Як підвищити кваліфікацію
у центрі прогресивної освіти "Генезум"?
- збірник матеріалів
- публікація на сайті genezum.org безкоштовна
- заочна участь
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 5 год, 0.05/0.1 ЄКТС
- постійний доступ
- можна проходити у будь-який час
- дистанційне навчання
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 16/30 год, 0.5/1 ЄКТС
- безкоштовний перегляд
- інтерактив зі спікером
- онлайн формат
- для закладів загальної середньої освіти
- для закладів дошкільної освіти
- Сертифікат - 2 год, 0.06 ЄКТС
Мета: корекційно- освітня: закріпити правильну вимову звука [р] у словах; розширити словник дітей; формувати зв’язне мовленнєве висловлювання з опорами на картинки; вчити робити звуковий аналіз слів;
корекційно- розвиваюча: розвивати фонематичні уявлення; розвивати дихальну, артикуляційну та дрібну моторику; розвивати у дітей мислення, зорове сприймання, довільну увагу та пам’ять; розвивати елементарні математичні уявлення;
виховна: виховувати у дітей самоконтроль за власною вимовою; навчати доброзичливому відношенню до близьких; прививати любов до казок.
Обладнання: поштовий лист від Буратіно, п’ять маленьких листів із завданнями, скриня; набір для розвитку дрібної моторики «Голодні жабенята»; набір для дидактичної гри «Равлик» (предметні картинки, равлик); роздатковий матеріал для розвитку дихання (трубочки, листочки, зображення стовбура дерева, мисочки); матеріал для дидактичної гри «Монополія» (кубик, фішки, предметні картинки); монети; ключики-винагороди.
Попередня робота: поділ слів на склади, зміна слів за поняттями великий чи маленький, визначення місця звука в слові, ознайомлення з казковими героями, ознайомлення зі змінами в природі.
Хід заняття- розваги
Організаційний момент: Логопед заходить з дітьми до залу і вітається.
Логопед:
Добрий день, мої малята,
Дуже рада вас вітати!
Я вам в очі подивлюся
І привітно посміхнуся.
Сьогодні у нас не звичайне заняття, ми будемо розважатися.
Стук в двері. Логопед відчиняє двері і бере лист із скринею від Карабаса- Барабаса.
Логопед: Це лист від Буратіно. Ви знаєте такого казкового героя?
Діти: Так.
Логопед: Із якої він казки?
Діти: «Золотий ключик».
Логопед: Вірно. Давайте ж тепер поглянемо, що нам написав Буратіно:
«Привіт, друзі! Мене звуть Буратіно. Злий Карабас- Барабас зачинив мене у підземеллі, а ключі віддав для хитрої лисиці Аліси та підступного кота Базиліо. А мені потрібно бути сьогодні на ляльковій виставі. Допоможіть мені будь ласка знайти ключ.
На вас чекають складні завдання, але на мою думку ви виконаєте їх. За кожне виконане завдання ви отримаєте монети, які потім зможете обміняти в кота Базиліо та лисиці Аліси на золотий ключик. І відкриєте підземелля. Поспішайте, друзі! Часу залишилося мало!».
Логопед: Діти, допоможемо Буратіно?
Діти: Так.
Логопед: Але для початку проведемо невеличку розминку для нашого язичка і разом пригадаємо вірну вимову звука [р].
Артикуляційні вправи: «Смачне варення», «Конячка», «Пофарбуємо парканчик».
Логопед: Добре. А тепер давайте пригадаємо як ми вимовляємо звук [р].
Діти по черзі роблять моторчики.
Молодці, у вас гарно виходить. А тепер перейдемо далі до нашого визволення Буратіно.
Логопед бере скриню із завданнями від героїв.
Логопед: Переше завдання нам надіслала черепаха Тортила.
Ось уже закінчилась зима. Із зимової сплячки прокинулись різні тварини. Діти, яких тварин ви знаєте, які прокидаються від зимового сну?
Діти: Ведмеді, їжаки, кажани, борсуки та ін..
Логопед: А також від зимової сплячки покидаються жабки. Вони дуже голодні, адже цілу зиму нічого не їли. Нагодуємо наших жабок?
Діти: Обов’язково.
Дидактична гра «Голодні жабенята»
(розвиток дрібної моторики)
Правила гри: Кожен з гравців стає біля жабки, отримує в руки шнурівку. Необхідно якомога швидше намотувати шнурівку на паличку, щоб швиденько нагодувати жабку.
Виконують під музику.
