Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?

header
  • збірник матеріалів
  • публікація на сайті genezum.org безкоштовна
  • заочна участь
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • постійний доступ
  • можна проходити у будь-який час
  • дистанційне навчання
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • безкоштовний перегляд
  • інтерактив зі спікером
  • онлайн формат
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
СКОРО

Заняття з пізнавального розвитку (природа +мовлення + сенсорика)

Мета: розвивати пізнавальний інтерес, розуміння дітьми мови довколишніх, пам'ять, увагу, мислення, дрібну моторику пальців  рук.

Виховувати дбайливе ставлення до тварин, природи, почуття доброзичливості, бажання допомагати іншим, охайність під час роботи з роздатковим матеріалом.

Формувати знання дітей про зимові явища, диких тварин, збагатити сенсорний досвід: спонукати дітей до викладання з геометричних форм (круг, трикутник), вправляти в умінні використовувати в діях площинні форми, групувати предмети за величиною (великий-маленький), називати кольори (жовтий, синій, зелений, червоний, білий, чорний), активізувати мовлення дітей як засіб спілкування, вчити уважно стежити за ходом розповіді, щоб на прохання вихователя активно брати в ній участь, договорювати або вставляти слова, закінчувати речення, яке розпочав вихователь (спільна розповідь), збагатити словник дітей словами: сніг, сніжинки, білий, подорож, зима, звірі, білочка, зайчик, лисичка, вчити дітей дбайливо ставитись до оточуючого середовища, не чинити шкоди тваринам, уміти бачити красу та радіти їй, збагачувати емоційний стан дітей, формувати знання про свято Нового року, викликати бажання святкувати його в садочку та родинному колі.

Попередня робота: спостереження за зимовими явищами, розглядання картинок із зображенням диких тварин, читання художніх творів про зиму.

Матеріал: 3 ялинки зі снігом, паперові сніжинки, іграшки: білочка, зайчик, лисичка, тарілочки, геометричні форми (великі та маленькі круги жовтого та  синього кольорів, трикутники та круги різної величини білого та чорного кольорів), ілюстрація ялинки.

Хід заняття

(На килимі оформлено зимовий ліс: ялинки, під ними сніжок, біля ялинок сидять іграшкові білочка, зайчик, лисичка.  Діти стоять на килимочку у колі)

Вихователь: У нас сьогодні наче свято,

Гостей зібралося багато.
Тож на мене подивіться
І швиденько посміхніться!
Посміхніться всім навколо:
Небу, сонцю, людям!
І тоді обов’язково
День веселим буде!
Скажемо всім: «Доброго ранку!»

(Звучить музика завірюхи)

Вихователь: Діти ви чуєте цей звук? (так)

Це так взимку співає завірюха. А що це вона нам цікавого принесла? 

(Сніжна куля)

Вихователь:  Подивіться до нас завітала сніжна куля, яка запрошує нас у чарівну подорож до лісу, де відбуваються справжні дива і звірята готуються до якогось дуже цікавого свята. Чи хочете ви дізнатися до якого свята готуються лісові мешканці? (так)

Один, два, три – сніжна куля до лісу нас проведи!

(Звучить музика)

Вихователь: Діти, подивіться який чудовий ліс.

Яка зараз пора року? (зима)

Давайте подивимось на ялиночки та сніг.

Якого кольору сніжок? (білий), а ще який він (холодний, красивий).

Бачите, як гарно Красуня Зима прикрасила ялиночки в лісі.

Але сталася відлига, на гарній білосніжній зимовій ковдрі     

з’явилися чорні проталини. Допоможемо Зимі залатати ковдру? (так)

(Зразок вихователя на фланелеграфі)

Вихователь:  Діти сідайте за свої столики.

Дидактична гра «Залатай ковдру для Зими»

(Самостійна робота дітей)

Вихователь:  Молодці! Давайте повернемося до ялиночок.

(Роздивляємося ялиночки)

Вихователь:  А ялиночки якого кольору? (зелені)

Як називаються на ялинках листочки? (голочки)

Які голочки? (колючі)

Молодці!

