Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?

header
  • збірник матеріалів
  • публікація на сайті genezum.org безкоштовна
  • заочна участь
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • постійний доступ
  • можна проходити у будь-який час
  • дистанційне навчання
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
ПЕРЕЙТИ
header
  • безкоштовний перегляд
  • інтерактив зі спікером
  • онлайн формат
  • для закладів загальної середньої освіти
  • для закладів дошкільної освіти
  • Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
СКОРО

Мета: розвивати навички критичного, творчого, толерантного мислення, сприяння вихованню у дітей людських чеснот, а також розвитку розумових і творчих здібностей, формуванню якостей вихованої та самостійної особистості. Збагачення  вихованців   досвідом    мислення засобами мови, вчити дітей аргументувати власні висловлювання та мислити логічно, підготувати учнів до подальшого навчання,  до життя у суспільстві.

Дата

Тема заняття

Мета заняття

Примітка

 

Художня література. Учитель добра і краси.

Ознайомити дітей із життям і творчістю В.О. Сухомлинського. Розвивати інтерес до його творчості. Сприяти формуванню образного мислення і мовлення дітей. Спонукати до бажання пізнавати світ. Активізувати фантазію дітей. Виховувати працелюбність, повагу до старших, любов до рідної землі на матеріалах творів великого педагога.

 

 

Любій малечі про цікаві речі. Хліб – то праця людська.

Виховувати повагу до праці трудівників сільського господарства, бережне ставлення до хліба. Систематизувати уявлення дітей про сумлінну, відповідальну працю хліборобів. Підвести до розуміння, що хліб – то праця людська, а праця хліборобів дуже важлива й почесна.

 

 

Уроки мислення серед природи. Прилітайте лелеченьки.

Розвивати пізнавальний інтерес. Збагачувати словник, удосконалювати вміння будувати речення. Виховувати любов до природи. Закріпити знання дітей про роль птахів у житті людини, про лелеку як народний символ України. Ознайомити з легендами про птаха, використати твори В.О. Сухомлинського про лелеку.

 

 

Розвиток мовлення. Мій рідний край за творами

В.О. Сухомлинського.

Виховувати почуття любові та гордості за свій рідний край. Ознайомити дітей з оповіданнями В. Сухомлинського «Куди летять ластівки», «що найтяжче журавлям». Вчити дітей розуміти моральний зміст оповідань. Активізувати словник дієсловами.

 

 

Людина починається з добра

В.О. Сухомлинський «Скажи людині «Доброго дня»

Розвивати аналітичне мислення, пам'ять, увагу, зв’язне мовлення, вміння міркувати та робити висновки; виховувати бажання бути ввічливими, доброзичливими до людей; продовжувати вчити дітей доброзичливого ставлення до своїх однолітків і дорослих; дати уявлення про позитивний вплив ввічливих слів на основі аналізу вчинків персонажів оповідання В. О. Сухомлинського «Скажи людині «Доброго дня»».

 

 

Розвиток мовлення. Звичаї та святкування нового Року.

Розвивати інтерес до звичаїв і традицій українського народу. Виховувати любов до природи. Продовжувати ознайомлення дітей з традиціями і святами українського народу, залучати до підготовки та проведення свят. Ознайомити з оповіданням В. Сухомлинського «Як діти раділи, а ялинка плакала». Вчити дітей захоплюватися красою та оберігати її.

 

 

Скромність.

В.О. Сухомлинський «Несміливий хлопчик»

Розвивати вміння толерантно дискутувати, переконливо доводити свою думку мислення. Виховувати скромність у дітей, послушність, бажання здійснювати достойні вчинки. Уточнити, як діти розуміють поняття скромність. Удосконалювати вміння сприймати текст на слух.

 

 

Художня література. Краса людини в її душі.

В. Сухомлинський «Підлога буде чиста… А душа?»

Розвивати навички критичного, творчого і толерантного мислення. Сприяти розвитку вмінь уважно вислуховувати думки товаришів, залучати всіх дітей до дискусії. 

 Удосконалювати вміння дітей на слух сприймати текст, аналізувати

його, дискутувати на тему чемності, поваги до старших.

 

 

Уроки мислення серед природи. Зимова казка.

Виховувати естетичні почуття, любов до природи. Дати дітям чітку уяву про характерні ознаки зими, встановлювати взаємозв’язок між змінами, які відбуваються в живій і неживій природі.

 

 

Розвиток мовлення. Бесіда про книгу.

Розвивати інтерес до читання книг. Виховувати бережне ставлення до книг. Продовжувати знайомити дітей з дитячою книгою. Привчати дітей у важно слухати тексти, переказувати, відповідати на запитання, розповідати за ілюстраціями. Зацікавити дітей творами В.Сухомлинського «Дві сторінки», «Суперечка двох книг».

 

 

Таємниці природи. «Краса, Натхнення, Радість і Таємниця.»

Удосконалювати вміння сприймати зміст твору на слух, ставити проблемні питання, обговорювати питання, які виникли під час прослуховування, дискутувати над проблемою, яка виникла, висловлювати своє бачення і розуміння.

 

 

Турбота про ближніх. В.Сухомлинський  «Хто кого веде додому»

Удосконалювати вміння дітей уважно сприймати на слух твір, розвивати вміння ставити запитання, шукаючи проблему: Як? Чому? Навіщо? Сприяти розвитку вмінь уважно вислуховувати товаришів, доносити думку інших і висловлювати свою.

 

 

Працелюбність і ледарство.  В. Сухомлинський  «Борщ із скибкою свіжого хліба»

Виховувати повагу до людей праці,

засуджувати ледарство.

Удосконалювати вміння міркувати критично,    вміння аналізувати,

оцінювати,  аргументувати,       розвивати здатність толерантно

дискутувати над проблемою.

 

 

Ціна дружби. В. Сухомлинський «Позбирай сльози»

Виховувати дружні стосунки між дітьми. Розвивати вміння контролювати свої вчинки, зробити їх усвідомленими, передбачати наслідки своїх вчинків і знаходити гідний вихід із ситуації. Удосконалювати вміння дітей сприймати текст на слух, толерантно вести дискусію, відстоювати свою думку, свої переконання на задану тему. Допомогти дітям зрозуміти духовну цінність дружби.

 

 

Про прекрасне. В. Сухомлинський  «Гаряча квітка»

Удосконалювати вміння учнів уважно сприймати текст на слух, формувати вміння вдумливо ставити запитання, шукаючи проблему. Доводити учням, що можна співпрацювати, маючи зовсім інші думки.

 

 

Чуйність і байдужість.  В.Сухомлинський 

« Людина з Гарячим серцем»

Розвивати здатність мислити критично, вміння оцінювати, аргументувати, вести суперечку в діалозі, толерантно дискутувати за темою людських вчинків, відношень.