Логопед: Молодці! Впорались із завданням. Ось монетка від черепахи Тортили.
Логопед: Рухаємося далі. Наступне завдання від П’єро, вірного друга Буратіно.
Дидактична гра «Равлик»
(Діти знаходять під кущиком равлика)
Логопед: Давайте пограємо з равликом у цікаву гру. Правила гри: На хатинці равлика знаходяться картинки із зображенням слів із звуком [р], необхідно сказатии, що зображено на картинці і дібрати зменшувальну пестливу форму (велике та маленьке). Наприклад: цукерка- велика, а меленька- цукерочка.
Логопед: П’єро б вами пишався. Ось вам ще одна монетка.
Логопед: А тепер давайте спробуємо розв’язати ще одне завдання, яке нам запропонував хороший пес Артемон.
Дихальна гімнастика «Весняне деревце»
Правила гімнастики: Ви повинні до стовбура, зображеного на мольберті прикріпити (вдихуючи та видихуючи повітря), за допомогою трубочок листочки. Таким чином створити дерево, яке розпустилося. Уперед.
Логопед: Яке гарне деревце у вас вийшло. Прикріпимо його на фланелеграф.
Діти, скажіть якої пори року розпускаються дерева?
Діти: На весні.
Логопед: Які почуття це у вас викликає?
Діти: Радості, тепла, любові.
Логопед: Красиві почуття. Будемо намагатись їх завжди в собі плекати. Візьміть монетку.
Логопед: Давайте поглянемо, хто нам ще завдання підготував. Це завдання нам передала чуйна й добра подруга Буратіно – Мальвіна.
Необхідно затанцювати.
Логопед: Діти, затанцюємо?
Діти: Так.
Фізкульт хвилинка «Радісний танок»
Логопед: Як гарно ви затанцювали. І за це неодмінно отримаєте монету.
Логопед: Залишився один конверт із завданням. А його нам надісав тато Карло.
Він дуже любив свого хлопчика і завжди хотів, щоб Буратіно був розумним. Ось він вирішив перевірити, які ви розумники?
Логопед: Впораєтесь з цим завданням?
Діти: Так.
Дидактична гра «Монополія»
Правила гри: Діти кидають кубик по черзі. Яка кількість крапочок на кубику у гравця випадає, таку кількість хотів він здійснює. На якій картинці зупинився ходунок, те слово дитина вимовляє чітко. І відповідає на запитання: де місце звука в слові? На початку слова, в середині чи в кінці слова?
Логопед: Чудово, мої хороші! Ви з усім впорались на відмінно. Ось ваша остання монета.
Давайте будемо шукати лисицю Алісу та кота Базиліо, щоб обміняти в них наші монети на золотий ключик, щоб визволити Буратіно.
Діти: Так, давайте.
Усі шукають дружно пару кота та лисиці.
З’являються під музику.
Лисиця Аліса та кіт Базиліо: А ми за вами спостерігали, думали ви не впораєтесь. А ви молодці, все виконали.
Логопед: Діти, давайте обміняємо наші монети на Золотий ключик, що принесли нам кіт Базиліо та лисиця Аліса?
Діти: Давайте.
Лисиця Аліса та кіт Базиліо: А ми його не віддамо все рівно. Потрібно ще чарівне слово сказати.
Логопед: Яке чарівне слово, ви, діти, знаєте?
Діти: Будь ласка.
Лисиця Аліса та кіт Базиліо: Ось так краще. Давайте обмінюватись.
Обмінялись.
Лисиця Аліса та кіт Базиліо: Добре. Нам потрібно поспішати на Поле Чудес. З монет ще необхідно встигнути посадити Чарівне дерево. До побачення, діти.
Діти: До побачення.
Логопед: Діти, давайте нарешті відкриємо підземелля і визволимо Буратіно.
Відкривають двері в підземелля. Звучить музика. Виходить Буратіно.
Буратіно: Добрий день, мої любі друзі! Які ви всі добрі, допомогли мені вибратись із страшного підземелля. Ви пройшли заради мене багато перешкод.
Буратіно: Дякую, тепер ви мої товариші назавжди. Прийміть від мене подарунки в знак вдячності. Нехай ці ключики допоможуть вам навчитися відкривати ваші серця для хорошої дружби, щирої радості, справжньої любові.
Буратіно вішає дітям на шию золоті ключики.
Логопед: (передає ключик і запитує) Діти, що вам на сьогоднішній розвазі найбільше сподобалось? А що було важким у виконанні? Що не сподобалось?