А у лісі чекають, вас малята,

Спритні лісові звірята.

А чи зможете ви впізнати тих, хто сидить тут під ялиночками? (так)

(Діти підходять до ялиночки, під якою сидить білочка)

Вихователь:  Послухайте віршик і зможете відгадати хто під цією ялиночкою.

Є горішки і грибочки
У дуплі на мотузочку.
Плигаю по гілочкам,
Я – руденька …(Білочка)

Завдання 1.

Вихователь:  Діти, білочка просить, щоб ми про неї розповіли.

Дидактична гра «Опиши білочку»

  • Хто це? (білочка)
  • Якого кольору шубка у білочки? (руденька)
  • Тіло білочки складається з чого? (голівка, тулуб, лапки, хвостик)
  • Який у неї хвостик? (пухнастий)
  • На голівці є оченята, ротик, вушка, як пензлики.
  • Що полюбляє їсти білочка? (гризти горішки, лущити шишки)
  • Вона вміє стрибати з гілки на гілку.
  • Де живе білочка? (у лісі, в дуплі)
  • Молодці!

(Діти підходять до ялиночки, під якою сидить зайчик)

Вихователь:  А хто ж заховався  під цією ялиночкою?

Довгі вушка, куций хвіст,
Невеличкий сам на зріст.
Полюбляю я морквинки,
І смачненькі капустинки. (Зайчик)

Завдання 2.

Вихователь:  Діти, а наш зайчик змерз і хоче, щоб ми допомогли йому зігрітися. Допоможемо? (так)

Давайте станемо у гарне коло, заплющимо оченята і уявімо, що ми маленькі зайченята!

Один, два, три – на зайчиків перетворюємось ми!

Фізкультхвилинка «Зайчики»

(Під музику)

Вихователь:  А хто це в нас заховався під наступною ялинкою?

Я руденька, та хитренька,
Дуже жвава, веселенька.
Вовку сірому сестричка.
Ну а звуть мене… ( Лисичка)

Завдання 3.

Вихователь:  Малята, Лисичка засумувала, бо в неї немає ніякої прикраси, щоб вдягнути на свято.  Давайте допоможемо лисичці підготуватися до свята і зробимо для неї гарне намисто.

Дидактична гра «Намисто для лисички»

Вихователь:  Діти, підійдіть, будь ласка, до мене. Зараз ми з вами зробимо для лисички намисто. Давайте разом розфарбуємо його, щоб намисто для Лисички було гарним.

(Зразок вихователя)

Вихователь:  Діти, сідайте за свої столики.

(діти викладають намисто з кругів різного розміру та кольору, називають якого кольору круг (жовтий, синій)

Вихователь:  Що ми викладали? (намисто)

Якого кольору великі круги? (сині)

Якого кольору маленькі круги? (жовті)

Вихователь:  Молодці! Лисичці дуже сподобалось намисто і вона з радістю піде у ньому на свято.

(Ілюстрація ялиночки на фланелеграфі)

Вихователь:  Подивіться, малята! Лісові звірята подарували нам цю чудову картину.

  • Що на ній зображено? (прикрашена ялинка)
  • Яка ялинка? (святкова, різнокольорова)
  • Чим прикрашена ялинка? (різноманітними прикрасами: кульками, сніжинками, намистинками)

Діти, ви здогадалися, до якого свята готуються наші звірята? (до Нового року)

Правильно, до Нового року! Саме на Новий рік ми прикрашаємо ялинку.

Хто дарує всім малятам подаруночки? (Дідусь Мороз)

Молодці, діти!

Скажіть мені, будь ласка, куди ми з вами сьогодні подорожували? (до зимового лісу)

Кого зустріли? (білочку, зайчика, лисичку)

До якого свята готувалися звірята? (до Нового року)

Правильно!

Яке дерево прикрасили звірята? (ялинку)

А зараз нам треба повертатися у дитячий садочок. Давайте подякуємо звірятам за цікаву подорож, скажемо: «Дякуємо! Веселого Нового року! До побачення!»

(Звучить музика)