Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?
- збірник матеріалів
- публікація на сайті genezum.org безкоштовна
- заочна участь
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
- постійний доступ
- можна проходити у будь-який час
- дистанційне навчання
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
- безкоштовний перегляд
- інтерактив зі спікером
- онлайн формат
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
Мета: розвиток пізнавальних процесів, творчого самовираження дитини, дрібної моторики рук та емоційної сфери; зняти психом’язове напруження.
Вікова категорія: молодший дошкільний вік.
Тривалість заняття: 15-20 хвилин.
Форма роботи: індивідуальна.
Обладнання: м’яка іграшка «Сонечко»; рідке тісто, тарілка пластикова, склянка, паличка для суші, жовта фарба (гуаш), серветки; квітка; три геометричні фігури; пісок; аудіозапис.
Хід заняття
Привітання
Мета: налаштувати на активну взаємодію.
Я всміхаюсь сонечку:
«Здрастуй, золоте!»
Я всміхаюсь квіточці,
Хай вона росте!
Я всміхаюсь дощику:
«Лийся мов з відра»
Друзям усміхаюся,
Зичу їм добра.
Психогімнастика «Сонечко в хмаринках»
Мета: психом’язове тренування (напруження й розслаблення тулуба).
Психолог: Сонечко зайшло за хмаринку, стало прохолодно (згорнутися клубочком щоб зігрітися)
Сонце вийшло з-за хмар, стало спекотно (встати, розслабити руки).
Повторити 3-5 разів
Вправа «Чарівне Сонечко»
Мета: створення умов для творчого самовираження дитини; формування впевненості в собі; гармонізація емоційного стану; розвиток дрібної моторики.
Обладнання: тісто, склянка, фарба (гуаш), тарілочка, палички для суші.
Рецепт тіста: 1склянка мілкої солі+2 склянки пшеничної муки+1,5 склянки води + 5 столових ложок олії рафінованої, все ретельно перемішати (можна блендером).
Малювання на тарілці рідким тістом сонечка (індивідуально). Стимулюємо до малювання за аналогією.
Руханка «Веселий сонячний день»
Мета: створити позитивний емоційний настрій.
Психолог і дитина: У небі пташечки літали (широкі змахи руками, ніби крилами).
У лузі квіти розквітали ( присісти, руками підперти щічки).
У хмаринках сонечко сміялось (утворити коло, взятись за руки).
Ми до нього потягнулись (потягнутися на пальчиках, ручки вгору).
«Привіт» – ручками махали (махати руками).
І ми весело стрибали (пострибати).
Повторити 2 рази
Вправа «Квітка»
Мета: розвивати мовне дихання, зняти тривожність.
Психолог (бере м’яку іграшку Сонечко): Наше сонечко засяяло та виросла ось така квіточка, понюхаймо її. Вдихаємо носом – видихаємо ротом (дати дитині понюхати квітку).
Кілька пелюсток відірвалися. Подмухай, щоб пелюстки злетіли з долоні.
Гра «Що зникло?»
Мета: розвиток пізнавальних процесів.
Перед дитиною три геометричні фігури (коло, квадрат, трикутник). Дитина разом із психологом називає їх. Далі за сигналом психолога дитина закриває очі долонями, у цей час психолог прибирає один із предметів. Дитина відкриває очі та вгадує що зникло.
Повторити 2-3 рази
Вправа «Дощик»
Мета: розвиток дрібної моторики дитини.
Набрати пісок у руку та повільно його висипати між пальцями.
Слухання музики Ф. Шуберта «Аве Марія»
Мета: зняти психоемоційне збудження, сприяти загальному заспокоєнню.
Психолог пропонує дитині лягти на килимок і послухати музику.
Література
- Васильєва О. Використання художнього слова й фольклору в роботі психолога з дітьми / О. Васильєва // Психолог дошкілля. – 2013. – № 4. – С. 26-27.
- Татаринцева Т. Розвиток пізнавальної сфери дітей за допомогою технік пісочної терапії / Т. Татаринцева // Психолог дошкілля. – 2013. – № 6. – С. 20-25.