Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?

header
  • збірник матеріалів
  • публікація на сайті genezum.org безкоштовна
  • заочна участь
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • постійний доступ
  • можна проходити у будь-який час
  • дистанційне навчання
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • безкоштовний перегляд
  • інтерактив зі спікером
  • онлайн формат
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
СКОРО

Тип заняття: індивідуальне, корекційне.

Програмовий зміст:

- уточнити уявлення про артикуляцію звуку [Л];
- закріпити правильну вимову звуку «Л» в складах, словах, реченнях;
- розвивати фонематичний слух через гру «Злови звук», моторику артикуляційного апарату через виконання артикуляційної казки «Про Веселого язичка», дрібну моторику через гру «Звукова доріжка»;
- формувати вміння утворювати речення за допомогою займенників однини і множини, визначати місцезнаходження звука [Л] в слові (на початку, в середині, в кінці), змінювати іменники за числами;
- розвиток уваги, пам'яті, словесно-логічного мислення;
- виховувати навички самоконтролю за своєю мовою;
- формувати позитивну мотивацію на занятті.

Корекційна робота:

Розвивати фонематичний слух, словесно-логічне мислення.

Обладнання: лист, казка про веселий язичкок, артикуляційний профіль звуку [Л], м'ячик, звукова доріжка на звук [Л], іграшка Лунтик, медаль «Подружився зі звуком [Л]».

Словник: Лунтик, Луна, Летюча тарілка

Новітні технології: сендплей, звукова доріжка, ноутбук, біоенергопластика, су-джок терапія.

Хід заняття

Організаційний момент.

Доброго ранку, Ілля, давай посміхнемося один одному, хай наше заняття принесе нам радість спілкування. Вдихаємо радість, гарний настрій, а видихаємо сум, поганий настрій (вдихаємо через ніс, видихаємо через рот).

До нас завітав гість Лунтик, він збирається до школи і просить нашої допомоги отримати знання.

- Допоможемо йому?
- Який ти перший звук чуєш у імені Лунтик?
- Сьогодні ми на занятті закріпимо вимову звуку Л в складах, словах, реченнях.

Артікуляційнна гімнастика. (з сигнальними картками)

- Але перед тим, як допомогти Лунтику, давай потренуємо наш язичок. «Казка про Веселого язичка»

Жив-був Язичок. Прокинувшись рано вранці, він відправився на прогулянку і зустрів жабу.

Парканчик

Під'їжджає шофер,
Ну, а попереду - паркан.
Гальмує і назад.
І так вісім разів поспіль.

Вікно

Відкриваємо рот ширше,
Тримаємо раз, два, три, чотири.

Млинець

Спекли млинців трошки,
Остудили на віконці,
Їсти їх будемо зі сметаною,
Запросимо до обіду маму.

Маляр

Підніму я язичок
І покрашу стелю,
Рухатися вперед-назад
Язичок наш дуже радий!
Молодець, ти добре впорався.

Біоенергопластика.

Вимовляємо звук Л стукаємо вказівним пальцем по столу.

Су-джок терапія.

Основна частина.

Уточнення артикуляції  звука [Л].

- Давай згадаємо, як правильно ми вчилися вимовляти звук [Л].

(Артикуляційний профіль звуку [Л])

- Як ми тримаємо  губи і зуби при вимові звуку [Л]? (губи відкриті, вдихаємо тепле і сильне повітря).
- А де знаходиться кінчик язика? (упирається у верхні різці або альвеоли).

 (Дитина повторює перед дзеркалом.)

- Правильно.

Вимова ізольованого звуку.

- Звук Л, він який? (приголосний). Чому?

Лунтик не вміє вимовляти звук Л. Ми його навчимо. А ти знаєш звідки до нас прилетів Лунтик? З Луни! Він не вміє говорити так як ми. Давай з ним поговоримо на його мові: (повторення складів):

Ла-ла-ла
Ле-ле-ле
Ло-ло-ло
Лу-лу-лу

А ти знаєш, Лунтик прилетів до нас на летючій тарілці. Коли вона наближається то звук Л вимовляється голосно, а коли віддаляється, то Л вимовляється тихо. Давай пограємось.

Кузя також прийшов і  хоче погратися. Якщо почуєш слово зі звуком Л, то дзвони у дзвоник

Липа
Лото
Весна
Рука
Листя
Лобода

І баба Капа теж  до нас прийшла, також хоче погратися

Гра «Скажи навпаки»

Великий-маленький,
Старий-молодий,
Кислий-солодкий
Холодний-теплий
Добрий-злий

А ще бджілка Мілка хоче з тобою погратися.

Гра «Повторюй і плескай».

Повторити речення і плеснути стільки разів скільки в реченні слів.

Сало було солоне

Володя хлопчик

Луша поклала на стіл пенал

Ти такий молодець, давай виконаємо звуковий аналіз імені Лунтик

- Скільки голосних звуків?
- Покажи звук Л
- Скільки встого звуків?

Підсумок заняття.

- Який звук ми сьогодні промовляли найчастіше? (Звук Л).
- Що робили губки, зубки, де був язичок.
- Хто приходив у гості?

Оцінка мовної діяльності.

- Молодець, ти сьогодні дуже старався, тому чітко і правильно вимовляв звук Л  в складах, словах, реченнях. Лунтик хоче подарувати тобі ось таку медаль, яка означає, що ти подружився зі звуком Л і бажаю тобі берегти цю дружбу. Дякую за заняття!

Домашнє завдання: Діло майстра величає. Умілому всяка робота легка. Як до діла – так і сіла.