, але щоб вони прийшли (треба їх запросити (Як?). Давайте зробимо запрошення (діти прикрашають запрошення штампами та елементами аплікації).

Вихователь: Щоб в цей день ніхто не сумував треба веселитися. Давайте пограємо в гру «Збери букет». (Діти стають в коло, вихователь пропонує закінчити речення, за відповідь дитина отримує квітку) речення:

- Дівчата люблять отримувати в подарунок….(гарну ляльку, рожевого слоника, нарядну сукню)
- Хлопчики люблять отримувати в подарунок…..(великий літак, вантажну машину, футбольний м’яч)
- Що можна робити в день народження?... (ось який букет у нас вийшов, вихователь збирає квіти, його можна поставити на святковий стіл). А щоб свято всі запам'ятали можна сфотографуватися, тому і пропаную пограти в музичну  гру, яка називається «Фотограф».

День народження це свято, яке чекають всі діти. тому що в цей день їм дарують подарунки, здійснюються їх мрії. А про що мріє наша дівчинка? Хочете дізнатися? (Стем -технологія :1 слайд (спів птахів), як на вашу думку, про що мріє дівчинка?  2- 3 слайди, які ці можуть бути  птахи?4 -5 слайди. А цих птахів можна  подарувати? чому? А щоб подарувати, треба їм будиночки.  6-7 слайди (спів папуги та канарейки) ось про що мріяла дівчинка.

А ще з подарунками іменинники отримують привітання.

Мовна вправа «Привітання» (діти беруть картинки подарунків  та кажуть своє привітання з днем народження).

Вихователь: Подарунки подарували, привітали. А що ж ми забули? Що найголовніше в цей день? (відповіді дітей).  

Вправа «Накрий стіл» дітям пропанується накрити на стіл святкові страви (але на столі лежать ковбаса ціла, банка з помідорами, треба пояснити, чому не можна ставити на стіл).

Ну,а що ж на головніше на столі?

Вихователь: Діти. а ви допомагати своїй матусі пекти торт? Зараз перевіримо, а хто не вміє навчиться. Запрошую вас на нашу кухню, але стоп! На кухні треба виконувати певні правила (діти вдягають фартушки, шапочки, витирають руки вологими серветками). Діти намазують печиво повидлом, користуючись ножем, потім вихователь з'єднує в один цілий торт і діти прикрашають. Вихователь показує дівчинку на ноутбуці. яка вже посміхається.

- Діти, як ви вважаєте, чи змінився настрій у дівчинки?
- А що допомогло змінити їй настрій?
-  Як ви гадаєте, нам вдалося спланувати та підготувати свято?
- А чи готові ви влаштовувати день народження своїм рідним та близьким?