Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?
- збірник матеріалів
- публікація на сайті genezum.org безкоштовна
- заочна участь
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
- постійний доступ
- можна проходити у будь-який час
- дистанційне навчання
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
- безкоштовний перегляд
- інтерактив зі спікером
- онлайн формат
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
Мета: вчити дітей переказувати казку близько до тексту за допомогою інноваційних технологій та відповідати на запитання за змістом. Формувати у дітей екологічні почуття. Закріпити знання про перелітних та осілих птахів, бажання їм допомагати. Розвивати працелюбство, організованість, психічні процеси. Виховувати любов до природи, повагу до однолітків.
Словник: комора, осілі, терпкі, гіркі, гроно.
Попередня робота: спостереження за деревом горобини; малювання гроно горобини; спостереження за птахами, розгляд ілюстрацій; загадки, рухливі та дидактичні ігри; читання казки В.О. Сухомлинського «Пташина комора».
Робота з батьками: малювання з дітьми ілюстрацій до казки. Вивчення слів обіцянки природі.
Хід заняття
- Організаційний момент
Ми стаємо всі до кола:
Я і ти, ти і я.
Не сумуємо ніколи,
Разом ми – одна сім'я!
Друзям всім бажаємо щастя,
Зичимо добра!
Вихователь.
- Діти, подивіться, до нас залетіла сніжинка і щось у неї на промінцях (загадки)
Вона легенька, мов сніжинка,
А одяг з неї - у пташинки? (пір’їнка)
Вихователь.
- Як ви гадаєте, про кого хоче розповісти пір’їнка?
Діти.
- Про птахів.
Вихователь.
- Вірно мислите.
Багато ягід на гілках,
Їх взимку любить кожен птах,
А з’їсть ту ягідку людина –
Вона гірка й терпка,
То - … (горобина).
Вихователь.
- Згадайте, малята, в якому творі зустрічалися горобина і пташки.
Діти.
- «Пташина комора»
Вихователь.
- Хто написав цю казку?
Діти.
- В.О. Сухомлинський.
Вихователь.
- Сніжинко, ми відгадали твої загадки. Залишайся у нас, дітки тобі розкажуть казку В.О. Сухомлинського «Пташина комора», а допоможе їм у цьому наша табличка - помічничка (мнемо таблиця на КТ). Дітки, нехай сніжинка послухає, як ви переповідаєте казку.
- Пізнавальна діяльність.
Переказ дітьми казки В.О. Сухомлинського «Пташина комора» близько до тексту, за допомогою мнемотаблиці.
Вихователь.
- Щоб сніжинці було зрозуміліше дайте відповіді на запитання.
(бесіда за змістом казки)
- У які пори року відбувалися події з пташками та горобиною?
- Чому птахи не їли ягоди горобини восени?
- Які пташки злетілися до горобини взимку?
- Як назвав дрізд горобину?
Вихователь.
- Дітки, що зробила горобина пташкам взимку?
Діти.
- Врятувала, нагодувала.
Вихователь.
- Як ви гадаєте, чому взимку на горобині залишилося так багато ягід?
Діти.
- Тому, що люди їх не обривали.
Вихователь.
- А можна людям обривати ягоди горобини?
(відповіді дітей)
Вихователь.
- Горобина, дітки, лікарська рослина, її ягідки лікують людей від різних хвороб. Коли людина хоче полікуватись, вона зриває з дерева не всі ягідки, а стільки, скільки їй потрібно. Решту вона залишає зимуючим птахам.
- Як таких людей називають?
Діти.
- Добрими, щедрими, розумними.
Вихователь.
- Я впевнена, що ви, малята, теж добрі, щедрі, розумні, вмієте берегти живу природу, не ображаєте ні рослинки, ні пташинки. Ви, навіть, знаєте вірш про це (обіцянка природі).
Фізхвилинка
Йтиму лісом, йтиму лугом – (крокують)
Буду я природі другом! – (руки розводять і притискають долоні до серця)
Не зламаю ні билинки
І не кривдиму тваринки – (почергово руки в сторони)
Пташечкам сипну зернят, - (імітують пальцями)
Щоб співали для малят. – (руки в боки, повороти тулубом)
III. Перетворювальна діяльність.
Вихователь.
- Дітки, давайте покажемо сніжинці чи добре ми знаємо перелітних та осілих пташок. Зараз ми з ними пограємося.
Д/г «Осілі. Перелітні.»
На столі стоїть годівничка. Діти беруть по одній картці з зображенням різних птахів.
Завдання: до годівнички «прилетять» лише осілі птахи.
(діти можуть мінятися картками). Вихователь хвалить дітей за дотримання правил гри.
Вихователь.
- Наші птахи захотіли ягід з горобини, а на дереві їх немає. Чи змогли б ваші працьовиті рученята допомогти горобинці? Як? (відповіді дітей).
На столах – тарілочки з паралоновими «ягідками» горобини. Потрібно створити гроно і прикріпити на дереві.
(ручна праця дітей) .
Вихователь допомагає і підбадьорює дітей до праці.
Вихователь.
- Дітки, горобина ніби засміялася і пташки повеселішали. Певно вони хочуть покуштувати терпкі, гіркі ягоди горобини ?
(діти садять пташок на власноруч створені «грона» горобини )
Вихователь.
- Горобинко, ти справжня комора для пташок!
- Оціночно-контрольний.
Вихователь.
- Молодці, малята. Давайте послухаємо, як радіють пташки, коли вони не голодні.
(запис співу дрозда).
Вихователь.
- То ж, яку казку ми сьогодні розповідали?
- Що повинні запам’ятати люди, зриваючи цілющі ягоди горобини?
- Що вам найбільше запам’яталося на занятті?
Горобина задоволена вами і хоче вас пригостити корисними для здоров’я ягідками. Нашу сніжинку час винести на вулицю, щоб вона не розтанула. Давайте подякуємо їй за цікаві загадки. Я гадаю, що їй теж було з нами цікаво.
(діти смакують ягоди горобини).
Вихователь.
Сонечко по небу котиться,
А вам, мабуть, спочити хочеться?