Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?
- збірник матеріалів
- публікація на сайті genezum.org безкоштовна
- заочна участь
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
- постійний доступ
- можна проходити у будь-який час
- дистанційне навчання
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
- безкоштовний перегляд
- інтерактив зі спікером
- онлайн формат
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
Мета: розширити та поглибити уявлення дітей про пісок: стан, колір, властивості; розвивати пам’ять, логічне мислення, увагу, мовлення та дрібну моторику рук; формувати навички колективної гри; виховувати естетичний смак, бажання грати з піском, вміння проявляти позитивні емоції; закріплювати основні кольори.
Обладнання: ємкість з піском, пляшка-олівець (з жовтим піском), моделі небо і сонце, мішечок з яблуками, вологі серветки, різнокольорові камінці, аудіо записи пісень.
Хід заняття
- Психогімнастика
Психолог:
- Повернулись всі до мене:
У нас сьогодні наче свято,
Гостей зібралося багато
Тепер на мене подивіться і веселенько посміхніться.
Посміхніться всім навколо – небу, сонцю, людям
І тоді обов’язково день веселим буде.
Посміхніться мені, один одному.
- Ранок добрий наступив, діти посміхаються.
Тож давайте всі гарненько разом привітаємось.
Скажемо «Доброго ранку», ось які ви молодці.
(Привітання дітей з гостями)
Психолог:
- Я сьогодні вас, малята, хочу запросити в гості до казкової пісочниці. Ви хочете в гості до казкового пісочку? А ви знаєте, що пісочок складається з багатьох маленьких піщинок, на яких ми з вами зараз і перетворимося. Ми будемо маленькими піщинками.
(Перетворення у піщинки)
Психолог:
- Пригадаємо, як треба поводитись з пісочком. Щоб він на нас не ображався. Пісочок розкидати можна? А до ротика можна брати ? А на малят, на друзів своїх можна кидати? Щоб пісочок не ображався треба з ним поводитися чемно.
(Підходимо до пісочниці)
Психолог:
- Привітаємося з нашим другом-пісочком. Покладемо свої долоньки і скажемо йому «Доброго ранку , пісочку». А ви чуєте пісочок теж привітався, але дуже тихо. Малята, а який пісочок – сухий чи вологий? А якщо він сухий, то ще він який ? Сипучий. Так.
(Діти демонструють властивості сухого піску – набирають пісок у руки і сиплють).
- А м’який чи твердий?
(Відповіді дітей)
- Ще діти, пісочок шершавий, тому що складається з багатьох піщинок – і маленьких і більших. Давайте це відчуємо долоньками.
(Діти долоньками досліджуть властивості піску – шороховатість).
- А тепер полоскочем пісок?
(Діти пучками пальців перебирають пісок)
- Зробимо на піску відбитки наших долоньок.
(Діти роблять відбитки долоньок)
- Молодці, діти. А наш пісочок сховав для вас сюрприз, зануримо свої пальчики у пісочок і пошукаємо.
(Діти шукають камінці і кожен називає , що він знайшов)
- Що в тебе, Богданка? А якого кольору? А тепер розкладемо наші іграшки по тарілочкам того ж кольору.
- Дидактична гра « Підбери за кольором»
Мета: називати кольори, співвідносити за кольором, розвивати сенсорну сферу дітей.
(На пісочку розкинуті різнокольорові камінці: червоний, жовтий, блакитний, зелений; біля пісочниці стоять кольорові ємкості)
- Дітки, вам потрібно розкласти камінці за кольором ємкості.
(Діти починають розкладати камінці)
Психолог:
- Діти, пригадаємо, коли ми погралися у пісочку, що потрібно нам зробити?
(Витирання рук вологими серветками)
- Діти, хто нас вранці зустріча, загляда в віконечко? А яке сонечко?
(Відповіді дітей)
- Фізхвилинка «Подивись на небо»
Краплю дощика бере,
Трішки сонця додає,
Світанкової роси,
Жменьку радості для всіх.
Подивись на небо:
Кольори ясні.
Сумувать не треба,
Просто посміхнись.
Подивись на небо:
Сонце золоте.
Сумувать не треба,
Все на краще йде.
Психолог:
- Заплющимо оченята і уявимо, що полетіли до сонечка. Ось ми і зустрілися з сонечком. Погляньте, ось воно. Діти яке сонечко?
(Відповіді дітей ).
- Але чого ж ще не вистачає у сонечка? Діти, як ви думаєте?
(Відповіді дітей)
- Звичайно, промінців. Тож домалюємо сонечку промінці.
- Художньо-естетична діяльність
Малювання «Домалюємо сонечку промінці»
(нетрадиційна техніка – малювання піском)
На блакитному полотні посередні знаходиться малюнок сонечка без промінців. Від нього домальовуємо промінці із піску.
(Пропоную дітям домалювати пляшкою-олівцем, в якому пісок жовтого кольору, промінці для сонечка)
- Пісенька «Сонечко»
Сонечко, сонечко
З неба усміхається!..
Сонечко, сонечко
До малят вітається!..
Сонечко, сонечко
На сопілці грає!..
Сонечко, сонечко
Пісеньку співає!..
Сонечко, сонечко
Наше золотеньке,
Світи, світи, сонечко,
Діточкам маленьким!
Сонечко, сонечко
З неба усміхається!..
Сонечко, сонечко
До малят вітається!..
Психолог:
- Діти, яке в нас стало сонечко? Ще красивіше, ще веселіше, ще тепліше, яке зігріє всіх вас дітки, і наших гостей. Діти, ви на занятті були активними, старанними і за це сонечко дарує вам солодкий сюрприз.
- Вправа «Чарівний мішечок»
(Від імені сонечка дарую дітям мішечок з яблуками)
Діти по черзі дістають сюрприз.
Психолог:
- Діти, що ви знайшли в мішечку? (Яблуко). Що воно вам нагадує? (Сонечко).
- Так, дійсно, яблуко кругле, жовтеньке як сонечко.
Психолог:
- Хай кожен день приносить вам радість,
І рідко десь блукає сум,
А настрій буде тільки гарний, а серце чистим і ясним.